Skocz do zawartości

Pielęgnacja felg skręcanych z polerowanym rantem


Mldlbn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pytanie dotyczy się takich felg:

20161006_173251%201024x576_zpsjv8sbgjf.jpg

 

Czego używać do polerowanych felg żeby efekt był dobry i bezpieczny. Interesuje mnie:

1. Częste mycie razem z całym autem. Tutaj chodzi mi o szampon, czy każdy szampon z neutralnym ph mogę używać?

2. Mycie samych felg. Interesują mnie najbardziej produkty z efektem "krwawienia felgi"

3. Polerowanie rantu. Coś bezpiecznego i z dobrym efektem :)

4. No i zabezpieczenie. Wosk? Sealant? Są jakieś produkty, które bedą się trzymać polerowanego rantu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po polerce jakaś powłoka kwarcowa na te felgi(super te koła), żeby je zabezpieczyć na dłużej. Do mycia szampon z neutralnym PH, a co do deironizatorów to Tuga, tylko nie dopuścić do zaschnięcia, ale reszta się wypowie z większym doświadczeniem to wybierzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje 2tlg leżą jeszcze rozkręcone po malowaniu, muszę się zebrać w końcu je złożyć w całość. A temat zabezpieczenia polerowanych rantów będę obserwował, ja na swoje myślałem jakiś sealant położyć. Tylko pytanie czy to się będzie chciało trzymać powierzchni..

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Mothers Mag & Aluminum Polish nie narobi szkód polerowanym rantom? Pytanie do osób, które go testowali.

Tylko nim robię ranty, jest rewela

co mycie nim odświeżam, a przed sezonem polerka mechaniczna Autosolem i wykonczenie Mag&Alu

 

Dodane po 1 minucie 50 sekundach:

To ja z kolei słyszałem opinie, że żadna powłoka nie będzie się trzymać polerowanych rantów/felg i że to marnowanie kasy, czasu, preparatu.. :dontknow::o

nie testowałem nic, ale na rotorze dobry syntetyk, a ranty jak wypolerowane to tylko co mycie odświeżyc i jest ok :)

Tugą zieloną potraktować jak brudne, wypedzelkowac i błysk :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed sezonem polerka mechaniczna Autosolem i wykonczenie Mag&Alu

 

Czego używasz do polerki mechanicznej? Opisz dokładnie, bo taki zabieg chyba mnie czeka na wiosnę..

 

osobiście używam wiertarki z kilkoma rodzajami filców, muszą być rózne kształty, akurat ja mam łamany rant, przy prostym wystarczy zwykły walec :)

oklej rotor taśmą żeby niespodzianek nie narobić i ciesz się efektem, warto zaznaczyć, że są różne rodzaje alu i licz się z tym, że może nie być jak na zdjęciach i chyba nic nie zastąpi polerki wibracyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Mldlbn[/ref], jak miałem ZW1 w swoim E36 to używałem normalnie megsa goldclass do mycia auta, nie widziałem żadnych problemów z rantami po jego używaniu.

Do krwawienia, to na fali teraz vampir. Miałem już IronX i Vampira i może to kwestia dużej przerwy między używaniem jednego i drugiego, ale nie zauważyłem większej różnicy, więc po co przepłacać.

Do polerowania używałem autosol, k2 aluchrom, mothers, dla mnie autosol bije resztę na głowę, jeżeli chodzi o uzyskanie efektywności, ale na wykończenie drobny mothers. Ogólnie to każde ranty są inne, inne stopy alu i co innego na nie podziała. W Futurze możesz mieć inaczej, ale autosol to 20zł, warto sprawdzić, jak się nie zda, to wtedy to co polecają koledzy lub mothers, który już jest trochę droższy.

Piękna Futurka, a auto chyba znam z Syndykatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pytałem czysto teoretycznie, ale teraz będę robił renowacje felg i zastanawiam się czy nie zrobi polerowanych rantów. Tylko chce żeby koła jakoś się trzymały podczas eksploatacji i nie trzeba było obchodzi się z raptem jak z jajkiem albo polerowane co mycie. Można polerowane rant prysznic bezbarwnym? A może powłoka załatwi sprawę?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.