Skocz do zawartości

Aby śnieg nie kleił się do lakieru / powłoki


Lex450

Rekomendowane odpowiedzi

Co Państwo sugerejecie z sealantów/ wosków aby śnieg jak od teflonu odklejał się i spadał z karoserii nie przywierając ?

 

Obecnie mam nałożoną OPTO Coat PRO i Opti Gloss około miesiąca temu. Na to nałożyłem kilka dni temu (w pokojowej temperaturze oczywiście ) Opti Seal i potem Opti WAX ładnie docierając fluffem powierzchnię z Opti Waxem

Sądziłem że to spowoduje dużą odpychalność teraz w zimie śniegu i..?

I niestety przywarty niemiłośiernie dziś rano.

 

Zastanawia mnie czy może to ten Wax Opti tak reaguje ze śniegiem.

Może warto na to połozyć Tac Moonlight albo coś innego aby odpadał pięknie rano po mrozach, zsuwając się z lakieru tak jakbyśmy tego oczekiwali.

Wierzę że coś takiego jest możliwe , pytanie do naszej dyskusji , co zastosować ?

 

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za wszelkie sugestie.

:)

 

PS. Z Ceramic PRO przyznam że śnieg spadał o wiele ładniej, nie trzymał się tak. Ale to może sprawa tego waxu i trzeba tylko było położyć sma OptiSeal a wax tylko w lato. Do dyskusji ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
689554 sugerejecie z sealantów/ wosków aby śnieg jak od teflonu odklejał się i spadał z karoserii nie przywierając ?

skąd masz takie informację w ogóle że coś takiego istnieje ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam Po prostu szukam czegoś takiego co można położyć i taki będzie efekt nieprzywierania śniegu. Założę się że są taki waxy/sealanty. Oczywiście nie mam pewności ale tak sądzę.

To było obecnie bardzo pożyteczne, sam przyznasz ?

 

Będę szukał w każdym razie i jak znajdę w sieci podzielę się. Chyba trzeba przeszukać sieć pod słowa klucze: adhesion to paint/ snow / ice / ceramic coatings / comparision .... / tests

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe do końca się z tym zgadzam chociaż na pewno po części tak, ma znaczenie czy jest blisko zera i temp.

 

Ale na pewno na śliskiej powierzchni śnieg będzie ledwo przywierał a na powierzchni chropowatej bez żadnej powłoki będzie przywarty, trudny do odczepienia, no dobrze trudniejszy... :)

Ma więc znaczenie co leży na lakierze

 

Znalezione w temacie

- polimerowe waxy /sealanty szczególnie polecają na zimę = kilka porad wygooglowanych

* http://ardentrepair.com/protect-your-ca ... r-hazards/

* http://www.autotrainingcentre.com/blog/ ... rs-winter/

* http://www.goliath.com/auto/12-ways-you ... our-car/2/ ( kilka porad na zimę)

 

Uszczelnienie lakieru na zimę "winterizing the car"

http://www.autogeek.net/winter-car-care.html

http://www.autopia-carcare.com/seal-out ... ticle.html

 

Ciekawa dyskusja w temacie - http://www.detailingbliss.com/topic/538 ... rotection/

 

Dodane po 5 godzinach 1 minucie 38 sekundach:

Wybrałem po analizie, na dodatkowe zabezpieczenie na śnieg/lód, na mróz, 2 poniższe środki. Położę na częściach auta i zdam relację tu w wątku za jakiś czas. Najbliższe dni w śnieg będą obfitować + długa trasa / narty. Więc zobaczymy za ok 2 tygodnie jak się spiszą w praktyce. Z braku czasu raczej opisowo niż foto zdam relację w skali 1-10 jak wyglądało przywieranie zamarzniętego lodu śniegu do karoserii

Wybór mój padł na:

 

1. Meguiars NXT 2.0 Tech Wax

2, Tac System Moonlightt

 

 

i jak znajdę czas położę też do testu, przed wyjazdem, na jakiś panel

- Fusso 12 Months

- sam Opti Seal bez Waxu ( bo po Opti Wax , to już wiem... , niestety przywarty bardzo nieprzyjemnie lód ze śniegiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bolączka niestety. Niska temperatura do "zabaw" z waxami i powłokami. Na szczęście mam ciepłe miejsce do "nasmarowania auta", niestety mało nieco miejsca ale jest, więc się trza cieszyć :)

Stawiam na czuja ;) że Tac Moonlight wygra... (w temacie nieprzymarzania śniegolodu do karoserii) ale zobaczymy sam jestem ciekawy jak w praktyce to wyjdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o kwesti brudu/zapchania wosku czy powłoki?

