Skocz do zawartości

Eurotec WPOP101 - DA 21mm Hit? Zobaczymy...


booohal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W zeszłym tygodniu nabyłem ten BP z lare do mojego euroteca :) Nie jest to może drastyczna różnica w wielkości, ale w wielu miejscach pracuję się wygodniej trochę mniejszym padem.

Jedna uwaga - trzeba trochę "dostosować" ten metalowy trójkącik z trzema nóżkami żeby spasował w BP lare - musiałem dwie nóżki trochę spiłować pilniczkiem do metalu :)3faa85b1b86d112893c8d836b5d87ec9.jpg7c9b187b9148042bee3d701279e873a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W zeszłym tygodniu nabyłem ten BP z lare do mojego euroteca :) Nie jest to może drastyczna różnica w wielkości, ale w wielu miejscach pracuję się wygodniej trochę mniejszym padem.

Jedna uwaga - trzeba trochę "dostosować" ten metalowy trójkącik z trzema nóżkami żeby spasował w BP lare - musiałem dwie nóżki trochę spiłować pilniczkiem do metalu :)3faa85b1b86d112893c8d836b5d87ec9.jpg7c9b187b9148042bee3d701279e873a0.jpg

 

A jak z wibracjami na mniejszym bp 125mm? Dużo bardziej odczuwalne, czy nie ma za bardzo różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
690757

A jak z wibracjami na mniejszym bp 125mm? Dużo bardziej odczuwalne, czy nie ma za bardzo różnicy?

Nie cytujemy zdjec to po pierwsze :)

A po drugie na 125mm wibracje sa minimalnie wieksze.

 

Tak poza tym dobra maszyna :) troche mocno sie grzeje ale daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wibracji rozwiązałem trochę po "januszowemu" :D a mianowicie dołożyłem do talerza podkładkę o takiej wadze żeby całość z talerzem ważyła około 135 gram, efekt taki że wibracji prawie nie ma ;) na kraussie s21 też patent działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem tę maszynę i ogólnie jest OK - BP jest nieco duży jak na gabki 150mm (Royal Pad 150mm nie zakrywał w pełni talerza); ponadto rzep standardowego BP jest tak mocny że pierwsze podejście do ściągania gąbki po zakończonej pracy zakończyło się rozerwaniem pada :)

Dla mnie jako osoby leworęcznej wygodniej pracowało się na Kraussie S21 ze względu na inne rozmieszczenie przycisku blokady obrotów - ot, detal, a jednak przeszkadza, niemniej jednak jak za te pieniądze lepsze nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Miał na myśli chyba WM - Washer Mod

A nie wiem co to Washer mod, ale do Lare dostałem w zestawie taką okrągłą podkładkę z laminatu (i drugą z talerzem od flexipads chyba, bo mam dwie) takiego jak na płytki drukowane. Nagrzewa się głównie mechanizm orbitalny i to ciepło idzie w dół na gwint i na talerz, a podkładka w jakimś tam stopniu blokuje to ciepło.

 

Edyta:

Do każdego bp dostałem taką przekładkę, plus jedna z maszyną przyszła:

hBGHdash.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.