Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
4 minuty temu, darecki78 napisał:

Hejka zamierzam kupić Axela 3000. W sklepach internetowych są dwa kolory pianownic, niebieskie i białe. Czy one się czymś różnią oprócz koloru?

Z tego co wiem to białe to nowe butle. Jak moja niebieska pękła kupiłem nowa i wysłali białe. Gwint ten sam, liczy się głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy można Axela użyć jako opryskiwacz tak jakby bez tych wkładek pieniących i będzie tak samo wydajny jak normalny opryskiwacz Marolexa? Czy jednak Axel wyłącznie tworzy pianę i lepiej zakupić osobno opryskiwacz?

Chcę zamiennie używać go do SG CO oraz innej piany, a jednak wolałbym nanosić Citrusa z oprysku ze względu na silniejsze działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, czyzu6491 napisał:

Za duże stężenie plus mocno pianująca wkładka. Jeśli zależy nam na dużym stężeniu to trzeba kombinować z wkładkami i iść w kierunku najmniej spieniającej. 

 

Czyli ta gęsta piana (koncówka) musi mieć małe stężenie albo lepiej założyć inną wkładkę? np. biała którą mamy już przy zakupie. bądź pozostałe. Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stężenie tyczy sie roztworu, który robisz w pianownicy. Czyli stosunek ilości detergenetu myjącego do ilości wody. Potem dobieramy wkładkę pianującą. 
Piana nie powinna być zbyt gęsta, a pianownica nie powinna dawać efektu "plucia" pianą. To oznacza że została użyta zbyt mocno spieniająca wkładka lub rozcieńczenie jest zbyt małe (za mało wody w stosunku do ilości produktu). Jeżeli leci właściwie sama woda, oznacza to że użyta została za mało spieniająca wkładka lub rozcieńczenie jest zbyt duże (za dużo wody, za mało piany, szamponu etc.).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Witam. 

Posiadadam pianownice axel marolex 3000.Piana ShinyGarage Fruit Snow Foam.

Przez pierwsze 3 użycia wszystko śmigało super.

Po użyciu rozkręcana i myta.Od jakiegoś czasu pojawił się problem.Przy mocniejszym nabiciu pianownica nie trzyma ciśnienia.Po zanużeniu w wiaderku z wodą okazuje się że "wyciek" ma miejsce z pod przycisku spuszczajacego ciśnienie.

Znajduje się tam sprężyna zamontowana prawidłowo oraz malutka uszczelka w stanie jak nie używana.

Co może być przyczyną.Pomijam fakt, że uszczelka przy wyjściu piany tam gdzie jest dysza odpowiadającą za kąt rozpylania jest popękane i zużyta.Pomijam to dlatego bo test wiaderka wykazał że problemem jest przycisk spuszczający ciśnienie.

Pozdrawiam 

Sprawa jest wyjaśniana.Mega szybki kontakt z przedstawicielem Marolex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich,
Posiadam pianownice Marolex Alex 3000 i jak do tej pory użyłem jej 3 razy, przy pierwszych dwóch byłem baardzo zadowolony,  ale wczoraj przy 3 użyciu zauważyłem dziwne zjawisko.
Mianowicie po nabiciu do pełna (ciśnienie zaczyna być wypuszczane zaworem spustowym) to nabicie "starcza" na bardzo krótko, dosłownie około kilkunastu sekund. 
Gdzie może leżeć problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SpacePotty napisał:

Witam Wszystkich,
Posiadam pianownice Marolex Alex 3000 i jak do tej pory użyłem jej 3 razy, przy pierwszych dwóch byłem baardzo zadowolony,  ale wczoraj przy 3 użyciu zauważyłem dziwne zjawisko.
Mianowicie po nabiciu do pełna (ciśnienie zaczyna być wypuszczane zaworem spustowym) to nabicie "starcza" na bardzo krótko, dosłownie około kilkunastu sekund. 
Gdzie może leżeć problem? 

Nie wiem jak Ci pomóc ale napisz na adres serwis@ marolex.pl to na pewno pomogą. Napisz dziś to przypuszczam że jutro dostaniesz odpowiedzi od Pana Karola.

To co mi przychodzi na myśl to może powietrze gdzieś ucieka, jak masz możliwość to wsadź calą "nabitą"pianownice do wody i zobacz czy nie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SpacePotty napisał:

po nabiciu do pełna (ciśnienie zaczyna być wypuszczane zaworem spustowym) to nabicie "starcza" na bardzo krótko, dosłownie około kilkunastu sekund. 

A ilość cieczy w środku taka sama? Im mniej pustego miejsca tym krócej pianujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.