Skocz do zawartości

ExceDe Encapsulator Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

w jaki sposób mogę usunąć zacieki? Tapicerka była prana i wszystko było luks malina, ale po jakimś czasie wyszły zacieki. Niestety nie mam doświadczenia w temacie - czy zestaw odkurzanie a następnie ADBL Pre Spray będzie ok? I co na koniec żeby wyciągnąć brud i nie wyszły zacieki później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To i ja coś wrzucę na szybko.

ExceDe Encapsulator - stężenie ok. 1:7 . Przedni fotel przetarty na szybko szczotą, w celu przetestowania. Jak na dosłownie 3-4 minuty wyszło naprawdę fajnie :) 

Przed

unnamed.jpg

Po

unnamed_1.jpg

Przed

unnamed_3.jpg

Po

unnamed_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.07.2017 o 23:23, Jamakaci napisał:

Wybaczcie, może bardzo głupie pytanie. Czy można ten produkt aplikować na tapicerkę samochodową za pomocą tornadora ? 

Też się nad tym zastanawialem, od kilku dni bawie sie produktem do prania metoda kapsułkowania, myślę że tornador 

sprawdzi sie tak samo jak reczny opryskiwacz ale bedzie mniej wygodny i mgielka trudniejsza do opanowania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak że kupiłem ww chemię po premierze, sprawdziłem w jednym aucie i szczerze szału nie było, to teraz dałem ostatnią szansę produktowi; jako że pacjent to Land Rover Vogue (rocznik 80-84?) a nie chciałem mocno zalać tak leciwej tapicerki to pomyślałem o Exede Encapsulator ponownie ... efekt widać na zdjęciach:

f284bcd522dd.jpg

60785ab52e1e.jpg

Foto wyżej (górna część fotela) sam EEC, szczotka i microfibra; foto poniżej (wykładzina, po prawej stronie czyszczone), EE, odkurzenie i extrakcja.

a5badb00c39c.jpg

Produkt dostał drugą szanse na życie, dlatego będę nadal testował w innych pojazdach. Jak na ten moment jest na lekki plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem już po praniu. Środek dał radę super, niestety nie mam zdjęć bo nie miałem przy sobie telefonu. Czarna tapicerka w Reno w końcu jest czarna a nie siwa. Będę robił jeszcze jedno auto to wtedy postaram się o zdjęcia. Produkt warty polecenia.

Jeden minus za plamy które zostawia na plastikach i szybach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, korzystałem z produktu i jestem ogólnie z efektu zadowolony. 

Poniżej zdjęcia:

679c9a3673fddcb2med.jpg

a11acff065971c7fmed.jpg

d81841bc09955bd4med.jpg

Wszystkie zacieki zniknęły, został jedynie cień na tym zamukaniu od szyberdachu, ale to nawet pranie ekstrakcyjne pokonało.

aab5b4d02f2ae8cbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazję testować produkt na zmęczonych dywanikach welurowych Audi. Stan kiepski, zaschnięty brud z wielu lat a co gorsza kilogramy głęboko wbitego piasku. Wątpię aby od 98 roku ktokolwiek je chociażby dokładniej odkurzył albo wytrzepał.

Stan przed

kBRxeWq.jpg

 

Po 10 minutach odkurzania (niestety piasek nadal wychodził ale już opadłem z sił)

uZaHfMZ.jpg

 

Przystępujemy do pracy. Produkt rozrobiony w proporcji 1:10, co od razu da się zauważyć to gęsta piana podczas szorowania (może temu, że nie żałowałem produktu). Zapach chemiczny ale nie drażni podczas aplikacji.

v85jeLw.jpg

Po 5 minutach intensywnego szorowania i psikania.

jgANLBu.jpg

Efekt finalny. Później dywaniki zostały spryskane Valet Pro Enzyme Odour Eater bo niestety jeszcze delikatnie zalatywały starością. 

bCk33yv.jpg

Nie zrobiłem żadnego 50-50 ale zmontowałem zdjęcie.

ILhq7pB.jpg

Podsumowując produkt spełnił moje oczekiwania. Łatwo nie było w ogarnięciu tak zasyfionych dywaników ale ostatecznie jestem zadowolony z efektu końcowego. Myślałem, że bez prania ekstrakcyjnego się nie obędzie a jednak udało się uzyskać zadowalający efekt. Teraz muszę poszukać jedynie trzepaka i spróbować usunąć resztki wbitego piachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.