Skocz do zawartości

Zabezpieczenie uszczelek na zimę


szpasol24

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może wydawać się błachy. Ale dla mnie takowy nie jest.

Z jednego powodu. Używam już któryś z kolei silikon do uszczelek i wg. mnie za przeproszeniem wielkie gie daje.

Uszczelki ładnie wypicowane od brudu itd. Wysuszone. Elegancko nałożony preparacik a nad rankiem ciągle przymarznięte.

Może ktoś ma jakieś inne sposoby na to ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi rok używam sztyftu Turtle Waxa. Rok temu "w sezonie" kupiłem jeden za 11 zł w Auchan, w tym roku zaopatrzyłem się w lipcu, znajdując je w Kauflandzie po... 4 zł. Wziąłem trzy.

 

Rok temu waliłem na bogato, bez czyszczenia, ścierając potem i tak większość preparatu. Wystarczyło na cztery auta. W tym roku zrobiłem dwa cieniej, ścierając niewiele, jednak warstwa na uszczelkach jest. Działa (wczorajsza pogoda pozwoliła to sprawdzić), zużycie niewielkie. Generalnie polecam. Widziałem go znowu w Auchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Autoland do uszczelek taki z gąbkowym aplikatorem i nie mam problemu z przymarzaniem uszczelek.

 

Który dokładnie?

 

http://www.autoland.pl/produkty/do-uszczelek-yNlESY

 

czy

 

http://www.autoland.pl/produkty/do-uszczelek-csIxxf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę z innej beczki :) czy ma ktoś jakiś sposób na przymarzajace szyby boczne ? za cholerę nie chcą ruszyć... :)

 

Możesz też przetrzeć prowadnice z syfu i prysnąć trochę silikonu/smaru silikonowego stosowanego do uszczelek. W mroźne, ale stosunkowo suche dni będzie zdecydowanie lepiej. Natomiast jak woda się dostanie pod uszczelkę do środka i zamarznie to cudów nie ma, lepiej poczekać aż odmarznie bo łatwo spalić silniczek podnośnika szyby w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo łatwo spalić silniczek podnośnika szyby w takiej sytuacji.

 

Chyba, że ktoś ma korbotronic :kox:

 

Korbotronic nie jest zły :) Ja psioczyłem jakiś czas, że z tyłu mam szyby na korbkę. Przestałem jak któregoś lata miałem uchylone szyby i trzeba je było szybko zamknąć bo zbliżała się ulewa :) Ja zamknąłem w kilka sekund, a sąsiad niczym znalazł kluczyki i zamknął elektryczne szyby to miał zalany cały tył :/ Więc na korbki nie ma co narzekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie tylko silniczek może się spalić jak szyba przymarznie, w gorszym przypadku ślizgi trzymające szybę - pękają, szyba wpada do środka drzwi i się rozbija(nie we wszystkich przypadkach).

 

Ja dziś z jednej strony posmarowałem uszczelki silikonem w spraju(moje auto), a z drugiej Back2Black z SG, taki mały teścik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja dziś z jednej strony posmarowałem uszczelki silikonem w spraju(moje auto), a z drugiej Back2Black z SG, taki mały teścik ;)

 

Kolego i jak SG wypadł w teście? pytam bo mojej lubej zaczęły przymarzać w ciągu dnia a Back2Black akurat mam na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msky Szczerze to oba produkty wypadły świetnie. Nawet w te mrozy zapomniałem, że uszczelki smarowałem specjalnie dla testu :D. Jednak wybrałbym SG poraz kolejny, wystarczy gąbkowy aplikator i wysmarować dobrze i tak zostawić. Silikon w sprayu jak sama nazwa wskazuje jest w sprayu i przy aplikacji najlepiej pryskać po uszczelce, ja niestety zawaliłem na starcie i trochę mi "psikło" do wnętrza i zostały krople na plastikach i trzeba było czyścić. Wolę SG :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.