Skocz do zawartości

Problem z Powłoką kwarcową


Wrobel699

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuje pomocy ponieważ Chciałem sobie w tym roku nałożyć powłokę kwarcową więc przystąpiłem do ogarnięcia samochodu. Wszystko ładnie przygotowałem robiłem nawet korekte którą oceniam na 90%. Na koniec mocne odtłuszczanie samochodu IPĄ. ( Napisałem to w dużym uproszczeniu ale nie denerwujcie się zrobiłem wszystko od podstaw).

 

Zakupiłem sobie powłokę Tenzi Q7 ( akurat taką miałem najbardziej dostępną). Wszystko nakładałem elementami czekałem mniej więcej 3,5 min i polerowałem. Robiłem to pierwszy raz i powiem szczerze że wypolerowanie wosku to bajka bo ten kwarc to jest jakaś masakra... narąbałem się przy tym co nie miara. Ale dochodząc do sedna, nałożyłem 2 warstwy na Audi a6 no ale oczywiście nie wyszło mi to za ciekawie i po wypolerowaniu wszystkiego szmatkami, lakier był bardzo tłusty... Postanowiłem się tym nie przejmować i myślałem że po pierwszym myciu wszystko ładnie się wyrówna.... Samochód po nałożeniu stał jakies 2 dni nie ruszany, po tym czasie umyłem go ładnie na 2 wiadra i wysuszyłem. Auto w garażu przy zwyklym oświetleniu "lustereczko" ale gdy tylko wyjechałem na słońce widać było jaki lakier jest tłusty i wyglądało w niektórych miejscach jakby został niedopolerowany. Wprowadziłem go do garażu i stał jakieś 5 dni bo miałem wyjazd służbowy. Wróciłem i całe auto wypolerowałem czarną karbowaną gąbką 3m na którą nakładałem bardzo mało megsa UC. Założenie było takie żeby wyprostować wszystkie niedociagnięcia tego kwarcu, no i się udało. Auto na koniec potraktowałem dużą ilością IPY.

 

I teraz moje pytanie :)

1. Czy po wypolerowaniu Megsem i wytarciu wszystkiego IPĄ usunąłem powłokę kwarcową ? ( polerowałem bez nacisku, można powiedzieć że tylko prowadziłem polerkę)

2. Jeżeli Kwarc został naruszony to czy mógłbym na tak przygotowany lakier nakładać wosk Colnita ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.