Skocz do zawartości

Mondeo MK3


pawelkoralus

Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko jedno ale tzn. ch*jowy olej wlałeś.(jeśli twój mechanik Ci tego nie odradził to jest po prostu ch*uja wart :wallbash: ) on nawet nie spełnia norm jakie zalecił producent do tego silnika. Wlej orginalny fordowski 5w30 lub coś lepszego. Ja chwilowo leje orginał,ale chyba zmienię na liqui moly.

 

 

A jeśli upierasz się na castrol(orginalny jest produkowany przez castrol,ale to ch*jowe oleje) to tutaj masz

Castrol EDGE Professional A5 5W-30

Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5

 

Jakbyś miał jakieś pytania to wal tutaj lub PW(zawsze pomogę :D )

Jesteś pewien, że dla 2.0 TDCi na common railu bez DPF potrzeba oleju z normą WSS-M2C913-C? Mnie się wydaje, że można wlać jakiegoś full-sapsa :) Np. Amsoil Signature Series 5W30, który jest mocno dopakowany dodatkami i ma świetne parametry, spełnia WSS-M2C929-A (z tego co widzę, to norma używana głównie w USA), ale nie wiem jak z HTHS i CCS w odniesieniu do TDCi (chociaż HTHS na poziomie 3,2 jest ok z tego co piszą po forach).

 

http://kleenflo.pl/sites/default/files/ ... _atm_0.pdf

 

Do Fordów leją też Penrite Vantage 5W30 - sporo tańsza i fajna jakościowo opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedno ale tzn. ch*jowy olej wlałeś.(jeśli twój mechanik Ci tego nie odradził to jest po prostu ch*uja wart :wallbash: ) on nawet nie spełnia norm jakie zalecił producent do tego silnika. Wlej orginalny fordowski 5w30 lub coś lepszego. Ja chwilowo leje orginał,ale chyba zmienię na liqui moly.

 

 

A jeśli upierasz się na castrol(orginalny jest produkowany przez castrol,ale to ch*jowe oleje) to tutaj masz

Castrol EDGE Professional A5 5W-30

Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 A5

 

Jakbyś miał jakieś pytania to wal tutaj lub PW(zawsze pomogę :D )

Jesteś pewien, że dla 2.0 TDCi na common railu bez DPF potrzeba oleju z normą WSS-M2C913-C? Mnie się wydaje, że można wlać jakiegoś full-sapsa :) Np. Amsoil Signature Series 5W30, który jest mocno dopakowany dodatkami i ma świetne parametry, spełnia WSS-M2C929-A (z tego co widzę, to norma używana głównie w USA), ale nie wiem jak z HTHS i CCS w odniesieniu do TDCi (chociaż HTHS na poziomie 3,2 jest ok z tego co piszą po forach).

 

http://kleenflo.pl/sites/default/files/ ... _atm_0.pdf

 

Do Fordów leją też Penrite Vantage 5W30 - sporo tańsza i fajna jakościowo opcja.

 

masz rację amsoil,który podałeś jest dość dobrym olejem,ale kolega zalał do swojego mondka olej castrol 5W40,a nawet sam producent nie zaleca tego oleju do tego silnika.

 

zawsze powinno się stosować oleje zgodne z normami podanymi przez producenta. a zwłaszcza w marce ford :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem drążyć temat oleju.

Rozmawiałem z pracownikiem serwisu, ludzie często przyjeżdżają z zalanym takim jak ja. Nie ma jakiś negatywów, natomiast producent zaleca 5w30 naturalnie Motorcrafta lub o dziwo Castrol Magnatec Professional . Przy najbliższej wymianie przechodzę oczywiście na zalecany.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi :good:

 

Nie zmieniałem żadnego filtra w odkurzaczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Do usuwania smoły z kół lepiej i taniej użyć benzyny ekstrakcyjnej. Progi mogłeś wypłukać myjką jak myłeś auto, wszystko i tak było prane. Podsufitka zapewne tak czysta, że prać szkoda było czasu :) Generalnie bardzo fajnie wszystko wyszło. Podziwiam samozaparcie i brawa dla sąsiadów, nikt przecierz nie doniósł, że myjesz cała tą chemią pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem drążyć temat oleju.

Rozmawiałem z pracownikiem serwisu, ludzie często przyjeżdżają z zalanym takim jak ja. Nie ma jakiś negatywów, natomiast producent zaleca 5w30 naturalnie Motorcrafta lub o dziwo Castrol Magnatec Professional . Przy najbliższej wymianie przechodzę oczywiście na zalecany.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi :good:

W tegorocznym CC 2.0 TDI mojego ojca jest na korku wlewu oleju informacja, jakoby to Volkswagen rekomendował Castrola. Na każdej fakturze z ASO VW jest informacja, że Volkswagen rekomenduje oleje Castrol Edge Professional. Czy to znaczy, że Castrol rzeczywiście jest najlepszy do Volkswagena? Nie, dlatego auto od pierwszej wymiany jeździ na Penrite Enviro+ 5W30. ;)

 

Zresztą... tankujesz tylko na Aralu, czy też u nas na BP? :D Bo takie zalecenie masz na korku wlewu paliwa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie widzę w tym nic złego, tym bardziej, że jak dziś pamiętam, że 2-3 lata temu była masa relacji, w których używano benzyny lub nafty do tych celów i nikt nic nie mówił. Teraz najlepiej kupić preparat za 100zł, żeby móc wrzucić zdjęcie na forum :thumbdown::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Świetna i obszerna fotorelacje. Ojciec również użytkuje Mondeo mk3, tylko, że z 2007 roku, z polskiego salonu póki co pod względem "rudej" z zewnątrz wygląda trochę lepiej. Polecam zagladnac pod nadkole to się przerazisz co się tam dzieje. Niestety Fordy tak mają :/

 

Jesteś w stanie podać namiary na osobę która obszyla kierownice? Podobnie jak Ty, jestem z okolic Krakowa i szukam kogoś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś tutaj lub na pw przybliżyć mi relacje z samego polerowania i usuwania rys za pomocą maszyny polerskiej. Chodzi mi o kolejność używania past, na co ewentualnie trzeba zwrócić uwagę przy pierwszej polerce, i ogolnie jaka jest technika nakładania danej pasty i jakie pady i gąbki dobrać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.