Skocz do zawartości

ExceDe Encapsulator Cleaner


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

Do testu otrzymałem produkt firmy ExceDe do czyszczenia tapicerki bez konieczności posiadania odkurzacza piorącego tak więc do dzieła!

 

20160825_111229.jpg

 

Opis ze strony producenta:

ExceDe Encapsulator Cleaner to najnowszej generacji koncentrat do czyszczenia tapicerek samochodowych, dywanów i wykładzin metodą kapsułkowania. Skutecznie czyści tkaniny i odświeża ich kolor. Po wyschnięciu zamyka brud oraz pozostałości środka w suche, krystaliczne mikrokapsułki łatwe do zebrania odkurzaczem, dzięki czemu tapicerka jest czysta i nielepiąca się. Zabezpiecza tkaniny przed brudzeniem się, w przeciwieństwie do APC lub innych środków do czyszczenia tapicerki, po których tapicerka szybciej przyciąga brud. Posiada neutralne pH - jest bezpieczny dla użytkownika oraz tkanin, w tym podsufitek. Bardzo szybki i łatwy w użyciu, nie wymaga wypłukiwania odkurzaczem na mokro, wystarczy po wyschnięciu odkurzyć na sucho.

Sposób użycia:

Przed użyciem dokładnie odkurz czyszczoną powierzchnię.

CZYSZCZENIE RĘCZNE - rozcieńcz od 1:5 do 1:10 z ciepłą wodą w zależności od stopnia zabrudzenia, następnie spryskaj równomiernie czyszczoną tkaninę tak, aby podczas przecierania powstała piana, po czym przetrzyj dokładnie szczoteczką i pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu dokładnie odkurz.

CZYSZCZENIE MASZYNOWE - rozcieńcz 1:20 z ciepłą wodą, spryskaj równomiernie czyszczona tkaninę, po czym wyszoruj urządzeniem mechanicznym i pozostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu dokładnie odkurz.

 

Pierwsze wrażenie:

Produkt, który otrzymałem to niebieska ciecz o mocnym zapachu cytrusów w fajnej butelce z podziałką co 50ml. Wszystko dokładnie opisane czyli nie ma lipy :D

 

Test:

Obiekt testowy to tapicerka w Renault Laguna, która została dokładnie odkurzona.

20160825_111000.jpg

 

Do 500ml butelki wlałem 60ml koncentratu czyli rozcieńczenie ok 1:9 i zalałem do pełna ciepłą wodą (lepiej sobie radzi z brudem)

20160825_111546.jpg

 

Do szorowania użyłem szczoteczki ze średnim włosiem

20160825_111613.jpg

 

Psik psik :D

20160825_111635.jpg

20160825_111653.jpg

 

Szuru buru :lol:

20160825_111710.jpg

 

I pozostawiamy do wyschnięcia

20160825_111758.jpg

 

Fragment szorowany po wyschnięciu (miejsce bez szorowania dłużej schło co widać na zdjęciach poniżej)

20160825_120303.jpg

20160825_120439.jpg

20160825_120432.jpg

20160825_120425.jpg?1

 

Efekt końcowy wypranego całego siedziska fotela + tradycyjne odkurzenie

14139139_1090380634344781_732192450_o.jpg

 

Całą operacje powtórzyłem również u siebie w aucie gdzie tapicerka nie miała plam ale zbrązowiała :?

20160819_182440.jpg

20160819_182635.jpg

20160819_183127.jpg

20160819_183059.jpg

Było to szybkie odświeżenie więc nie miałem czasu, żeby zostawić 50/50 do wyschnięcia :wallbash:

 

Podsumowanie:

Produkt dobrze się pieni i pozostawia bardzo przyjemny zapach cytrusów w aucie. Ma neutralne PH więc można być spokojnym o skóry. Tapicerki obiektów testowych nie były zbytnio zaszczurzone bo z takimi to czasem nawet odkurzacz piorący ma problem a sam produkt jest bardziej zalecany do okresowego szybkiego czyszczenia tkanin i tapicerek.

