Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

 

300ml? może się pomyliłeś.. może miało być 30? :shock: 100ml na 1l?

 

 

http://www.pielegnowacauto.pl/shiny-garage-fruit-snow-foam-5l.html

Zalecane rozcieńczenie 80-100ml na 1L wody

 

To jest zalecane.

;)

 

Detailing dla mnie to stan umysłu. Baw sie testuj, sprawdzaj. Odkryj swój "koncentrat" ;)

 

Ja oscyluje na 10L od 500ml do ok 700ml.

 

Dodane po 6 minutach 21 sekundach:

Dużo lejesz piany. Ja na 1.5 litra leję zawsze około 70ml piany i też dolewam szamponu około 30ml i bardzo fajnie się sprawdza taka kombinacja. Domywanie super, również używam SG, ale teraz przesiadłem się na Yeti :)

no czyli na 1.5l robisz 100ml koncentratu:)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

 

Mam ręczna epoca tec one i słabo pryska i 2 filce, wody 1,5 l i 150 ml piany. Co jest przyczyną złego rozprysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

704851 Mam ręczna epoca tec one i słabo pryska i 2 filce, wody 1,5 l i 150 ml piany. Co jest przyczyną złego rozprysku?

a jaka piana ? i co pisze na jej opakowaniu ?

 

 

Piana shiny garage fruit snow foam

Producent do ręcznej zaleca 1:7.

Wlewam 1,5 l wody prawie pod korek

 

Dodane po 1 minucie 47 sekundach:

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... xSVU6geuYA

 

 

Taka posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z tą Epoca miałem jaja swego czasu. W końcu mi się rozleciała.

Też robiła słabe ciśnienie i miała jakies luzy.

Potem kupiłem Epoce 10l - do tej pory świenie się spisuje a teraz Axela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problemy z tym grzybkiem (gumowy zaworek na końcu tulei, którą wpompowujemy powietrze), że przykleja się do tulei ? Widocznie dostało się tam trochę środka i guma się tak jakby rozpuszcza... Pianownicy użyłem może z 4 razy, zawsze płucząc po użyciu ale widocznie nie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest tak wyprofilowany aby mocno dociskał na brzegach, może uszczelka tłoka ma wymyty pianą olej i trze tak mocno że nie idzie pompować? albo wręcz się lekko podwija od tego tarcia, blokując całkowicie tłok - mi się tak w Glorii raz zrobiło.

Czy jednak na 100% grzybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest tak wyprofilowany aby mocno dociskał na brzegach, może uszczelka tłoka ma wymyty pianą olej i trze tak mocno że nie idzie pompować? albo wręcz się lekko podwija od tego tarcia, blokując całkowicie tłok - mi się tak w Glorii raz zrobiło.

Czy jednak na 100% grzybek?

To na 100% grzybek - dostała się prawdopodobnie tam chemia i zaczął się rozpuszczać tak, że zakleił dziury którymi ma być wpompowywane powietrze. Rozkleiłem to trochę ale niewiele dało bo po 1 myciu znowu się to dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Używał ktoś z Good Stuff White Bear? Jaką ilość dać? Jak poznać jaka dysza jest w Axelu 110 czy 45 bez próby?

Spróbuj tak jak producent piany przewiduje.

Na dyszy od przodu (z czoła) powinno pisać 45 albo 110

 

Wysłane z mojego KM0434 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem sie posiadaczem Axela. Dysze mam 45*. Mam pytanko do Was , wkładka włożona w marolexa jest taka jak średnia czy to coś innego ? Testować będę jutro.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy pomożecie. Mam marolexa trzylitrowego.

Zrobiłem pianę 15:1 i pluła taka kasza ze szkoda gadać

Za mało wody ? Wogole strumień taki marny chyba z 10 razy dobijałem zeby całe auto oblecieć. Dysza 45 wkładka średnia ta co odzie na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Zobaczę przy następnym myciu.

Jak robiłem wcześniej test to było Ok. Na średniej

Tylko mniej piany dałem

Chciałem na mycie auta zrobić mocniejsza pianę. I lipa.

Bardzo słabo leciała. Zrobię 1:20 może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriętuje się może ktoś czy jest możliwość kupna samych wkładek od tej pianownicy i czy będą one pasować do lancy modułowej od master 2000 plus :?:

Na bank pasują do lancy, bo sobie jedną wkładkę wziąłem od axela do starego mastera przerobionego pod wentyl do pompowania kompresorem. Działa idealnie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test.

Stężenie 1:20.

Duzo lepiej ze średnia wkładka.

Ale do pracy przypadła mi teraz jednofilcowa(najjaśniejsza) i na niej sie skupie.

Przy stężeniu 1:20 piana która leciała z najjaśniejszej wkładki była dość wodnista. Spróbuje jutro dać większe stężenie z wkładka jednofilcowa. Zrobię 1:15 zobaczymy jak to zniesie.

Dziś zrobiłem 1,5l wody na 75 ml piany.

Pewnie cała zużyje na próby zanim znajdę swój złoty środek. Ale "na początku wszystko jest trudne zanim stanie sie łatwe"

Pianę unique zeus mogę polecić. Fajnie pachnie. I domyla mi super mimo ze kasza leciała z pianownicy. A piana z 10 min schodziła bo pompować musiałem co chwila. Drugi raz będzie przyjemniejszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Automatyzacja idzie z grubej rury. Marolex Axel 3000 plus Aku Pompa z Ali.

Dzisiaj pierwsze testy. Trzeba jeszcze wymienić przedłużki na dłuższe i wymyślić jakieś mocowanie do butli.

Działa super. Jestem bardzo zadowolony.

Wkrótce testy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.