 

Wiadomo że jak powłoka jest odetkana to wszystko będzie z niej spadać. Jednak przy obecnych warunkach pogodowych powłoki czy woski są mocno narażone na zapychanie się więc automatycznie jej właściwości się zmieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie ma to sensu. Wystarczy ze slonce lekko przyswieci z jednej strony auta i snieg juz bd sie inaczej zachowywal. Jesli w ciagu dnia jest na + a po zachodzie slonca przyjdzie przymrozek to nic te "powloki" nie pomoga. Sam mam wosk juz zima nalozony i nie widze zadnej roznicy moze poza tym... jak lezy snieg na aucie i jest na plusie... zaczyna sie topic i splywa latwiej. Przy temp ujemnej roznica jest niezauwazalna. Takze wyniki twojego testu wg mnie rozwiaze slonce, ustawienie auta, a nie nalozona powloka. Auto musialoby stac w jakiejs hali gdzie wszedzie jest taka sama temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko

Tak, pomyślałem. Samochód był bardzo dokładnie umyty i nałożony Opti Wax, wypolerowany i wysechł porządnie przed wyjazdem na zewnątrz na zimno. No i minął może tydzień od tamtego czasu.

Możliwe że Opti Wax jest bardzo dobry na ciepłe temp. i lato, wodę deszcz ale na śnieg... nie sądzę. Za mało "śliski jest" po prostu, nawet po dobrym buffie jaki wykonałem. Natomiast po OptiSeal był dużooo! bardziej śliski. No i podkorciło mnie jeszcze na to położyć Waxa ;)

 

Fredi88

Może nie ma a może ma. :)

Sprawdzę empirycznie. Akurat jest okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

81c5060d6238ef38med.jpg

 

ab9a5b3e6724bda1med.jpg

 

Dodane po 3 minutach 16 sekundach:

Kolejność powłok

od lewej strony patrząc tak jak fotografuję sprzed maski, powłoki położone w pasach podłużnych

 

1. Tac Moonlight

2. sam OptiSeal

3. Fusso 12 Months

4. Meguiars NXT 2.0 Tech Wax

Bagażnik (widoczny na innych zdjęciach w albumie na Fotosiku) jest tylko detailerem Optimum

 

 

Najmniej przywierała zdecydowanie Meguiars NXT 2.0 Tech Wax , potem troszkę mniej Fusso 12 months , dalej TacMoonlight , dalej zdecydowanie mocniej przywierało na powierzchni z samym OptiSeal a najbardziej przywierało po samym Detailerze na bagażniku - tył auta (test drugiego dnia po mroźnej nocy) - maska z cyframi zamazanymi 1 ,1,3,4

 

Pierwszego dnia wyglądało że najlepsze są Meguiars NXT 2.0 Tech Wax oraz Tac Moonlight ale tej nocy był słaby mróz (zdjęcia maski z cyframi po kolei 1,2,3,4 jak oceniłem.

 

 

Więcej zdjęć umieściłem ze zbliżeniami w albumie na fotosiku - klikając zdjęcie widać te pozostałe. Nie chciałem tu na forum zarzucać dużej ilości.

W każdym razie różnice były i to odczuwalne przy ścieraniu zamarzniętego śniegu z maski. :)

 

Dodane po 7 minutach 52 sekundach:

Tu reszta ujęć

http://www.fotosik.pl/u/mm77/album/2403006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będę ubolewał. Z wyczuciem... nie przesadzajmy lekkie przeciągnięcie po śniegu nic nie zrobiło, to nie masło. :)

Wżery od palucha... :song::lol: Obiecane było przetestować więc sprawdzone i test tu zamieszczony - zawsze może ktoś skorzystać odnosząc się do tych 5 "środków".

 

Hihol

Czy Ty kładziesz ludziom powłoki ? Bo od początku widzę że do każdego mojego postu jesteś wrogo nastawiony i podobne komentarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.