Skocz do zawartości

ADBL Clay Sponge czy lepiej tradycyjna glinka?


radziu797

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak jak w temacie, zamierzam kupić glinkę do częstego stosowania do oczyszczenia blachy przed nałożeniem cleaneru i wosku. Chciałem kupić VP yellow ( miało być nie drogo i w miarę skutecznie) ale zastanawiam się czy nie będzie lepiej zainwestować w ADBL Clay Sponge. Na razie mało wpisów na forum o tym produkcie , to co udało mi się wygrzebać z sieci to nie wiele informacji ale ogólnie Ci którzy jej użyli byli zadowoleni. A co wy o tym myślicie? Czy używanie tego typu produktów bez uprzedniego użycia odpowiedniej chemii do dekontaminacji ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem, ale jeszcze nie mialem okazji uzyc. Przekonali mnie w mx nowicki po tym jak jeden z chlopakow pokazal mi sponge'a, ktory zrobil juz kilkanascie aut. Zuzycie bylo na tyle minimalne, ze ciezko uwierzyc.

Do tej pory uzywalem tylko VP yellow i jednak troche szybko mi ona schodzila, wiec nawet jak sponge u mnie zrobi polowe tego co u nowickich i tak bedzie ekstra.

 

Mysle, ze mozesz uzyc tego spokojnie po umyciu auta, ale jak przed dasz jakis deironizer i cos od smoly to glinka/sponge bedzie miala mniej roboty i dluzej wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa clay sponge z Aliexpress. Podejrzewam, że bez większych różnic z ADBL.

Zwykłej glinki do ręki już raczej nie wezmę :song:

Także śmiało bierz ADBLa. Cena względnie okej, a trwałość w porównaniu do tradycyjnej glinki nie do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścilem ADBL Sponge auto, które miało 23 lata i zgaduje, że było to jego pierwsze 'głaskanie glinka'. Na poziomych elementach glinka miala bardzo duzo do zebrania i wyraźnie było czuć kiedy jest moment, że można skończyć a co najlepsze bez jakichkolwiek śladów także z czystym sumieniem mogę polecić!

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa clay sponge z Aliexpress. Podejrzewam, że bez większych różnic z ADBL.

Zwykłej glinki do ręki już raczej nie wezmę :song:

Także śmiało bierz ADBLa. Cena względnie okej, a trwałość w porównaniu do tradycyjnej glinki nie do porównania.

 

Mógłbyś podesłać link do aukcji z clay sponge jakich używasz? Jest tego sporo i nie wiem co ewentualnie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba przekonaliscie mnie do zakupu sponge, z racji tego że glinki nigdy nie używałem to nie będę miał porównania ale napewno napisze o odczuciach z używania tego produktu :) tylko mam pytanie czy szyby również tym jedziecie? Czy w ogóle ta sponge czy glinka jest bezpieczna (vp yellow) dla szyb? Mozna tym narobić bałaganu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 6.10.2016 o 19:22, radziu797 napisał:

Wiec chyba przekonaliscie mnie do zakupu sponge, z racji tego że glinki nigdy nie używałem to nie będę miał porównania ale napewno napisze o odczuciach z używania tego produktu :) tylko mam pytanie czy szyby również tym jedziecie? Czy w ogóle ta sponge czy glinka jest bezpieczna (vp yellow) dla szyb? Mozna tym narobić bałaganu?

Będziesz zadowolony!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam glinke BH medium i clay bara z ali. Do tradycyjnej już nie wrócę. Jak spadnie to do wiadra, przepłukać i jedziemy dalej. Zbiera prawie tak samo jak BH Medium a ogromnym plusem jest to że czuć kiedy wszystko zebrane. Używam do lakieru i szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja testowałem sponga ale widocznie nie umiem tego obsługiwać.

Na mk1 porysowałem sobie cała maskę - nie wiem jakim cudem - lałem lubrykant jak szalony - tak samo jak przy zwykłej glince.

Musiałem full korektę zrobić potem.

A na mk3 ( szczurek nigdy nie detailingowany) robiłem dach. Zadowolony postanowiłem sprawdzić zwykłą glinką jak mi wyszło - była brązowa.

Także - jeszcze kiedyś może spróbuję - ale ogólnie negatywne mam odczucia do tego typu wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba produkty ADBL : lubrykant i Clay Sponga , na pocżątku byłem zadowolony , jednak wróciłem do BH Soft , ostatnio Clay Spong  słabo mi zebrał syf , poprawiałem glinką ,  nie wiem co źle zrobiłem , zostawiłem Clay Sponga do szyb , jednak trzeba uczciwie przyznać że  kształt   " kostki " produktu  jest bardzo wygodny w użyciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.