Skocz do zawartości

Pianownica ręczna Marolex Axel


nisensai

Rekomendowane odpowiedzi



Kupiłem marolexa axel 3000 i po przeczytaniu wątku już nie wiem jaką dyszę 110 wybrać  czy ten zestaw będzie ok? http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienne2/blistry/zestaw-3-dysz-herbicydowych.html chyba że da się to dorwać gdzieś taniej? A może lepiej kupić tą teejet 110 jeśli tak to jaką dokładnie bo tych modeli jest sporo... ? Piana której używam jest od SG. Z góry dziękuję za pomoc.


Z tego zestawu używam niebieskiej dyszy. Do piany jest ok.
Żółtej używam z opryskiwaczem Marolexa do SG Cirrusa i też jest ok.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Chcę przerobić swojego marolexa, poluje na kompresor.

https://pl.aliexpress.com/item/150PSI-Rechargeable-Inflator-Electric-Portable-Car-Bicycle-Bike-Pump-Tire-Tyre-Inflator-Auto-Air-Compressor-with/32828094985.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.244b6acf8wrl5C&isOrigTitle=true

Znalazłem tylko u majfrenda, czy ktoś widział ten sam lub inny kompresor, który może być użyty w tym wynalazku tylko, że z polskiej dystrybucji/sklepu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Marolexa 3000. Co prawda nie pianowałem jeszcze i zgodnie z instrukcją nalałem wody samej żeby sprawdzić działanie. Nie wiem czy to normalne ale praca pianownicy na samej wodzie jest tak jakby przerywana. Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.07.2017 o 17:23, faraon3021 napisał:

Od samego poczatku w marolexowaniu chodzilo o tanie pianowanie.

Jesli jednak podliczyc:

AXEL - 17 euro

Zaworki i wezyki 5-10 euro

Kompresorek z Ali 45 euro ;  Robi sie spora sumka.  Radocha z dzialajacych modow bezcenna. Wiem jeszcze pamietam :)

Jednak z drugiej strony:

Gloria 5 l na baterie to 50 euro plus prosta modyfikacja. Pasuja wszystkie ori akcesoria.0

Ori pianownica z wejsciem na kompresor GLORIA FM50 to 85 euro . 

Podsumowujac:

Oszczednosci z takiej modyfikacji raczej male.  Jednak kto zabroni bogatemu... ;)

Dzień dobry :-),

witam wszystkich Użytkowników Forum.

Przeszukiwałem zasoby, Forum ale niestety nie znalazłem konkretnego tematu, zatem pozwoliłem sobie na zadanie w tym temacie pytania. 

Czy  może Ktoś przerabiał Glorię Autopump na pianownicę?

Z tego co napisał Kolega @Faraon3021 pasują wszystkie ori? Co to znaczy?

Niestety ale nie jestem uzdolniony technicznie, zatem proszę o wyrozumiałość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Axel 300. Po zmianie końcówek pianownica lub opryskiwacz. Woreczek z końcówkami przy baniaku.

Miało być tak. 

96060c17224df52dmed.jpg

Lecz nie zadowalało mnie wizualnie.

e2ddf200ea3b1737med.jpg1a25cc389c5a3a8emed.jpg46f9c6426e8002b1med.jpg

Dół pompki jest oparty we wgłębieniu baniaka pianownicy. Opaska gumowa trzyma stabilnie nic się nie zsuwa. Ekran pompki u góry i mogę całość postawić.

Zawór Bezdętkowy ciężarowy V-3 - 1szt

Przedłużka Zaworu Kątowa 90 Stopni - 2szt

Przedłużka do zaworów 160mm - 1szt

Lanca Marolex 15cm

Komplet 5 dysz Marolex Z09J/5 (na zdjęciu MF2.110 - żółta, 0,80 litra/min., płaskostrumieniowa) do oprysku lub zielona dysza MR1.0 - zielona, 0,40 litra/min., regulacja kąta strumienia

Dysza 110 06 VP  Firmy TEEJET do aktywnej piany)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

samochód nawoskowany, jak myć na dwa wiadra to zimną wodą prawda?

2. pianownica marolex axel - piana SG Fruit Foam neutral - (jeśli ktoś tak pracuje proszę o stężenie na litr, oraz kolor końcówki) dostałem w zestawie 3 w pudełku i jedna była w pianownicy wszystkie 4 to pianujące końcówki?

dzięki

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szurszur1 napisał:

jak myć na dwa wiadra to zimną wodą prawda?

Letnią/ciepłą

2 godziny temu, Szurszur1 napisał:

piana SG Fruit Foam neutral - (jeśli ktoś tak pracuje proszę o stężenie na litr,

Jest podane na etykiecie zapewne...

2 godziny temu, Szurszur1 napisał:

dostałem w zestawie 3 w pudełku i jedna była w pianownicy wszystkie 4 to pianujące końcówki?

Różnią się mocą spieniania. Serio tak ciężko każdą włożyć i psiknąć przez 2-3 sek żeby zobaczyć która konsystencja ci najbardziej odpowiada? 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szurszur1 Prawy górny róg "szukaj" w opcjach zaznaczasz gdzie ma szukać "ten temat" wynik pierwszy z brzegu 

SG Fruit 45-50ml na 1l , wkładka z jednym filcem,ciepła woda. Dysza herbicydowa np żółta 110'

Na poprzedniej stronie masz zdjęcia. Wiem, że najwygodniej jest zadać pytanie lecz wysil się odrobinę i przeczytaj wątek to tylko 14 stron

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.