Skocz do zawartości

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Czy na folię vinylową Avery bezpiecznie będzie kłaść Tac Moonlight ?

Trochę mi zostało Taca, z czasów sprzed zawinięcia auta w folię i działał super na lakierze. Natomiast zastanawiam się czy TAC nie uszkodzi chemicznie, błyszczacej powierzchni folii vinylowej ktora jest na aucie.?

 

Na pewno położę na felgi - ten pomysł bardzo mi się spodobał. Do dziś używałem softa99 w sprayu na przemiennie z uncr w wersji na alu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lex450 napisał:

Witam.

Czy na folię vinylową Avery bezpiecznie będzie kłaść Tac Moonlight ?

Trochę mi zostało Taca, z czasów sprzed zawinięcia auta w folię i działał super na lakierze. Natomiast zastanawiam się czy TAC nie uszkodzi chemicznie, błyszczacej powierzchni folii vinylowej ktora jest na aucie.?

 

Na pewno położę na felgi - ten pomysł bardzo mi się spodobał. Do dziś używałem softa99 w sprayu na przemiennie z uncr w wersji na alu.

Pozdrawiam.

Raczej nie 🙂 can coat z gyeona daje rade i nic nie psuje, więc ten produkt pewnie i tez, w koncu to troche tacy bracia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Generalnie nie sam kwarc mnie niepokoi ale sam olej. Wyraźnie producenci folii winylowych zakazują używać produktów zawierających frakcje ropy i tzw o ile nie przekręcam „petroleum distilates” 

A TAC jako że ma bazę oleistą , podejrzewam, że takie frakcje petrol.dist. zawiera. Stąd watpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2018 o 00:10, Lex450 napisał:

Dzięki za info. Generalnie nie sam kwarc mnie niepokoi ale sam olej. Wyraźnie producenci folii winylowych zakazują używać produktów zawierających frakcje ropy i tzw o ile nie przekręcam „petroleum distilates” 

A TAC jako że ma bazę oleistą , podejrzewam, że takie frakcje petrol.dist. zawiera. Stąd watpliwość.

Kup kawałek folii, zaaplikuj i sprawdź co się zadzieje.
P.s. - Piona za fure 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.06.2018 o 12:43, Grzechu23 napisał:

Czyli naprawdę dobry mocny zawodnik, tym bardziej ze na alusach Moonlight można powiedzieć ma dużo cięższe warunki

aktualnie 3 i pół miesiąca, ponad 6 tys km, porządnie umyłem koła, odetkałem powłokę i okazuje się, że krople nadal piękne jak w dniu aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytania do moonlighta - chcę zaaplikować na nowy, odtłuszczony lakier bez dodatkowych specyfików:

1) jak działa moonlight potraktowany na czarne elementy (uszczelki, czarne matowe plastiki zewnętrzne)? trzeba ostrożnie bo zostaną przebarwienia czy można „mniej ostrożnie” 😄 

2) czy pomiędzy kolejnymi aplikacjami moonlighta (np. co miesiąc) trzeba jakoś szczególnie przygotować lakier (odtłuścić) czy wystarczy zwykłe mycie neutralnym szamponem?

3) 250ml wystarcza wg opini przynajmniej na 10 aplikacji - jak zachowuje się sam moonlight pozostawiony w buteleczce np. po 3 miesiącach?

4) jednorazowo wystarczy jedna warstwa? próbował ktoś z dwiema i więcej? jaki odstęp czasu pomiędzy warstwami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihau12 - po kolei:

 

1) Nie wiem, czy Moonlight pozostawia ślady na zewnętrznych tworzywach. Zawsze aplikuję go na tyle ostrożnie, aby nie pokryć nim powierzchni innej, niż ta właściwa. Jeśli jednak niechcący kiedyś Moonlight trafił na powierzchnię inną, niż lakier - nie zauważyłem tego.

2) Po co chcesz aplikować Moonlight co miesiąc ? Aplikujesz wtedy, gdy wyraźnie stwierdzisz, że poprzednia warstwa umarła - czyli średnio od 5-6 do nawet 8-9 miesięcy (na podstawie własnych doświadczeń). Jeśli chcesz trwałości i efektu, traktuj Moonlighta jak powłokę - czyli lakier musi być porządnie oczyszczony i odtłuszczony, albo musi leżeć na nim powłoka, bądź produkt AIO z SiO2, typu np Essence.

