Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuje watek od kilku dni.... a dzisiaj zdecydowalem sie zarejestrowac.... mam marolexa 1,5l przerobionego na pianownice ale nie jestem zadowolony... filce czesto cofaja sie i piana leci ciurkiem... Jutro dostane pianownice axel 3000 i sam zrobie testy... z wyliczen wynika ze z dyszy 45 stopni powinno sie miec jakosciowo lepsza piane... ale nie ma co gadac po proznicy... dam znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musze sprawdzic dysze od glorii, bo w stosunku do mmat 03/110 widać, ze jest sporo większa. Niebieska dupy nie urywa. Robilem dzisiaj cale autko w tym zimnie plus taki, ze piana lezala z 15 minut. Blokada na auto pianowanie i czasem tylko dopompowuje w trakcie pianowania i generalnie auto oblecialem z 4 razy. 1 filc u mnie sie sprawdza standardowo jak przy masterze, bo na 2 gesta jak smietana ( wole ciut wiecej chemii, zeby domywanie bylo lepsze). Myślę, ze przy szarej glorii będzie idealnie, co jak co, ale dysza ma znaczenie w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musze sprawdzic dysze od glorii, bo w stosunku do mmat 03/110 widać, ze jest sporo większa. Niebieska dupy nie urywa. Robilem dzisiaj cale autko w tym zimnie plus taki, ze piana lezala z 15 minut. Blokada na auto pianowanie i czasem tylko dopompowuje w trakcie pianowania i generalnie auto oblecialem z 4 razy. 1 filc u mnie sie sprawdza standardowo jak przy masterze, bo na 2 gesta jak smietana ( wole ciut wiecej chemii, zeby domywanie bylo lepsze). Myślę, ze przy szarej glorii będzie idealnie, co jak co, ale dysza ma znaczenie w moim przypadku.

Ile roztworu zrobiłes ze starczyło ci zeby r razy auto obleciec i jaka to chemia była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.4l jakoś tak 130 ml piany sg fruit

To u mnie przy 60ml/1l SG Fruit i jednym filcu leci mleko, dopiero jak założę wkładkę z dwoma filcami piana jest OK.

Trochę to dziwne że u mnie potrzebne są dwa filce a u Ciebie jeden przy podobnym stężeniu...

 

Woda pokojowa czy ciepła była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem że nowa pianownica marolexa pozamiatała Glorie FM10? Bo tego co widzę to podstawowym ogromnym plusem jest większa pojemność. A czy jeszcze z Was ktoś widzi jakieś plusy a może minusy(np. gorsza piana)? Bo nie ukrywam sam posiadam Glorie FM10 i denerwuje mnie ciągle pompowanie i to że za jednym razem nie oblecę całego auta i muszę dolewać. A na bezdotyku jest kiepskie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze gorąca max z kranu leje :D

 

moim zdaniem niepraktyczne. ale to tylko moje zdanie... goraca woda paruje szczegolnie w takich niskich temp wiec i szybciej zaschnie caly srodek...

 

ja w swoim axelu mam dysze 45-tke a w starym masterze 110-tke... 45 moge wykonywac szybkie ruchy i nie trzeba poprawiac a 110 zostawia niezakryte fragmenty i trzeba poprawiac zwlasza gdy cisnienie spada... ja wlewam wode destylowana... i mam pewnosc ze sie dobrze spieni i umyje... duzy plus za rozwiazania ulatwiajace uzywanie np opcja zablokowania... wedy mozna dopompowywac ze swoboda...

 

arkelowy... czego uzywasz do splukiwania???

 

Dodane po 11 minutach 25 sekundach:

Przy czerwonej dyszy 110 stopni równie dobrze i szybciej.

Ale piana leci taka sama jak przy ten niebieskiej dyszy tylko szybciej?

 

nie leci taka sama... tyle samo ale nie taka sama... z 45 jest jakby /gesciejsza\... z 110 kryje wiecej pod dlugosci ale bidniej :lol:

jedna i druga spoko... kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś reflektuje na kompresor, pompka pokazany w zamieszczonym filmie podaje e-mail mariusz.stp@wp.pl

Zamawiam hurtem :)

 

Ciśnienie 10 bar / 150PSI • maksymalny prąd 5A, hałas operacyjny 80dB • 230V / 12V zasilacz samochodowy w zestawie • Wbudowany akumulator litowo-jonowy 12V

regulowana: bar / psi, kPa kg / cm² • Wymiary: 55x45x200mm, waga jedynie 460g.

 

Filmik :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wysyłki od nich to 5 dni roboczych kwestia uzbierania grupy ( przesyłka jest płatna )

Rozmawiałem z hurtownią przy 100 szt. cena 39,99 EURO , gwarancja producenta rok.

 

Dodane po 21 minutach 4 sekundach:

[ref]nisensai[/ref], Nie mam pojęcia jaką ma dokładność, jak widać na pianownice się świetnie nadaje :)

Myślę, że i dokładność jest dobra, na filmiku który umieszczałem widać na końcu, że w pianownicy przy ustawieniu na 3 bar kompresorka

zadziałał zawór , a właśnie te pianownice mają zalecenia max 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwin41 opianujesz auto na raz z tego litra ? , druga sprawa nie wiem jakby to hulało z AXELEM . Szybko schodzi cisnienie ? , i przy jakim wybija Ci

zaworek w Glori. Jaki masz filc - standartowy ?

Ja rozeznam się jeszcze w temacie, jak nie będzie chętnych zamówię tylko dla siebie kompresor w przyszłym tygodniu , podeślij odpowiedź bo nie wiem z czym go sparować . Myślałem też o FM 50 w końcu mam cruisera :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , ja nawet jak zamówię w przyszłym tygodniu kompresor to zanim przyjdzie , to może uda Ci się porównać z axelem to daj znać co

lepsze. Napisz jak możesz, czy dokładny jest ten kompresor ?, z góry dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.