Skocz do zawartości

ExceDe All Purpose Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

APC_500_ml.jpg

 

Opis producenta:

Excede APC to bezpieczny, a zarazem bardzo skuteczny środek do czyszczenia wewnętrznych oraz zewnętrznych elementów auta.

 

Znakomicie radzi sobie z czyszczeniem wszelkich twardych powierzchni, deski rozdzielczej, plastików, detali, komory silnika czy tapicerki.

 

Doskonale odtłuszcza oraz usuwa wszelkie zabrudzenia, kurz, smar, ślady po butach, osad po papierosach, film drogowy itp.

Nie wysusza oraz nie pozostawia lepkiego czy białego osadu.

 

Posiada przyjemny zapach.

 

Rozcieńczalny z wodą od 1:4 do 1:30 dla ciężkich zabrudzeń lub do 1:100 dla lekkich.

Cena:

500ml - 19,90zł

1L - 24,90zł

5L - 54,90zł

 

Tak się prezentuje butelka :P jest ładnie

IMG_20161129_122319.jpg

IMG_20161129_122325.jpg

 

Pobawiłem sie w chemika i utworzyłem roztwór 1:40

IMG_20161129_122823.jpg

 

Czyścimy dziada!

IMG_20161129_123216.jpg

 

Psik psik

IMG_20161129_123239.jpg

 

Szuru buru

IMG_20161129_123252.jpg

 

I na gotowo, a wydawał się czysty ale w końcu to firmówka :D e

IMG_20161129_123514.jpg

 

Pora na obkopane progi

IMG_20161129_124322.jpg

 

Wspomogłem się szczotką

IMG_20161129_124559.jpg

 

I ładna 50/50

IMG_20161129_124705.jpg

 

Ostatnie scrollowanie i macie podsumowanie, obiecuję!

IMG_20161129_125258.jpg

 

Ciach!

IMG_20161129_125318.jpg

 

IMG_20161129_125348.jpg

 

IMG_20161129_130251.jpg

 

Podsumowanie:

Produkt ma bardzo fajny cytrusowy zapach, inny niż wszystkie. Jest mocno skoncentrowany oraz w śmiesznych pieniądzach (w 5L jest nawet o 9gr tańszy od naszego rekordzisty ADBL APC :lol: ). Dobrze się pieni nawet mimo sporego stężenia 1:40 . Jak widać z zabrudzeniami na nieoszczędzanej firmówce poradził sobie bez problemu. Mi więcej do szczęścia nie potrzeba :mrgreen: Po raz kolejny jestem pozytywnie zaskoczony nowinkami firmy ExceDe, dobrze wam wróżę :good:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymał mnie troche brak czasu i pogoda za co bardzo mocno przepraszam ;) Na wstępnie bardzo dziękuję za wybranie do testów, będzie uzupełniony większą ilością zdjęć jak tylko pogoda się poprawi bo ciągły śnieg i deszcz troche uniemożliwiają zabawę w aucie bez garażu ;(

 

Opisu producenta już nie będę kopiował po raz drugi ;) przejdę od razu do konkretów ;)

 

Buteleczka solidna, fajnie zabezpieczona, zapach MOCNO cytrusowy, świeży, trochę przypomina mi gumę Mambe cytryna/pomarańcza ;) bardzo przyjemny, totalnie nie przeszkadza a umila pracę ;)

 

Bardzo zaskoczyło mnie stężenie, ale skoro producent jest taki pewny siebie, to na testowym obiciu fotela poszło stężenie 1:40 ;) w konkurencji poszło ADBL APC w stężeniu 1:10, które zawsze używam we wnętrzu ;)

 

Fragment testowy czyli najbardziej zabrudzony element obicia fotela kierowcy ;) niestety deszcz i mróz nie pozwalają mi się pobawić we własnym aucie, ale jak tylko przestanie padać dorzucę jeszcze trochę 50/50 z "żywego organizmu" ;)

 

0hc9V1R.jpg

 

Oba produkty rozrobione wcześniej w zastępczych butelkach ;) sam jestem ciekawy ;D Oba fragmenty psiknięte x2 żeby dokładnie pokryć, po czym miękką szczotką wyszczotkowane w bardzo porównywalny sposób. Oba fragmenty robione tylko raz po czym wytarte czystą fibrą do sucha ;)

 

strona A

 

fWexn2V.jpg

 

Jak widać wyczyszczone całkiem porządnie, choć mogłoby być delikatnie lepiej ;)