 

Wrzucę jeszcze mały test na boczkach i/lub podsufitce (muszę załatwić lepszego pacjenta ponieważ w Reno oraz u mnie czysto :roll:

 

Dziękuje firmie ExceDe za możliwość przetestowania fajnego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Gesiu_15[/ref], chciałem załatwić większego szczurka od jakiegoś znajomego ale nie wypada wyczyścić tylko kawałka fotela a resztę auta zostawić bez zmian :lol:

Jak mi się trafi jakieś zlecenie to na pewno coś ulepię bo sam jestem ciekaw jak sobie poradzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test i bardzo ciekawy produkt :good: W zasadzie to można by używać różnej chemi a nim tylko ją "wyciągać" ale z tego co sie dowiaduje produkt radzi sobie bardzo fajnie :-] Trzeba zakupić i przetestować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Fitte, dziękujemy za wykonanie testu wraz z obszerną fotorelacją :)

W zasadzie to można by używać różnej chemi a nim tylko ją "wyciągać
Niestety tak się nie da, ponieważ produkt zawiera specjalnie dobrane składniki, które się skrystalizują razem z brudem, natomiast inne dodane środki zostaną na tkaninie, przez co może być lepka w dotyku oraz będzie szybko się brudzić ponownie. Encapsulatora nie można mieszać z innymi środkami, a szczególnie tymi z wysokim pH (APC, środki do prania tapicerek).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm trochę szkoda :dontknow: ale wiadać, że środek radzi sobie bardzo fajnie :good: Myślę że ciekawą opcją mógłby być też taki "wyciągacz" do chemi :-]

 

Dzięki uprzejmości użytkownika Fitte który udostępnił mi "setkę" tego produktu za co bardzo mu dziękuję :good: mogłem przeprowadzić szybki test na fragmencie kanapy :kox:

 

Pierwsze wrażenia: fajny zapach cytrusów :-] Produkt rozcieńczyłem 1:10 z ciepłą wodą. Szkoda tylko że gdzieś przypadło większość moich zdjęć :dontknow:

 

Zaczynamy pracę

 

20160826_144925.jpgupload imagem

 

Po wypracowaniu produktu:

 

20160826_145745.jpgupload imagem

 

Zostawiamy do wyschnięcia i następnie odkurzamy ;)

 

20160827_110042.jpgupload imagem

 

Produkt poradził sobie świetnie :D Materiały jest "cieniowany" ale wiadać kolosalną różnicę. Materiał kest teraz miękki i miły w dotyku :good: Produkt przy wcieraniu fajnie się pienił co ułatwiło pracę :-] Niedługo postaram się przeprowadzić test na fotelu samochodowym :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za możliwość przetestowania idealnego środka dla osób nie mających odkurzacza piorącego, a chcących utrzymać auto w czystości.

 

Przed Państwem ExceDe Encapsulator Cleaner w komplecie z miarką do rozcieńczania.

 

72fcfc716f64a9cb.jpg

 

do pracy użyłem roztworu 1:7, gdyż jasna tapicerka prana była prawie 2 lata temu i co nieco się w nią wbiło.

 

1da0f55626acae4f.jpg

 

Oto boczek z drzwi kierowcy, który cudem wylądował w łazience ;-)

tak, tak dzieci moje wiedzą, że dla chętnego wniesienie samochodu do mieszkania w małych kawałkach to drobiazg :mrgreen:

 

4e1af1344f5fa4fd.jpg

 

oklejamy do testu 50/50, środek nanosiłem zanurzając pędzel w miarce, gdyż nie za bardzo chciałem psikać obawiając się ewentualnej reakcji z winylem na reszcie boczku. Obawy były nie potzrebne, bo i tak co nieci chlapało na boki, nic się nie stało złego.

 

c0eb25c817e3856a.jpg

 

moja ulubiona szczotka biedronkowa (za jakie grzech sieć paskudnych sklepów nosi nazwę mojej ulubionej szczotki tego za czorta nie pojmuję), piana powstaje w oczach, jest coraz czyściej.

