Skocz do zawartości

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Dzięki firmie ExceDe otrzymałem zasadowy środek do czyszczenia felg o nazwie Ultimate Wheel Cleaner . Pogoda dziś nie rozpieszcza , 0 st wiatr ale nie poddaję się i działam :D

 

Wheel_Cleaner_500_ml.jpg

 

Opis Producenta:

Skuteczny, niezawierający kwasów, zasadowy środek do czyszczenia felg.

 

Ultimate Wheel Cleaner zawiera starannie wyselekcjonowaną, potężną kompozycję najlepszych surfaktantów, które wyjątkowo szybko zwilżają, rozpuszczają i oddzielają zabrudzenia od powierzchni felg.

 

Produkt został zaprojektowany do dogłębnego i bezpiecznego czyszczenia mocno zabrudzonych felg, jak również regularnej ich pielęgnacji.

Z łatwości usuwa wszelki brud drogowy oraz pył hamulcowy.

Można go stosować do bezdotykowego czyszczenia felg.

 

Wzbogacony o formułę AdvancedCations, która nadaje felgom bogatego połysku, zabezpiecza przed brudzeniem się i przyciąganiem kurzu (działa antyelektrostatycznie), jak również ułatwia przyszłe zabiegi pielęgnacyjne. Produkt zawiera inhibitory korozji.

 

Mocno zabrudzone felgi – rozcieńczyć od 1:4 do 1:10 z wodą

Regularne czyszczenie felg – Rozcieńczyć od 1:10 do 1:30 z wodą

 

Opakowanie:

Butelka dobrze wykonana , nie ugina się pod naciskiem palcy . Atomizer dobrze spienia produkt . Etykiety ładnie wykonanane , z tyłu butelki mamy opis producenta :)Ultimate Wheel Cleaner ma przyjemny zapach Wiśni :good:

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

 

Produkt został przetestowany na felgach znajomego . Z tego co wiem nie były myte ok 2 miesięcy . Tak to wygląda .

 

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

 

Oczywiście BHP najważniejsze :D Zakładamy rękawiczki i felgę spryskuje koncentratem

 

DSC_0009.jpg

 

Po spryskaniu koncentratem pojawiała się dosyć spora piana

 

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

 

Po 1 minucie zruszyłem brud pędzelkiem :D

 

DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

DSC_0015.jpg

 

Po spłukaniu tak felga wygląda :)

 

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

 

Trzeba sprawdzić czy felga jest czysta . Pod ręką miałem Monster Wheela od SG

 

DSC_0019.jpg

DSC_0020.jpg

 

Po 5 minut brak krwawienia , Monster nie miał co robić :-]

 

DSC_0021.jpg

 

Pędzelek w ruch

 

DSC_0022.jpg

DSC_0023.jpg

 

I po spłukaniu

 

DSC_0024.jpg

DSC_0025.jpg

 

Na drugą stronę rozcieńczyłem produkt . 50ml koncentratu na 450 ml wody :)

 

DSC_0026.jpg

DSC_0027.jpg

DSC_0028.jpg

 

Tak felga wygląda , czysta nie jest :song:

 

DSC_0029.jpg

DSC_0030.jpg

 

Procedura jest ta sama , nanosimy produkt na felgę i po 1 minucie pędzelkujemy :)

 

DSC_0031.jpg

DSC_0032.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0034.jpg

DSC_0035.jpg

DSC_0036.jpg

 

I po spłukaniu wodą tak wygląda felga :)

 

DSC_0037.jpg

DSC_0038.jpg

DSC_0039.jpg

 

Dla pewności ponowna aplikacja , pędzelkujemy i spłukujemy

 

DSC_0040.jpg

DSC_0041.jpg

DSC_0042.jpg

DSC_0043.jpg

DSC_0044.jpg

DSC_0045.jpg

DSC_0046.jpg

DSC_0047.jpg

DSC_0048.jpg

 

Felgę dla sprawdzenia spryskałem Monsterem

 

DSC_0049.jpg

 

Jak widać po 5 minutach brak krwawienia , felga okazuje się czysta . To co zostało to smoła

 

DSC_0050.jpg

DSC_0051.jpg

DSC_0052.jpg

DSC_0053.jpg

 

Podsumowanie:

