Jump to content

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray

Dziki

Recommended Posts

Nie wiem czy zapchal ale po wymyciu ultracoatem w duzym stezeniu byla kompletna tafla. Nie ukrywam ze moonlight lezal juz dobre 6 miesiecy i jezeli chodzi o krople to nie byly powalajace. 

• 3 weeks later...

Hej

mam dwóch pacjentów
moją nową lalkę (zdjęcie) i woła do codziennej tyrki w postaci salonowego yarisa (2019r)

na moim obecnie - meguiars gold class carnauba plus liquid po glince z qd oraz compound+wycieraczka glaco na wszystkich szkłach, ale myślę o czymś takim za jakiś czas

meguiars swirl remover jako cleaner  (mam prawie pełną butlę)
moonlight jako powłoka
prostaff cc water gold - regularnie dla podbicia i utrzymania efektu

i teraz 2 pytania:
1. co sądzicie o takim zestawie, czy jest coś Waszym zdaniem jeszcze lepszego?
2. powiedzmy, że po 6m należałoby odświeżyć  moonlight - czy po zabiegu mycie/glinka/cleaner może na nowo kłaść kolejną warstwę?

lalka_Easy-Resize.com.jpg

6 minut temu, primox napisał:

mam dwóch pacjentów

Moonlight bardzo mocno przyciemnia lakier. Efekt ten sprawdza się na czarnych samochodach, potrafi zrobić wrażenie jak topowe woski. Ale produkt wywoływał skraje emocje. Bo bardzo szybko się zapycha jak na powłokę. I bywały wadliwe partie objawiające się słabą trwałością. 

Do jasnego warto szukać produktu, który nie zaburza stabilności barwy ani przepuszczalności światła, czytaj nie przyciemnia. 

Jednym z takich produktów jest FinishKare Hitemp. Tani tester + do tego watergold raz na jakis czas załatwi sprawę.

Kombinacji jest nieskończona ilość.

Skup się na przygotowaniu lakieru, LSP to formalność, poczytaj czy chcesz iśx w woski, sealanty czy powłoki. Większość popularnych na rynku już tu opisaliśmy

dziękuję za opinię i ostrzeżenie

gdyby jednak chcieć iść w powłokę typu Moon? bardzo podoba mi się tu fakt bezproblemowej aplikacji + szkło + możliwość nałożenia na wszystko (nie tylko lakier ale też plastiki)

co byś polecał/byście polecali jako jako alternatywę?

• Moderator

z łatwych powłok to jest Neoxal Reload którego kłądzie sie na mokro, 50 ml starczy na dwa auta spokojnie i aplikacja bezproblemowa 🙂 testuje go u siebie i póki co idzie łeb w łeb z Moonlight 😉 Jednak trzeba pamietac ze to jest tylko reload do powłok, jest twardy bo fibra po nich krystalizuje i twardnieje. Z łątwych powłok to jeszcze klasycznie FX protect Vision tylko w tym przypadku hydro po czasie mocno spada  

9 minut temu, Streat napisał:

Z łątwych powłok to jeszcze klasycznie FX protect Vision tylko w tym przypadku hydro po czasie mocno spada  

właśnie przeczytałem test kolegi gdzie FX wypadł mega

ale to Water Gold po myciu powinien odświeżać hydro, czy się mylę?

Fx Vision jest dobry ale trzeba trzymac się instrukcji. Lubi być często myty. Najlepiej co mycie szampon zielony fx a co piąte mycie żółty szampon Fx. 

Mi siedział rok czasu i byłem mega zadowolony.

Moonlight zaaplikował mi znajomy na jedną felgę i na błotnik. Po miesiącu śladu nie ma. 

W dniu 8.06.2018 o 12:12, ghost napisał:

Minęło dwa miesiące od aplikacji Moonlight na alusach. Katowany proszkiem z bezdotyku i na przemian myty ręcznie, to już szamponami pH neutralnymi. Przebieg ponad 5tys km.

Kropelkuje jak świeżo nałozony.

Znalazłem swój stary post dotyczący aplikacji w kwietniu 2018. Nie mam pojęcia ile km obecnie, ale wychodzi na to, że przetrwał 3 sezon. Oceńcie sami jak się trzyma, zdjęcie robione niedawno:

Tsm.jpg

Chyba trafiłem lepszą partię 🙂

• Lubię to 1

Zależy od partii moonlighta, aplikowałem na 2 auta (na essence aplikowany ręcznie) pod koniec września 2019. Na jednym aucie siedział do maja 2020 i miał zauważalnie osłabione doły drzwi, auto garażowane, stosunkowo niskie przebiegi ale sporadycznie myte w większości opłukane na bezdotyku. Na drugim aucie regularnie myt w większości rinseless w garażu podziemnym idealnie siedział aż do połowy marca kiedy go ściągnąłem.

• 3 weeks later...

Aplikacja dziś przy przebiegu 20.000 km na tenzi q7+q10 które niestety umarlo

Auto zdekontaminiwane i odtluszczone

Wczoraj auto doczekało się mycia zgodnie ze sztuka

Najpierw pre wash citrus potem kwaśna piana od pure chemię i na końcu szampon od sg Double shower... Po tym wszystkim nw na szybach odżyła a na lakierze pojawiło się idealne jezioro

Przebieg auta 26000

Sadze ze powłoką zmarła już szybciej tak w połowie sezonu zimowego przy przelocie 3000 km

IMG_20201114_161830.jpg

• Lubię to 4
  • Super 1

• 9 months later...

dziadostwo.. po ponad 2 latach od zakupu zmętniał, nie nadaje się do niczego. Niestety niestabilność partii produkcyjnych dołożyła swoje 3 grosze do mojej opinii. Produkt już po roku się nie nadawał, teraz sobie przypominam jak bardzo tępo docierał się na lakierze. Przechowywanie - w mieszkaniu, w szafie. Dla mnie produkt niewart swoich pieniędzy - szczególnie patrząc na obecną cenę.

W dniu 21.08.2021 o 10:55, lukaszewski napisał:

Niestety niestabilność partii produkcyjnych dołożyła swoje 3 grosze do mojej opinii.

Niestety ciężko będzie 'podnieść się' moonlightowi z taką wtopą jaką zaliczył z różnymi partiami, a szkoda bo wydawał się naprawdę fajnym produktem - pamiętam jak jeszcze kosztował ok. 150 zł.

• Lubię to 1

3 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Niestety ciężko będzie 'podnieść się' moonlightowi z taką wtopą jaką zaliczył z różnymi partiami, a szkoda bo wydawał się naprawdę fajnym produktem - pamiętam jak jeszcze kosztował ok. 150 zł.

dokładnie za tyle go kupowałem mniej więcej.. niestety komuś odbiło ;-)

• 1 month later...
NV Nova Jet i NV Lustre świetnie się zapowiadają ale ciężko z dostępnością u nas.

Jak orientowałem się jakieś 2 msc temu to wogole niedostępne w polszy

• 3 weeks later...