Skocz do zawartości

Małe zamówienie dla mikołaja


Essa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Złożyłem coś takiego i chciałbym usłyszeć opinie o tym zestawie, tzn. jeżeli jest możliwość zastąpienia tańszym i równie dobrym środkiem czegoś z podanej listy lub będzie bardziej wydajne niż coś z podanych rzeczy to słucham, a o to lista:

 

1. ADBL Micro Wash 1000ml 49,99 zł

2. Poorboy's World Professional Polish CLEANER 25,99 zł

3. Shiny Garage Orange Car Shampoo 500ml 15 zł

4. Tuga Chemie Alu-Teufel Gel 59 zł za 2 litry

5. ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 32 zł

6. Finish Kare 108 Top Kote Anti Static Dressing 59,90 zł

7. Nielsen Nap Low Foam 500ml 16,99 zł

8. Collinite #476s 89 zł (tutaj jeszcze zastanawiam się nad Fusso oraz Poorboy's Natty's) na razie mam zymöl concours (jedno chcę na warunki zimowe, drugie na lato i zależy mi nie na połysku czy głębi lakieru, ale na ochronie lakieru)

9. ExceDe Tire Rubber Cleaner 1L 35 zł czy Shiny Garage Pure Black Tire 1L 35 zł

10. ValetPRO Black to the Future 50ml 23 zł

11. Prickbort 1L 35 zł

 

 

Takie rzeczy jak piana, ręcznik do osuszania i mikrofibry, pędzelki, łapa do mycia, mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. polecam większą puszkę. Świetny, uniwersalny sprzęt

 

3. Można zmienić dowolnie. To zwykły, zupełnie zwykły szampon.

 

8. Jeśli masz Zymola, to po co natty's?

Są klasyki w kategorii trwałych. Coli 476, coli 845 (zob. ostatni test koniecznie!) czy FK 1000! Któryś z tych po prostu trzeba mieć, weź fk1000 sampler - niedrogo zobaczysz ocb, wystarczy na 10 razy, a jeśli nie przypasuje, będzie na felgi itp.

 

6 i 12 powtórzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. polecam większą puszkę. Świetny, uniwersalny sprzęt

 

3. Można zmienić dowolnie. To zwykły, zupełnie zwykły szampon.

 

8. Jeśli masz Zymola, to po co natty's?

Są klasyki w kategorii trwałych. Coli 476, coli 845 (zob. ostatni test koniecznie!) czy FK 1000! Któryś z tych po prostu trzeba mieć, weź fk1000 sampler - niedrogo zobaczysz ocb, wystarczy na 10 razy, a jeśli nie przypasuje, będzie na felgi itp.

 

6 i 12 powtórzenie :)

 

Z Zymola nie jestem zadowolony, głębie i blask daje, ale dwa miesiące i po wosku, a nawet szybciej. Dwie warstwy nałożone w odstępie 24h, siedząc w garażu.

Chciałbym coś, co wytrzyma dobrze zime, bo już i tak się zaczęła, a w lato wytrzyma dłużej niż te 2 miesiące.

 

Znalazłem jeszcze takie coś, jeżeli chodzi o wosk:

http://allegro.pl/shiny-garage-extreme- ... 49458.html

 

Co do 10 tki, te małe opakowanie na ile starczy ? Przewiduje zrobienie 4 samochodów i na razie byłoby na tyle, może coś w praniu by wyszło, a już i tak budżet przekroczyłem i jeszcze na raty będę kupować, po trochę, aż do wiosny nazbieram wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz każdy grosz, to na początek odpuść sobie ADBL Micro Wash 1000ml 49,99 zł a dokup coś z kosmetyków.. biały jeleń / szare mydło też da radę i nie uszkadza mikrofibr ;)

 

Niestety to jest niezbędne, bo "zepsułem" mój ręcznik do osuszania zwykłym praniem i nie zbiera wody. Próbowałem jeszcze białym jeleniem i nic, więc z tego nie mogę zrezygnować.

 

Liczyć liczę dlatego, że od razu nie mogę tyle wywalić, ale do końca stycznia już kupię wszystko.

 

! ! !

Potrzebuję również czegoś do zabezpieczenia dywaników welurowych oraz tapicerki welurowej. GYEON Q2 FabricCoat drogo wychodzi, ale nie wiem w sumie na ile wystarczy. Coś alternatywnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Nattys ma trwałość połowy tego co Zymol

9. Excede :good:

 

To mój wosk chyba jest przeterminowany. Co prawda nie robiłem korekty ale reszta zgodnie ze sztuką, więc nie mam pojęcia, dlaczego tak jest. I tak wosku mi zastało może na 2 auta, bo nie jest specjalnie wydajny, dlatego i tak chcę coś nowego. A co do natta, to zainteresował mnie, bo znajomy kupił Prelude zabezpieczoną tym woskiem i dobrze się trzyma od 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol nie jest wydajny?:D no ok:-) natts red zszedl mi po 2 tygodniach a zymol ebony wytrzymal 2miechy... wiec ja juz tam nie wiem... wosk prawidlowo przechowywany nie ma daty waznosci to nie kabanos :-]

 

Ja bym polecil fusso od soft99 - fajnie sie trzyma, wyglad nie najgorszy tylko smierdzi.

 

Co do recznika przed osuszaniem zmocz go troche - powinien lepiej chlonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol nie jest wydajny?:D no ok:-) natts red zszedl mi po 2 tygodniach a zymol ebony wytrzymal 2miechy... wiec ja juz tam nie wiem... wosk prawidlowo przechowywany nie ma daty waznosci to nie kabanos :-]

 

Ja bym polecil fusso od soft99 - fajnie sie trzyma, wyglad nie najgorszy tylko smierdzi.

 

Co do recznika przed osuszaniem zmocz go troche - powinien lepiej chlonac.

 

Zymol Concours nie należy do wytrzymałych. A z datą ważności to żartowałem :D

 

Co do ręcznika to tyczy się waflowych ręczników, a nie typowej mikrofibry, fluffy'ego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Panicz z Ammonyc mowil zeby moczyc a w lapce trzymal fluffyego:-) zreszta na forum chyba tez gdzies to czytalem ze dobrze jest zmoczyc. Ale tutaj glowy nie daje sobie uciac -zawsze warto sprobowac;P

 

Ebony jest jeszcze gorszy od Conocrsiaka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Panicz z Ammonyc mowil zeby moczyc a w lapce trzymal fluffyego:-) zreszta na forum chyba tez gdzies to czytalem ze dobrze jest zmoczyc. Ale tutaj glowy nie daje sobie uciac -zawsze warto sprobowac;P

 

Ebony jest jeszcze gorszy od Conocrsiaka:-)

 

Z tym "moczeniem" to na pewno, tyczy się tylko waflowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.