Skocz do zawartości

Środki do prania wykładzin i tapicerki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Firm jest naprawdę dużo, polskie, z europy, z usa. Firmy ci nie polecę ale za to napiszę ci coś innego. Ważne jest aby mieć cały wachlarz produktów. Począwszy od presrpeyów przez środki do ekstrakcji aż po odplamiacze i środki redukujące. Wtedy nic cię nie zaskoczy a praqca będzie szła sprawnie i gładko. Jak masz jakieś pytani to wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczeże to od jakigos czasu zaczełem się ineresować praniem tapicerki,po tym jak 3 razy ręcznie wyprałem auta w rodzinie,pomyślałem żeby można sprubową robic to churtowo-oczywiscie nie ręcznie. :oops::oops::oops: Na początek myślę zakupic odkurzacz piorący "numatic ct-470-2" i używać chemi z prochemu ,co wy nato dobre rozwiązanie? Moze niech najpierw wypowiedzą się użytkownicy korzy na co dzień to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt (Numatic), zresztą była chyba jakiś czas temu rozmowa na jego temat, koledzy z house of wax używają i sprzedają (allegro 920323839), porozmawiaj z nimi, ja nigdy nie miałem okazji pracować na tym sprzęcie, chodzi mi o konkretnie ten model.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=30 o tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kanar za info,powiedz czy zawsze przed praniem tapicerki robisz test na stabilizację kolorów? i czy podsufitkę traktujesz sprzętem czy ręcznie-szłyszałem że lepiej zrezygnować w tym przypadku z odkurzacza? bo lubi po jakims tam czasie się odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam materiał to nie robię, jak auto (dany model, marka) mam u siebie pierwszy raz to robię. Do tej pory w całej mojej karierze (hehe mocno powiedziane ;) zdażyło mi się tylko raz, że miałem tekstylia które puszczały kolor. Był to stary, wełniany, mongolski dywan około 30 letni. Pomógł środek stabilizujący kolor, użyłem go jako prespray a póżniej już normalnie poszło. Ale to tak trochę OT.

 

Dla własnego bezpieczeństwa lepiej sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z tą podsufitką? :) jeśli można wiedzięć to jak długo robisz w tym fachu?

 

[ Dodano: 3 Marzec 2010, 11:14 ]

Jeszcze jedna sprawa-czy przed położeniem prespreu,należy też wykonać test na stabilizację koloru?

 

[ Dodano: 3 Marzec 2010, 13:53 ]

do prania podsufitki i boczków można użyć tego samego środa co do tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test dokonujesz przed nałożeniem presprayu, na tym to polega, żeby sprawdzić czy prespray nie prowadzi do migracji kolorów.

Duże powierzchnie bonnetuje się maszyną, jestt o technika która pomaga ograniczyć ilość wody na np. wykładzinach. W aucie, można (w sumioe to nawet trzeba) to robić ręcznie, technikę opisałem w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dzięki Kanar za info,powiedz czy zawsze przed praniem tapicerki robisz test na stabilizację kolorów? i czy podsufitkę traktujesz sprzętem czy ręcznie-szłyszałem że lepiej zrezygnować w tym przypadku z odkurzacza? bo lubi po jakims tam czasie się odkleić.

powiem tak-jezdze 14 lat po ludziach i jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło aby pusciły kolory z tapicerki samochodowej-przy dywanach szczegulnie wełnianych takie rzeczy trzeba robić

podsufitke nie robie maszyna tylko w tedy kiedy mam wiadomosc ze samochód jest z ciepłych krajów(np.włochy,hiszpania)lub widze ze gdzies juz odchodzi materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summer , i jak decydujesz się na NUMATIC CT 470-2 ?? U wyspiarzy kosztuje on od 218 do 257 funciaków . Myślę , zeby go tam kupic. Cena zachęcająca. Szukam teraz tylko jakiegoś znajomego co będzie wracał w niedługim czasie do polski na urlopik, żeby przywiózł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No właśnie zastanawiam się co wybrać czy NIUMATIC czy PUZZI 100?w niedługim czasie muszę zdecydować.

maja podobne parametry(puzzi wydatek powietrza wiekszy) i cene

plus dla niumatica-moze odkurzac na sucho,metalowe szybkozłaczki,zamkniety zbiornik na wode

plus dla puzzi-wiecej serwisów,bardziej poręczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ekstrakcji kup sobie na poczatek srodek karchera rm760(0.7kg na allegro jest za19 zł lub tabletki 16szt za około 30zł-starczy ci na pare autek :D )oczywiscie jesli kupujesz sprzet na własny uzytek a nie do prania hurtowego :-]

a tak z ciekawości ile zapłaciłeś za sprzecik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.