 

strona B

 

EX96BSx.jpg

 

tutaj zeszło więcej brudu. widać mniej brudu uwydatniającego zmarszczki skóry. Na żywo ta strona jest powiedziałbym odcień jaśniejsza

 

Widok ogólny

 

MKeHRY2.jpg

 

I sprawcy obu miejsc ;)

 

izWKVGd.jpg

 

Jak widać ExceDe w znacznie mniejszym stężeniu niestety przebiło ADBL ;) choć przyznam że ADBL jest moim faworytem to od dzisiaj buteleczka ExceDe też zagości na półce a prawdziwym rywalem dla niej jest ABDL APC Pro ;)

 

 

Jak tylko we Wrocławiu skończy się deszcz pojawi się więcej zdjęć z zapuszczonej Hondzi dziewczyny, tam 50/50 będą o wiele bardziej widoczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy o APC jest duszące podczas pracy wewnątrz auta? Na zewnątrz to aż tak nie przeszkadza ale wewnątrz już tak. Odkąd sie poddusiłem Lime APC od Shiny Garage to jestem na ten aspekt wyczulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno lime jak i Pink od shiny i tam zapach to była masakra... Tutaj robiłem w pokoju i tylko kumpel zapytał co tak fajnie pachnie :) nie ma się czego obawiać... BTW w planie mam mycie nim nadkoli, zobaczymy co potrafi w mocnym stężeniu

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to było wyzwanie... Pokrywa z drugiego silnika, szykuje do odmalowania, od wewnątrz była bardzo gruba warstwa nagaru... Nie myślałem zet to apc da radę...

 

Na początku benzyna eks. Szło powoli i ciężko, później koncentrat adbl apc i coś tam zeszło ale szału nie było... Poszło excede w max stężeniu 1:4, więcej się bałem szczerze mówiąc... I przeżyłem szok bo zaczęło rozpuszczac samo z siebie, wystarczyło kilka ruchów pędzelkiem i czyste... Żałuję że zdjęć wcześniej nie zrobiłem, ale nie myślałem że tak wyjdzie... Efekt po, przypominam że było minimum 2mm nagaru bardzo mocno przepalonego

 

6caaa88048b79a84eb22fd6f1a862aa4.jpg

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
682916 excede w max stężeniu 1:4, więcej się bałem szczerze mówiąc

Nie ma co się bać, skuteczność naszego APC jak również innych naszych produktów nie jest spowodowana większą ilością ostrej, szkodliwej chemii, a odpowiednim balansem najlepszych składników o działaniu synergistycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, podajcie max stężenie 1:4 wiec tego się trzymałem. Co prawda zapach wtedy był już bardziej chemiczny niż normalnie ale i siła jak dla mnie potężna... Szczerze mnie zaskoczyło że takie stężenie jest mocniejsze od koncentratu adbl... Aż się zaczynam zastanawiać co w takim razie potrafi wasz buldozer...

 

Apc niedługo trafi do kolejnego użytkownika na testy :) w przeciwieństwie do innych pójdzie za darmo tak jak ja dostałem swój :) a baniak tego ląduje u mnie na półce, przyda się bez zastanowienia :)

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj dostałem paczkę z APC od Excede. Przygotowałem roztwór 1:20. Po pierwszych zabawach mam dwa wnioski. Pierwszy - czyści bardzo dobrze nawet w takim stężeniu. Drugi - praktycznie się nie pieni co patrząc na zdjęcia z pierwszego postu jest bardzo dziwne. Czyżby mróz zrobił mu jakieś kuku ? Co prawda nie zamarzł ale leżał kilka godzin w paczkomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem paczkę z APC od Excede. Przygotowałem roztwór 1:20. Po pierwszych zabawach mam dwa wnioski. Pierwszy - czyści bardzo dobrze nawet w takim stężeniu. Drugi - praktycznie się nie pieni co patrząc na zdjęcia z pierwszego postu jest bardzo dziwne. Czyżby mróz zrobił mu jakieś kuku ? Co prawda nie zamarzł ale leżał kilka godzin w paczkomacie.

 

Dziś rozrobiłem roztwór 1:25 i pieni się bardzo dobrze :) W tym rozcienczeniu będę czyścił środek. Ja używam pianowniczki takiej jak Colourlock i pędzelek ValvetPro. Psikam APC na pędzelek, szczotkę i działam po czym przecieram fibra. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.