Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

171_axel_tn.jpg

 

Zapytam się egarden dlaczego niektórzy mają 110 inni 45 stopni dysze, plus taki, że kiedyś kupowałem zestaw herbicydowych dysz i mam tą MMAT 110 ew. mogę założyć teejet szarą od glorii

 

PS. jest sens stosować lance od mastera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w schowku mieszczą się dwie wkładki

d0e1be984323acd589268d378f094973.jpg

 

to raczej trzeba Malorexa zapytać, Egarden24 dostaje zapakowane i zaklejone i ich nie otwiera [:

 

Dodane po 1 minucie 10 sekundach:

689974 ciepłą czy zimna wodę dałeś?

temperatury chłodno-pokojowej z kanciapki [:

 

Dodane po 3 minutach 8 sekundach:

Dysza od glorii pasuje, wkładki gloriowe są natomiast na grube [:

 

Dodane po 3 minutach 57 sekundach:

689976 PS. jest sens stosować lance od mastera ?

wydaje mi się że będzie bardziej komfortowo, przykręciłem dzisiaj, sprawdziłem na sucho i +10 do wygody wg mnie.

Poza tym resztki piany będą kapać na auto, miast na zbiornik Axela [:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury chłodno-pokojowej z kanciapki

Czyli woda prosto z baniaczka bez podgrzewania.

Ja do mojego testu z pianą shiny garage pogrzewałem lekko wode destylowaną, ale muszę spróbować jeszcze z wodą w temperaturze pokojowej.

 

Wydaje mi się ze dobra pana u Ciebie wyszła

 

w schowku mieszczą się dwie wkładki

Ja u siebie tez włożyłem dwie wkładki...zajrzałem tam po paru dniach i jedna była zgnieciona jak ją wyjąłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, może to kwestia ułożenia ich względem tych przegródek?

 

 

 

a od spodu

Dodane po 57 sekundach:

522dbef048c42b41f968e5c42e0ca136.jpg

 

Dodane po 1 godzinie 13 minutach 46 sekundach:

Aha, no i przypominam że na https://egarden24.pl/index.php?fc=modul ... query=axel dla forum zniżka, kod rabatowy do wpisania w koszyku: kosmetykaAUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Axelu 3000 również jest dysza 45 stopni. Nie miałem dotychczas do czynienia z pianownicami ręcznymi, ale muszę przyznać że dzisiejszy test z użyciem piany SG Fruit Snow Foam (40 ml na 1 l wody, wkładka z 2 filcami) dał zadowalające rezultaty. Piana gęsta, nie sucha i nawet długo utrzymuje się na samochodzie. Jedyne czego mogę się przyczepić to fakt, że patrząc na film z dyszą 110 stopni, strumień piany wydaje się nieco szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to samo co zwykły marolex

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

A co spodziewales sie piany jak z PA? :lol: Jest stworzona dla tych, którzy nie potrafią bądź nie chcą modzic mastera tylko kupic gotowy produkt. Kupiłem za 80 zl wraz z wysyłką co moim zdaniem w połączeniu z dyszą szarą glorii tejeet 110, stawia go na 1 miejscu z gotowych pianownic ręcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to samo co zwykły marolex

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

A co spodziewales sie piany jak z PA? :lol: Jest stworzona dla tych, którzy nie potrafią bądź nie chcą modzic mastera tylko kupic gotowy produkt. Kupiłem za 80 zl wraz z wysyłką co moim zdaniem w połączeniu z dyszą szarą glorii tejeet 110, stawia go na 1 miejscu z gotowych pianownic ręcznych.

Ta dysza szara tejeet 110 jest lepsza od marolex-owej 110? Jeśli tak to jakie są jej plusy?

 

W moim Axelu 3000 również jest dysza 45 stopni.

 

Z tego co widzę to jestem jak na razie jedynym szczęśliwcem który otrzymał panownicę z dysza 110.

Tylko że ja kupiłem prosto od producenta :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza TEEJET 110 06 VP - to ta z glorii, różnią sie wydatkiem cieczy, największy ma dysza chyba ta czerwona marolexa(miałem tylko ostatnio wypadła mi na myjce z tego schowka w marolexie i trzeba bedzie ponownie zakupic ) potem gloria, niebieska herbicydowa marolexa i żółta(marolexa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 3 litrową. Nie mam porównania z innymi podobnymi produktami, więc mogę się odnieść do tego co widziałem w necie (forum, youtube itp.). Moim zdaniem, biorąc pod uwagę to że otrzymujesz gotowy produkt, jak najbardziej wart jest swojej ceny. Używałem go dopiero 1 raz i zrobiłem 2 litry mieszanki. Do umycia, a właściwie spryskania typowego hatchbacka zużyłem około 1 litr i taką ilość polecam stosować. Wydaje mi się że wtedy mniej się namachamy używając pompki. Poszedłem na żywioł i na pierwszy ogień poszła wkładka z 2 filcami. Samochód był przed zimą zabezpieczony woskiem i sama piana dała radę spłukać cały syf z drogi, który białą warstwą przyozdabiał czarny lakier :)

Nie wiem jaki większy samochód masz na myśli, ale wg. mnie im większa powierzchnia do spryskania pianą, tym bardziej warto zainwestować automatykę. Ja przy średnim samochodzie musiałem się uwijać, bo nie chciałem żeby piana zaschła na lakierze. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego chcę nabyć tą o większej pojemności żeby napełniać max 1,5-2 litry i mniej machać podczas nakładania , samochód to zafira i też niestety czarna na której ta sól jest bardzo widoczna .

Dziś wykorzystałem plusową temperaturę i się rozprawiłem z całym brudem , padał lekki śnieg ,

a kolega napisał że piana zasychała , czyżby było myte w garażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z myjni samoobsługowej, ale to mój pierwszy kontakt z pianownicą ręczną i przy zakupie piany, przygotowaniu mieszanki itp. opierałem się na informacjach z forum. Napisałem że uwijałem się bo nie chciałem żeby piana zaschła, ale do niczego takiego nie doszło. Podejrzewam że latem trzeba bardziej uważać, tzn. nie myć nagrzanego samochodu, nie czekać zbyt długo ze spłukaniem piany, ale przy Zafirze to raczej Ci nie grozi. Jak skończysz nakładać pianę na drugą stronę samochodu, to od razu będziesz mógł przejść do płukania tej pierwszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF4.110 dysza czerwona marolexa ma wydatek cieczy 1.65 l/min MF.3 110 zatem niebieska herbicydowa 1.15 l, nie wiem ile ma dokładnie Teejet 110 06 vp, natomiast przy zoltej marolexa(MMAT) jest kupa. Najlepsze sa wg mnie czerwona mf4 albo szara glorii. Nie wiem dokładnie jakie tam marolex ma ciśnienie robocze, ale wydatek cieczy na poziomie 2~2.5l/min juz bedzie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.