 

0915c53c25ebcf34.jpg

 

po praniu, na mokro

 

83ec30e716a815a9.jpg

 

gotowe

 

dd69c8ac427c653a.jpg

 

dywanik brudasek

 

66ef1e752cb49241.jpg

 

praca biedronką

 

3f46165dc5dd1849.jpg

 

na gotowo

 

28dcddb8e48f2758.jpg

 

okolice pięty kierowcy w samochodzie

 

e19f6d91af032207.jpg

 

szczota w pracy

 

151b5dfefd67cad4.jpg

 

chwila odpoczynku

 

eb9912e6447f935c.jpg

 

po praniu

 

34c910b3478fb341.jpg

 

praca nad resztą tapicerki z użyciem maszyny

 

5f4b65096b5c560b.jpg

 

Podsumowując jest to genialny produkt, technologia zamykania brudu w kapsułki faktycznie działa, obicia i dywaniki odzyskały świeżość, następnego dnia po praniu w aucie nadal wyczuwalny był cytrusowy aromat.

Jeszcze raz dzięki za możliwość testowania tego innowacyjnego środka.

Przekonał mnie on do rezygnacji z zakupu odkurzacz piorącego, bo dla domowej floty to było trochę bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie :)

 

Jeśli faktycznie to działa to do użytku domowego zakup odkurzacza piorącego staje się bezsensowny :)

 

Produkt nie będzie lubiany przez dystrybutorów odkurzaczy :)

 

 

Barista --- fajna ta szczotka na wkrętarkę :) mógłbyś podlinkować co to za cudo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Przemcio[/ref], produkt faktycznie działa, nie wierzyłem zbytnio w jego możliwości aż do testu. Jak odbiorę auto z warsztatu, mam nadzieję że już za niecały tydzień ;-) to przetestuję siuwax na jasnoszarej podsufitce, która 15 lat nie była prana ze strachu, że się odklei.

W kwestii szczoty to jest jakiś mój zakup sprzed 10 lat za 2 złote w jakimś markecie z wyprzedaży. Kupiłem, bo a nuż do czegoś się przyda. Leżała tak 8 lat, potem wypróbowałem ją przy praniu wykładziny w samochodzie, ale się nie nadawała bo była zbyt miękka. Do boczków nadaje się dobrze, bo tkanina tam wykorzystana jest dość delikatna. Napisy na szczotce to Triplex France.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cieszę się, że robota się podoba :-)

Wczoraj w końcu odebrałem auto z warsztatu, bo mechanik wydzwaniał że nie ma miejsca na placu ;-)

Więc w najbliższych dniach ogarnę temat jasnej, nie pranej od nowości czyli od 15 lat podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie po przerwie!

oto kolejny etap testu mega środka na 15 letniej jasno szarej podsufitce w mojej wspaniałej Thalii, która służy mi dzielnie od nowości :-)

 

podsufitka może nie jest zbyt usmolona, ale do czystych nie należała, nie odważyłem się używać ekstrakcji w obawie przed odklejeniem

 

35b270f8aabd0f70.jpg

 

026ecf3fc8c0ac50.jpg

 

222794acd60f2bb8.jpg

 

d0a4251569a6bc52.jpg

 

jako że leciałem na wygodnie i chciałem skorzystać z dłuższej lancy, aby łatwo dotrzeć do wszystkich zakamarków wykorzystałem Marolexa, roztwór roboczy powstał na bazie koncentratu i wody z suszarki parowej w proporcjach 1:7

 

dc68222d422e62b5.jpg

 

tapicerka była prana rok temu, więc osłoniłem wszystko przed pochlapaniem Encapsulatorem, jako źródło światła posłużył mi miecz świetlny własnej konstrukcji ;-)

 

839fceac29b8e8fc.jpg

 

ulubiona szczotka w akcji

 

227336f8058b0b83.jpg

 

kolejna ulubienica, doskonała do zakamarków i szczelin

 

adaca5ab726b58c2.jpg

 

nieodzowna turbo szczotka na wiertarce

 

3906433e9434810a.jpg

 

efekty po praniu

 

17304969bfef0e25.jpg

 

19178ae7a7e83075.jpg

 

cb1f70e7325dd2d1.jpg

 

97283545980fa4de.jpg

 

Jestem zachwycony efektem, skuteczność oceńcie sami. Z racji tego, że Encapsulator nie lubi się z inną chemią nie próbowałem stosować Prickborta do usunięcia cieniutkich czarnych linii nad osłonami przeciwsłonecznymi, które powstały przez skurczenie naklejek i klej delikatnie przeszedł na podsufitkę.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.