Skocz do zawartości

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

To excede ma swoje atomizery,wszystkie ich produkty a troche ich juz kupilem dostalem bez,bo i tak to sa koncentraty ktore rozcienczam i potem dobieram atomizer pianujacy lub nie,do felg mi piana nie potrzebna ale juz na oponach wole piane 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy skuszony waszymi bardzo pozytywnymi opiniami , kupiłem 0.5 l butelkę tego środka . No i mam "zagwostkę" , mianowicie u mnie nie ma piany po opryskaniu felg .
Zrobiłem na początku stężenie 1:10 w butelce od SG + atomizer Canyon ( świetny ) , felgi w stanie takim jak pokazał kolega CoolBreeze czyli tak po 1 tygodniu jeżdżenia . Zero piany , domywanie super .
Dobra , zrobiłem stężenie w butelce Pet 1:5 ( taki mały killer ) , coś tam ledwo co widać pianę , ale szału nie ma .  Zła woda zdemi ?
Problem mogę oczywiście łatwo rozwiązać , zakładając do butelki końcówkę spieniającą , ale chyba nie tędy droga . Co robię nie tak ?
Podpowiem: robisz oprysk, czekasz chwilkę - niech sobie UWC popracuje, bierzesz szczotkę i pracując nią robisz od czasu do czasu psik psik na szczotę. Piana będzie elegancka

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CoolBreeze napisał:

psik psik na szczotę. Piana będzie elegancka

dziękuję za odpowiedź , chociaż te " psik psik " na szczotkę średnio mi pasuje , bo kupując Excede myślałem o " szybkich akcjach " na myjniach bezdotykowych na których jest różnie jeżeli chodzi o używanie własnych środków . 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paperson napisał:

ak jak pisze @CoolBreeze i przy stężeniu 1:4 jest piany w sam raz :good:

O właśnie o stężeniu zapomniałem napisać. - J.W. 🙂

Godzinę temu, yacek _b napisał:

dziękuję za odpowiedź , chociaż te " psik psik " na szczotkę średnio mi pasuje , bo kupując Excede myślałem o " szybkich akcjach " na myjniach bezdotykowych na których jest różnie jeżeli chodzi o używanie własnych środków . 😉

Odkąd mam szczotkę do felg, to praca na bezdotyku idzie przysłowiowym migiem. Pędzelkowanie to był dramat.

Możesz robić tak jak sugeruje @paperson, albo obczaić lukę kiedy nie ma ruchu na myjni. Ja jeżdżę koło 21, albo w niedziele 🙂 No i nigdy nie miałem spiny za własną chemię od piany poczynając na ironie kończąc.

Ale tak w temacie: UWC 1:4 na "nawilżonej" szczocie naprawdę robi robotę i robi to szybko 🙂

Godzinę temu, smerf91 napisał:

UWC na opony? 😁

A w czym problem? Kilka razy myliły mi się butelki z UWC i T&RC od ExceDE i każdy środek działał elegancko na nie swoim podwórku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, smerf91 napisał:

@CoolBreeze wiadomo że zadziala, APC tez zadziała ale po coś jednak są dedykowane  do konkretnych zadań środki 🙂

Fakt niezaprzeczalny. Jeśli chodzi o mnie to "naprzemienne" stosowanie w/w produktów jest zazwyczaj skutkiem pośpiechu i podobnych butelek od SG, które nie zawsze uśmiechają się do mnie opisaną etykietą 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po wyczytaniu poleceń w tym wątku postanowiłem kupić ten koncentrat w sylwestrowej promocji @Bestseller.pl i podzielam entuzjazm. Rozcieńczyłem krakowskim targiem 1:10 i przyjąłem taki system, że spryskuję brudne koła, spłukuję, spryskuję ponownie i dopiero wtedy pędzelkuję. Zimowy osad schodzi bardzo dobrze i szybko. Co najważniejsze, produkt jest obojętny dla tarcz hamulcowych. Wydajność w relacji do rozcieńczenia rewelacyjna. Właśnie czegoś takiego na zimę szukałem 🙂 Do pełni zimowego "szczęścia" brakuje mi już tylko dobrego hydrowosku.

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

2019-05-01-16-52-51.jpg


2019-05-01-16-52-53.jpg


2019-05-01-17-02-27.jpg


2019-05-01-17-02-28.jpg


2019-05-01-17-02-33.jpg


2019-05-01-17-02-35.jpg


2019-05-01-17-02-38.jpg


2019-05-01-17-02-40.jpg

 

 

"Zakańczam" kilku tygodniowe testy Excede Wheel Cleaner i Tire Cleaner

 

Bez problemu WC daje sobie rade z doczyszczeniem takich szczurów w rozcieńczeniu 1:4. Wiadomo, że wnętrze felgi wymagało by dopieszczenia a we wnękach potrzeba użyć kwasu - ale generalnie dziś kolejny raz byliśmy pod wrażeniem mocy czyszczenia i efektów końcowych.

WC nie pieni się tak mocno jak np Tenzi Czysta Felga - sprawdzę to sobie jeszcze z atomizerem pianującym.

WC ma zapach ma bardzo znikomy i nie drażni nosa jak Tenzi

TC pieni się lepiej niż WC i doczyszcza gumy jak i dywaniki w nadkolach bez problemów.

Generalnie wystawiam obu produktom 5+

 

 

 

2019-05-01-17-02-25.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.