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner jest to zasadowy środek do czyszczenia felg . Posiada przyjemny zapach który umila nam pracę nad czyszczeniem felg . Jak widać środek dobrze poradził sobie z tymi zapuszczonymi felgami . Do regularnego mycia felg spokojnie produkt możemy rozcieńczyć do 1:10 :) Nie zasycha , pozwala nam na spokojną pracę :good: Jak będą lepsze warunki to będziem testować dalej ;) W razie jakiś uwag to walcie smiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Świetny test, dziękujemy za dokładny opis i masę zdjęć :good: Szacun za fatygę mimo warunków pogodowych :) Nadmienię jeszcze, że produkt posiada kompozyję produktów, które znacznie lepiej czyszczą w dodatnich, letnich temperaturach , choć jak widać i w taką pogodę daje sobie radę :) Dodatkowym atutem naszego środka jest efekt antyelektrostatyczny - felgi nie łapią kurzu - oraz podbijanie połysku, warto o tym wspomnieć bo chyba żaden produkt do felg nie posiada takich właściwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny test, dziękujemy za dokładny opis i masę zdjęć :good: Szacun za fatygę mimo warunków pogodowych :) Nadmienię jeszcze, że produkt posiada kompozyję produktów, które znacznie lepiej czyszczą w dodatnich, letnich temperaturach , choć jak widać i w taką pogodę daje sobie radę :) Dodatkowym atutem naszego środka jest efekt antyelektrostatyczny - felgi nie łapią kurzu - oraz podbijanie połysku, warto o tym wspomnieć bo chyba żaden produkt do felg nie posiada takich właściwości :)

 

A coz to magia? Pyłek z klockow tez sie nie osadza? W czym tkwi sekret albo tylko chwyt marketingowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

[ref]razorvwmk3[/ref], żadna magia ani chwyt marketingowy, sekret tkwi w unikalnej recepturze naszego produktu :) Dokładniej rzecz ujmując jest to zaawansowany, kationowy składnik, który będąc naładowanym dodatnio silnie łączy się z ujemnie naładowaną powierzchnią felgi (większość powierzchni w aucie jest naładowana ujemnie), dzięki czemu zapobiega osadzaniu się kurzu ponieważ działa antyelektrostatycznie, ponadto podbija połysk oraz w jakimś stopniu chroni przed brudem ułatwiając przyszłe czyszczenie oraz ułatwia wypłukiwanie środka zapobiegając zaciekom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]razorvwmk3[/ref], żadna magia ani chwyt marketingowy, sekret tkwi w unikalnej recepturze naszego produktu :) Dokładniej rzecz ujmując jest to zaawansowany, kationowy składnik, który będąc naładowanym dodatnio silnie łączy się z ujemnie naładowaną powierzchnią felgi (większość powierzchni w aucie jest naładowana ujemnie), dzięki czemu zapobiega osadzaniu się kurzu ponieważ działa antyelektrostatycznie, ponadto podbija połysk oraz w jakimś stopniu chroni przed brudem ułatwiając przyszłe czyszczenie oraz ułatwia wypłukiwanie środka zapobiegając zaciekom.

 

 

bede musiał zamowic choc sonaxa mam polowe jeszcze szkoda ze testery wygrywaja ciagle te same osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze testery wygrywaja ciagle te same osoby :)

 

:dontknow: to nie moja wina :)

 

Akurat ja wygralem 1szy raz:-) test zaplanowany na weekend - bede mial 2 - 3 syfiaste samochpdy po tygodniu w takiej pogodzie wiec brudek ekstra:-)

 

Testuj bo produkt jest mega skuteczny , będzie Pan zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W południe pogoda się troszkę polepszyła postanowiłem ogarnąć felgi z zewnętrznej strony :)

 

DSC_0054.jpg

 

Jak widać felga nie jest bardzo zapuszczona ale nie jest też czysta :D

 

DSC_0055.jpg

DSC_0056.jpg

DSC_0057.jpg

 

Środek rozcieńczy 1:10 i opryskujemy alu :)

 

DSC_0058.jpg

DSC_0059.jpg

 

Po 1 minucie pędzelek w dłoń :)

 

DSC_0060.jpg

DSC_0061.jpg

 

I po spłukaniu :)

 

DSC_0062.jpg

DSC_0063.jpg

DSC_0064.jpg

DSC_0065.jpg

DSC_0066.jpg

 

Jak pogoda się polepszy to spróbuję wyczyścić felgi od wewnętrznej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i ja :D Póki co można powiedzieć, że żaden test bo to tylko brudny kołpak.

Zgaduje, że samo APC by zrobiło tą sama robotę aczkolwiek przynajmniej coś dedykowanego do kołpaczków na zimę :mrgreen:

Liczę, że na dniach trafi mi się jakiś szczurek najlepiej na alusach to pokażę co potrafi produkt ;)

Sam produkt pachnie wisnią, nie samą ale jak na zasadę do felg jest fajnie.

