Skocz do zawartości

Zabezpieczenie uszczelek na zimę


szpasol24

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam ten drugi, jeszcze w czarnym opakowaniu

http://image.ceneo.pl/data/products/301 ... 170-ml.jpg

 

Miałem w sztyfcie środki do uszczelek. Trudnośc nakładania, białe ślady, nie podobał mi się i nie działał jak chciałbym. Kupiłem ten z powyższego linka i jestem zadowolony.Przy temperaturach w porywach do -10 stopni żadna uszczelka nie przymarzła. Jak auto postało dwa tygodnie, kiedy mróz sięgał ok. -20stC to niestety musiałem walczyć (przy okazji pozamarzały cięgna zamków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja korzystałem z dwóch środków, jeden to B2B a drugi to sonax, mała buteleczka z gąbkowym aplikatorem na końcu. B2B działał nieźle ale zostawia lekko tłusty film natomiast sonax zostawia super wykończenie, ładnie pachnie migdałami i nie zdarzyło sie, żeby coś przymarzło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Godzinę temu, psemo napisał:

Lepszego raczej nie ma. 

A co jest takiego w tym środku, że jest on nr1? Też bym sobie kupił ale z myślą o odżywieniu uszczelek. Do tej pory stosowałem co jakiś czas glicerynę. Ten środek jest lepszy ? 

Jest sens to kupować z myślą o odzywaniu uszczelek czy zostać przy glicerynie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z Sonax Gummi Pfleger (Sylikon do uszczelek). Aplikacja trochę dziwna, bo bardziej skraplał się po nałożeniu większej ilości na gumie.

Ale zauważalnie pomagał zimą w kilku samochodach i uszczelki mniej przymarazały.

Potem przesiadłem się na NextZett (dawne 1Z) Gummi pflege i póki co zauważyłem, że troche bardziej równomiernie się aplikuje, po zimie dam znać jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja mam problem z uszczelkami nawet latem. Czasem się jakby "sklejają" z blachą do której przylegają. Czyszczone APC, smarowane sztyftem Sonaxa; ba, nawet blachę przetarłem owym sztyftem. I nadal się "sklejają" czasem :o:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w busach po uszczelkach lecę silikonem K2 SIL - ładnie pachnie i nic się nie przykleja w zimie czy innym czasie ;)  Ale to w busach, do osobówek zakupiłem niedawno SONAX silikon do uszczelek - jeszcze nie testowałem to nie powiem jak działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

Kurde, ja mam problem z uszczelkami nawet latem. Czasem się jakby "sklejają" z blachą do której przylegają. Czyszczone APC, smarowane sztyftem Sonaxa; ba, nawet blachę przetarłem owym sztyftem. I nadal się "sklejają" czasem :o:/

 

Natłuścić gliceryną ? Tłuste się nie sklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@aroosee Kup sobie szczotki Mothers Detail brush :). Będą idealne do tego typu czynności. Ewentualnie Adbl Interior detailing brush. Z tego co pamiętam jest ciut delikatniejsza. Do tego Tire Cleaner rozcienczony 1-5 . Przetrzeć mikrofibrą na to preparat do uszczelek . I będzie sweet:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 1.10.2017 o 20:54, Strus napisał:

Kurde, ja mam problem z uszczelkami nawet latem. Czasem się jakby "sklejają" z blachą do której przylegają. Czyszczone APC, smarowane sztyftem Sonaxa; ba, nawet blachę przetarłem owym sztyftem. I nadal się "sklejają" czasem :o:/

Też mam taki problem, znalazłeś przyczynę rozwiązanie? Zastanawiam się czy T&R cleaner + preparat do uszczelek SvissWax Seal feed rozwiazą sprawę 🤔 ew. zastanawiam się nad koch chemie PSS (ale nie wiem czy on też jest antyprzymarzający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumę trzeba solidnie oczyścić. APC nie zawsze się sprawdza. Ja stosuję SG Pure Black Tyre Cleaner w stężeniu 1:1. Uszczelkę szczotkuję takim roztworem, suszę MF i potem nakładam dressing NextZet GummiPflege. Potem tylko przecieram przy każdym myciu wilgotną MF i dokładam jak trzeba dressing. Nic się nie skleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecicie coś co zabezpiecza i jednocześnie mocno przyciemnia uszczelki ? Ostatnio mocno wyczyściłem wszystkie uszczelki w koło szyb APC i zrobiły się strasznie blade, co się rzuca w oczy szczególnie przy czarnej perle i słabo to wygląda. Na szybko przejechałem je silikonem do uszczelek od Sonaxa, żeby je trochę ożywić i jest lepiej ale to nie to. Przy następnym myciu chyba spróbuje dreesingiem do opon, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2018 o 10:16, Mumins napisał:

@zibi-M Mam u siebie podobny problem i używam na to Kocha NMPC. Bardzo fajnie przyciemnia i przez dość długi czas zostawia przyjemne wykończenie. 

Kumpel kupił go właśnie w tym tygodniu to wezmę od niego na test i zobaczymy jaki będzie efekt ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.06.2018 o 19:45, Birkhof napisał:

Też mam taki problem, znalazłeś przyczynę rozwiązanie? Zastanawiam się czy T&R cleaner + preparat do uszczelek SvissWax Seal feed rozwiazą sprawę 🤔 ew. zastanawiam się nad koch chemie PSS (ale nie wiem czy on też jest antyprzymarzający).

Póki co patent który zastosowalem i ani razu uszczelka się nie skleiła z blachą - nawet przy upałach >30C od dwóch tygodni gdzie jestem. Zabieg wykonany około 3 tygodnie temu.
Uszczelki umyte T&R cleanerem od Detailers Magic (super zapach), psiknięte na fibrę i przetarte. Umyłem wszystkie uszczelki. Potem na uszczelki poszedł AW Elixir, a po 15 min przetarty fibrą tam gdzie się nie wchłonął. Zeszłe lato non stop uszczelki "sklejały się" z lakierem. Od teraz nic.
Na jedną wnękę dałem dodatkowo adbl qd1 żeby zobaczyć czy to coś wydłuży/skróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.