Skocz do zawartości

ADBL Quick Wax – Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

V2GTlVpl.jpg

 

ADBL QuickWax jest mieszaniną wosków i polimerów. Dzięki zastosowaniu emulgatorów nowej generacji Quick Wax bardzo łatwo się aplikuje i szybko utwardza. Jest łatwy i przyjemny w użyciu. Można go stosować samodzielnie oraz jako dodatkową warstwę na wcześniej nałożony wosk lub sealant. Efekt wizualny po zastosowaniu to niesamowita głębia koloru, połysk oraz hydrofobowość dorównującą twardym woskom w paście. Trwałość Quick Wax to od 2 do 3 tysięcy kilometrów w zależności od warunków atmosferycznych oraz sposobu mycia.

Quick Wax zawiera składniki które zawierają również powłoki ceramiczne stąd jego trwałość i efekty na lakierze. Może to też powodować, tak jak w przypadku powłok trudniejszą aplikację na niektórych lakierach.

Sposób użycia:

1. Rozpylić produkt na suchy lakier.

2. Przetrzeć mikrofibrą do sucha.

W przypadku zastosowania za dużej ilości należy produkt dopolerować drugą czystą i suchą mikrofibrą.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu bez dostępu do promieni słonecznych.

Temperatura przechowywania 5-25°C.

 

By ułatwić aplikację na ciemnych lakierach jak np. czarne UNI bardzo dobrym rozwiązaniem jest używanie naszej mikrofibry do wosków czy Mr. Gray. Niedługo wrzucimy też filmik z drugą metodą aplikacji na „trudnych” lakierach.

 

Dostępne pojemności:

500 ml – 49,99zł

1 l – 79,99zł

5 l – 199,99zł

 

 

Testy Quick Waxa znajdziecie tutaj:

viewtopic.php?f=223&t=26522&view=unread#unread

Z kolei na naszym kanale jest już tutorial:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem, mianowicie używam go na czarnym metalicznym lakierze i nawet dozując bardzo małą ilość tego wosku na samochodzie zostają widoczne mazy, próbowałem już przeróżnych mikrofiber i ciągle ten sam problem. Może jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam https://sklep.motogo.pl/Recznik-z-mikrofibry-40x40-cm

I nie mam najmniejszego problemu. Oczywiście jeżeli przesadze z ilością QW to zostają mazy. Ale wystraczy dłuższa akcja z mf i wszystko ok. Polecam ten QW :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest napisane do gory :acute:

674745 By ułatwić aplikację na ciemnych lakierach jak np. czarne UNI bardzo dobrym rozwiązaniem jest używanie naszej mikrofibry do wosków czy Mr. Gray. Niedługo wrzucimy też filmik z drugą metodą aplikacji na „trudnych” lakierach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak problem jest taki, że ten filmik nie został zamieszczony. Rozumiem, że docieranie wymaga specyficznej mikrofiby, ale jak pisałem powyżej próbowałem już różnych. Nawet jestem w stanie zaakceptować fakt, że musiałbym docierać troszkę dłużej, ale docieranie całego auta tak, żeby nie było mazów zajmuje mi minimum 2h intensywnej pracy i mówię tutaj o samym docieraniu. Może lakier jest trudny to się zgodzę, ale żeby aż tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Ocieplator[/ref], Niestety ten typ tak ma. Bardzo mała ilość, chłodny lakier i docieranie na dwie fibry trochę pomagają, ale to nadal nie to. Są inne produkty definiowane jako QW gdzie podobny lub nawet lepszy efekt osiąga się dużo prościej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przynajmniej wiem, że niczogo nie partole bo to głownie o to mi chodziło - czy nie robię czegoś nie tak. Niemniej jednak co do efektu jaki daje pomijając moją mozolną pracę, to jest ok. Zostało mi go ponad 3/4 butelki, a szykuję się do zakupu kolejnego wosku i szukam innego zastosowania dla tego wosku. Stąd moje następne pytanie czy nadaje się on do szyb lub felg? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest napisane do gory :acute:
674745 By ułatwić aplikację na ciemnych lakierach jak np. czarne UNI bardzo dobrym rozwiązaniem jest używanie naszej mikrofibry do wosków czy Mr. Gray. Niedługo wrzucimy też filmik z drugą metodą aplikacji na „trudnych” lakierach

 

ta zapowiedź filmiku to już była w zeszłym sezonie...

 

produkt, jego działanie jest naprawdę w porządku, ale aplikacja na ciemnych kolorach jest słaba i tyle w temacie..lepsza fibra coś tam poprawi ale do podwórkowego kolegi, tj. qw od good stuff dużo mu w tej kwestii brakuje

 

zresztą gdzieś tutaj lub na fb ADBL przeczytałem, że coś tam ma być zmienione w qw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • Dystrybutor
Dnia 7.04.2017 o 13:45, gonzol napisał:

Co lepiej wybrac bądz jaka jest podstawowa różnica między Quick Wax a ADBL QD1

sorry za lekki poślizg z odpowiedzią.

 

QD1: łatwość aplikacji, podicie looku, łatwa praca nawet w słońcu.

 

QW: trwałość, krople jak po powłoce. troszkę trudniejsza aplikacja, nie zalecana aplikacja na rozgrzanych elementach i w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak odróżnić QW1 od QW2? Bo nałożyłem 50/50 na cały samochód miesiąc temu, ledwo 100km zrobione soft99 luxury gloss jeszcze siedzi mocno i ma zrzut wody. A QW już końcówka. I zastanawiam się czy to wina może tego że mam jakiś stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.