Na duży plus spora rozcieńczalność, wychodzi bardzo ekonomicznie i nie trzeba dziadować :D

 

Brudny kołpaczek z soli itp. W butelce stężenie dostępne pod ręką 1:5

IMG_20161212_134933.jpg

 

Spryskane na minutkę

IMG_20161212_134953.jpg

 

Na zdjęciu jechałem suchym pędzlem ale potem spryskałem jeszcze raz kołpak

IMG_20161212_135224_2.jpg

 

Wypędzelkowane

IMG_20161212_135332.jpg

 

I czyściutkie

IMG_20161212_135434.jpg

 

IMG_20161212_135440.jpg

 

IMG_20161212_135444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fitte[/ref], trzeba przyszykować godnego szczurka dla Ultimate Wheel Cleanera :D

 

[ref]keza[/ref], nie pożałujesz :good: Będzie Pan Zadowolony :)

 

 

Mi sie szykuje. Samochod nie myty od wrzesnia :kox: po egzaminie wybieram sie do na2wiadra i zobaczymy co to cudenko potrafi robic;P a felgi widzialy cale zycie tylko bezdotyk... chyba sa srebrne ale nie wiem... zreszta samochod wiekszosc zycia tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda że nie miałem okazji przetestować tego cudu, na felgach z Volvo, piękne szczury, obstawiam że nigdy nikt ich nie traktował niczym od środka, tuga i szczota ryżowa nie dały rady... Felgi i tak są do odświeżenia więc nie żałowałem im :) Mógłbym się nawet pokusić o felgi teścia :D

 

78d8afef8e21ac78e1ebba36ec076b37.jpgfdbd94a34d2aea5f6b73e7f37f7afc8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]SSN774[/ref], te felgi to raczej potraktował bym jakimś kwasem , Tenzi Alux , Tuga czerwona :P

Te felgi są tylko i wyłącznie na aucie że z budżetu po zakupie nie zostało wolnych 3 tysi, bo już by nie były potrzebne, Niestety 16 felgi i gumy to tak trzeba liczyc :(

Przeskok z 17" 225/45 na 15' 195/65 to normalnie jak z deski serfingowej w co najmniej Concordie- ponton ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam, dorzucę przysłowiowe 3 grosze do tematu ;)

Ostatnio na forum w odpowiednim  dziale słyszałem same dobre opinie na temat Excede Ultimate Wheel Cleaner.
Szybkie dorzucenie do koszyka i jest :)

Do tej pory używam/używałem samych iron'ow typu ADBL Vampire Liquid oraz SG D-tox. Czas spróbowac czegoś innego.
Produkt kupiony głownie na szybkie akcje jako, że klocki ATE przeważnie na tyle dość mocno mi pylą i robiąc 50 km dziennie brud osiada się momentalnie

Tak to wygląda po ok. 200 km
DSC6516JP_qrapxrq.jpg

DSC6517JP_qrapxxr.jpg

DSC6518JP_qrapxxw.jpg

Jako ze Ultimate Wheel Cleaner to koncentrat, produkt rozrobiłem w proporcji 1:10 czyli środkowa skala zalecana przez producenta do lekkich zabrudzeń.

DSC6519JP_qrapxnp.jpg

Felga psikana obficie bez żałowania, brud rozpuszcza się momentalnie w oczach (jak to w przypadku chyba wszystkich wheel cleanerow zero 'krwawienia')
Tutaj od razu wielkie plus dla Excede za zapach. Naprawdę fajny miły, bez żadnych duszności itd. Walory zapachowe w porównaniu do de-iron'ow = bajka :cool:

Jako, że chciałem przy okazji domyć środek felg, minimalnie brud ruszyłem szczotką z alli (kopia 1:1 Waxpro Sulley)
Żadne mocne szorowanie. Byłem ciekawy jak produkt poradzi sobie z naprawdę jedynie delikatnym zruszeniem brudu.
Chwile odczekania i myjka w ruch :)

Efekt finalny
DSC6524JP_qrapxnn.jpg

DSC6525JP_qrapxns.jpg

DSC6526JP_qrapxen.jpg
 

Na koniec z ciekawości sprawdziłem felgę psikając ADBL Vampire Liquid = zero krwawienia

Sonax BSD nakładany ponad tydzień temu, jak siedział tak siedzi dalej i krople są :)

DSC6527JP_qrapxes.jpg

Na koniec cena która jest również baardzo dobra. Przy rabacie z forum  -> 1 l koncentratu = 28 zł :shock:
co przy dawkowaniu 1:10 robi się naprawdę mega korzystnie i zużycie 10 l gotowego produktu jest (przynajmniej dla mnie prywatnie) dużym wyzwaniem ;Dę

DSC0229JP_qrahans.jpg

Jeśli ktoś zastanawia się nad Wheel Cleanerem to śmiało moge polecić produkt @EXCEDE . U mnie ma już na stałe miejsce na półce.
Pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.