Skocz do zawartości
radziu797

ADBL Clay Sponge czy lepiej tradycyjna glinka?

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście wolę tradycyjną gline. Lepiej mi się pracuje no i widzę jak pięknie zbiera syf. Clay sponge też mam i podobnie jak koledzy używam do mniej zapuszczonych aut. Jedno nie wyklucza drugiego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja użyłem VP żółtej a poprawiłem clay sponge i dobrze wyszło

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od świeżę temat, bo już aż albo dopiero dwa razy użyłem ADBL Clay Mit.

Dalej nie jestem do końca przekonany czy i ile to szkód narobi - boję się tego użyć na swoich autach 😉 Ale używałem na niebieckim oplu, i dziś na srebrnej toyocie.

Co jak co ale skuteczności nie można temu produktowi odmówić. Lakiery szorstkie jak tarka a przy solidnej lubrykacji po kilku sekundach pod ręką robiło się gładko jak po maśle. Bardzo fajne uczucie pod dłonią. Czujesz że "szorujesz" coś chropowatego na lakierze a po chwili jest gładziutko i przyjemnie 😉

Bez problemu usuwa, naloty z drzew, jakieś dziwne przytarcia, dziwne grudki organiczne na lakierze, pozostałości robali. Czyli robi wszystko to co glinka. Jak dla mnie podstawa to dobra lubrykacja. Cały czas pianowałem rękawice i teren roboczy.

Na niebieskim i srebrnym żadnych "uszkodzeń" nie dojrzałem pod ledem więc mogę uznać, że produkt jak narazie zadziałał bez inwazyjnie. Temat pozostawiam otwarty. Przerobię nią więcej aut i będę wiedzieć czy zostanie ze mną ten typ "glinki" na dłużej 🙂

2018-08-11_20.52.00.jpg
2018-08-11_20.59.23.jpg
2018-08-11_20.59.43.jpg
2018-08-11_21.23.21.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczegolnie polecam porą jesienną i zimową kiedy glinka szybko twardnieje ;)
mam clay sponge. a teraz czas na coś w ten deseń :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tego tematu szukałem. No właśnie jak Wasze odczucia w pracy tą "gąbką" ? Praca idzie bardzo szybko auto w 30 min całe przy dobrych ruchach, ale czy zastępuje działanie zwykłej glinki? Czy usuwa wszystkie "Wtrącenia" na lakierze? Niby czuć w pracy, że powierzchnia gładka, lub delikatnie zabrudzona, ale czy rzeczywiście ściąga czy może "rozmazuje" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dokładnie tego tematu szukałem. No właśnie jak Wasze odczucia w pracy tą "gąbką" ? Praca idzie bardzo szybko auto w 30 min całe przy dobrych ruchach, ale czy zastępuje działanie zwykłej glinki? Czy usuwa wszystkie "Wtrącenia" na lakierze? Niby czuć w pracy, że powierzchnia gładka, lub delikatnie zabrudzona, ale czy rzeczywiście ściąga czy może "rozmazuje" ?
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie czyści tak jak glinka.
Tak jak mówisz, lakier nabiera śliskości, ale i tak na jasnych znajdą się miejsca gdzie muszę poprawić glinką, bo za nic nie da się pewnych wtrąceń usunąć....przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kudlaty86 nie jesteś sam. Jeśli przyjąć, że glinka usuwa 100% to sponge 60-70. Takie świeże schodzą. Ale większe i grubsze w ogóle nie rusza. Po drugie cholernie się maże na lakierze i szybach. Robiłem kilka podejść, ale zostaję przy glince.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często mam ten dylemat. Choćby dziś. Sięgam po sponge ale i tak za chwilkę zamieniam na glinkę. Mam wrażenie ,że jest bezpieczniejsza i skuteczniejsza. 
Jakoś nie mogę się przekonać do tej innowacji.
Z ciekawostek to sponge zdjąłem kiedyś lakier z krawędzi 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj miałem konkretnego szczurka. Niby zadbany ale pod dłonią istna akupunktura.

Wniosek jeden - najpierw zróbcie porządną dekontaminacja chemiczną a zaoszczędzicie sobie nerwów 😉

To co zostanie a powinno nie wiele, czuć że schodzi pod ręką a lakier gładziutki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi