Skocz do zawartości

Shiny Garage Wet Protector


Michael MSTP

Rekomendowane odpowiedzi

To czas na nowość od SG

 

Opis producenta

 

"Wet Protector to naszybszy sposób na poprawienie właściwości hydrofobowych i zabezpieczenie lakieru, jego aplikacja zaraz po myciu na wilgotny lakier sprawia że zabezpieczenie całego samochodu trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy spryskać wilgotny, czysty lakier, spłukać wodą pod ciśnieniem i dokłądnie osuszyć samochód.

 

Produkt nie może być aplikowany w słońcu i nie można dopuścić do jego wyschnięcia.

 

Wet Protector to połączenie nanocząsteczek, polimerów i sio2. Produkt ten pod wpływem wody aktywuje się i tworzy trwałe wiązania z powierzchnią, powstaje trwała, hydrofobowa powłoka ochronna. Wet Protector może być stosowany jako podbicie właściwości hydrofobowych wosków/sealantów czy powłok kwarcowych i ceramicznych lub jako LSP. Nadaje super hydrofobowych właściwości, śliskości i zabezpiecza powierzchnię, trwałość produktu to 10 myć, charakteryzuje się przyjemnym grejpfrutowym zapachem."

 

Mam porównanie do Gyeona Wet Coata jak również do jeszcze jednego produktu który działa podobnie i ma się jakoś niedługo pojawić w sprzedaży.

 

Auto bez żadnego zabezpieczenia jedna wielka tafla.

Przygotowanie:

Piana Good Stuff White Bear

Mycie na dwa wiadra Szampon Unique Poseidon

 

i wszystko

 

b9j1na.jpg

Wygląda na suchy ale to zdjęcie zmoczonego auta, totalna tafla

2rptr3b.jpg

Psikamy, od razu widać jak woda zaczyna się "rozchodzić"

20j2490.jpg

Jako ,że nie pierwszy raz używam tego typu produktu zurzyłem na całe auto jakieś 80-100ml można pewnie i mniej ale można polecieć też grubiej ;)

W każdym razie kto używał Gyeona wie ,że tego typu produkty nie są wybitnie wydajne :kox: Pewnie od 3-6 aplikacji z opakowania

Ok popsikane i spłukujemy pod ciśnieniem

34hjsld.jpg

wbfcrq.jpg

152i03p.jpg

339ilh5.jpg

 

Jak widać swoje zadanie spełnia

 

Od siebie mogę powiedzieć na plus fajnie ,że jest jakiś zapach. Działa jak Gyeon a jest jednak troszke tańszy. Trwałość jest mocno przesadzona zresztą jak w przypadku Gyeoan też. W każdym razie produkt na zdecydowany plus na zimę, dla leniwych czy też jako wsparcie zabezpieczenia na aucie jak najbardziej polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michael MSTP[/ref], Mam nadzieję, że zrobisz aktualizację :good:

Czekam aż auto do mnie wróci pewnie przyszły tydzień, ale produkt już sprawdzałem na innych autach

[ref]Michael MSTP[/ref], testowales juz trwalosc ze piszesz ze przesadzona?

Myłem auto po 2 tygodniach, oczywiście działa ale widać ,że na dołach drzwi już mocno dostał. Producent wspomina o 10 myciach nawet zakładając mycie co tydzień będzie bardzo cieżko zbliżyć się do tego wyniku. Na moje oko z pierwszych obserwacji trwałość na poziomie miesiąca może 1.5. Jak to Volvo umyje za tydzień to będzie ponad 20 dni od aplikacji to sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michael MSTP[/ref], Norma dla Shiny Garage. Piszą nie wiadomo jakie trwałości. Np. b2b piszą o trwałości ponad miesiąc. a Wytrzymuje max 2tygodnie i to bez deszczu. Jednak kolorowe etykiety i ładne zapachy to nie wszystko.

 

Jak by trzymał ten miesiąc przez zimę było by ok. Ale piszesz że doły już wysiadają. Czyli jak będzie sól w zimie to jeszcze mniejsza żywotność będzie. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michael MSTP[/ref], Norma dla Shiny Garage. Piszą nie wiadomo jakie trwałości. Np. b2b piszą o trwałości ponad miesiąc. a Wytrzymuje max 2tygodnie i to bez deszczu. Jednak kolorowe etykiety i ładne zapachy to nie wszystko.

 

Jak by trzymał ten miesiąc przez zimę było by ok. Ale piszesz że doły już wysiadają. Czyli jak będzie sól w zimie to jeszcze mniejsza żywotność będzie. :thumbdown:

 

Nawet SG ostatnio u siebie na profilu pod zdjęciem z kropelkami po Wet Protectorze napisali ,że przebieg 1,5tys 2tygodnie i doły drzwi tafla. Myślę ,że się to pokrywa z moimi obserwacjami. Mimo wszystko produkt fajny. Wet Coatem też nigdy nie zbliżyłem się do 12 tygodni o jakich pisze producent :kox::kox: . Na szybką akcje produkt jak najbardziej polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Michael MSTP[/ref], Norma dla Shiny Garage. Piszą nie wiadomo jakie trwałości. Np. b2b piszą o trwałości ponad miesiąc. a Wytrzymuje max 2tygodnie i to bez deszczu. Jednak kolorowe etykiety i ładne zapachy to nie wszystko.

To u Ciebie może tak jest ale nie generalizowałbym produktu po opini jednej osoby. Bo może masz stare opony i co ? To dressing nie siedzi. U mnie po 2 tygodniach jak nie pada to jak świeżo nałożone. Więc albo wina opon albo kij wie czego ale raczej nie produktu. Na stare opony jak aplikuje to też słabo siedzi, ale jak są nowe lub dość świeże to siedzi elegancko. Tyle, że połowa ludzi jeździ na starych rupieciach i potem takie opinie ( nie mówie, że Ty też masz 10 letnie gumy jak połowa Polaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Geniusz[/ref], Opony w daily mam co roku nowe i na zimę sprzedaję i kupuje następne. Nie oszczędzam na oponach bo tylko nimi auto dotyka nawierzchni. Opona i hamulce to priorytet dla mnie. A opony kupuje nowe co sezon bo szukam "złotego środka" i lubię testować. b2b nadkładałem na nowe jak i stare opony. Ale moim zdaniem lepiej dołożyć do ADBL bo on przynajmniej dłużej leży. A nadkładane są zgodnie ze sztuką. Po prostu SG nie od dziś testuje na użytkownikach produkty np. IronOff v1, v2,v3,v4.....v55. To nie może tak być. Co z tego że większość produktów ładnie pachnie? Nie chodzi o to chyba. Moje zdanie i nie odnoszę się do jednej opinii spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu coś tam jeszcze żyło po myciu ale doły drzwi kaplica. W każdym razie dla mnie jest spoko.

 

Nie porównam śliskości itp bo moim zdaniem tego typu produkty średnio w tej kwestii działają ich zadaniem jest nadanie hydrofobowości. Żadnego przyciemniania też nie zauważyłem. Może trochę wpływają na wygląd. W każdym razie uważam ,że fajna propozycja szczególnie w 5l wtedy wypada bardzo korzystnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przetestowałem, temperatura 2-3 stopnie. Bardzo dobry efekt przy splukiwaniu. Zobaczymy jak z trwałością.

I oto mi chodziło w niedziele ma byc u nas 6 stopni więc do boju.A tak z ciekawosci pomaga przy suszeniu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile schodzi Wam na duże kombi Protectora? Używałem takiego produktu pierwszy raz w życiu i poszło połowa butelki spryskujac całe elementy.Fakt efekt fajny.Tylko jak to u mnie bywa auto umyte wyjechałem z myjni i co zaczęło padać wrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie mam pytanie: Co moze byc przyczyna zaciekow po wyschnieciu Wet Protectora ? Wczoraj umylem auto: Piana -> Splukanie -> Mycie na 2 wiadra -> Spłukanie -> Wet Protector . Kolor auta jest czarny. Co zrobilem nie tak ? :thumbdown: Mial ktoś z Was taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj instrukcję stosowania na opakowaniu to się dowiesz co zrobiłeś źle.

 

Nie wytarłem auta do sucha ? A to sie osłabi "powłoki" ktora sie stworzy ? Troche dziwne bo przeciez po kazdym deszczu nie bede wycieral auta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.