3) Moonlight pozostawiony w zakręconej butelce ma się dobrze po 3, po 6, a nawet po 12 miesiącach. Jeśli jednak ma zapewniony dostęp powietrza - jak np. w butelce z atomizerem - wtedy powoli zasycha i krystalizuje się, począwszy od miejsca dostępu powietrza. Dlatego nie odkręcony atomizer szybciutko powie "pa pa".

4) Wystarczy jedna warstwa Moonlighta. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że powierzchnia została całkowicie pokryta, możesz zaaplikować drugą warstwę po ok. 4 godzinach od aplikacji pierwszej warstwy.

Pamiętaj jednak, że nie jest to produkt "wodnisty" i prosty w użyciu, jak typowy QD. Nie próbuj kłaść go "na bogato" - pierwszy raz aplikując Moonlight'a w jednym miejscu położyłem go "za bogato" i nie byłem w stanie dopolerować go tak, aby było ok - pozostał gruby "maz", którego nie mogłem usunąć inaczej, jak pastą polishową....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2018 o 10:25, mihau12 napisał:

 

1) jak działa moonlight potraktowany na czarne elementy (uszczelki, czarne matowe plastiki zewnętrzne)? trzeba ostrożnie bo zostaną przebarwienia czy można „mniej ostrożnie” 😄 

2) czy pomiędzy kolejnymi aplikacjami moonlighta (np. co miesiąc) trzeba jakoś szczególnie przygotować lakier (odtłuścić) czy wystarczy zwykłe mycie neutralnym szamponem?

3) 250ml wystarcza wg opini przynajmniej na 10 aplikacji - jak zachowuje się sam moonlight pozostawiony w buteleczce np. po 3 miesiącach?

4) jednorazowo wystarczy jedna warstwa? próbował ktoś z dwiema i więcej? jaki odstęp czasu pomiędzy warstwami?

Wyżej kolega Eidos71 odpowiedział bardzo rzeczowo, jednak dodam coś od siebie:

 

1. Czarne uszczelki po najechaniu zrobiły się jeszcze ciemniejsze.

2. Nie ma potrzeby co miesiąc aplikować, wystarczy co pół roku. Przygotowanie, oczyszczenie, odłuszczenie i aplikacja.

3. Wyatarczy na znacznie więcej niz 10 aplikacji, jest wydajny. Przechowywać szczelnie zakręcone, nie z wkręconym atomizerem.

4. Wystarczy jedna warstwa. Z wieloma dopiero będę próbował. Po 4-24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus - osobiście uważam, że nie ma sensu kłaść SSW na Moonlight'a. Można to porównać do położenia SSW na powłokę - jest to możliwe, ale nie ma sensu. Na pewno SSW "przejmie" właściwości hydrofobowe Moonlight'a - jeżeli o to Ci chodzi. Nie lepiej - jeżeli już to konieczne - wspomagać Moonlight'a co kilka myć jakimś QD z dodatkiem SiO2 ? SSW niech służy do innych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lol19pl napisał:

Jak położę moonlighta pod koniec września to ma szanse się utrzymać do marca? Czy lepiej położyć fusso? Potrzebuję zabezpieczyć znajomej nowe auto, będzie stało pod chmurką, myte na myjniach bezdotykowych.

 

W dniu 30.07.2018 o 18:43, Eidos71 napisał:

średnio od 5-6 do nawet 8-9 miesięcy (na podstawie własnych doświadczeń).

@Eidos71 testował trwałość, jak widzisz wyżej masz rezultaty. Kluczem jak we wszystkich powłokach jest dobre przygotowanie podłoża.

Nie każdy lakier wiąże sie z każdą powłoką. MX Nowicki w ostatnim filmie  wspomniał, że chyba nowy Jeep odrzucił UncR. Trzeba było jeszcze jedną warstwę pomiędzy jako grunt.

 

Test zimowy dopiero przede mną, nałożę Tac system zamiast Fusso.

 

U mnie moonlight na kołach wytrzymał prawie 4 miesiące w okresie letnim i około 7 tys km. I siedzi dalej. Na niektórych elementach gdzie położyłem testowo nie chciał zejść a szykowały się nowe testy, dopiero polerka go usunęła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl - jeśli chcesz to zrobić dobrze, trwale i zaskarbić sobie wdzięczność znajomej - maszynowo połóż na lakier Essence, a na to, po odpowiednim czasie, zaaplikuj warstwę Moonlight'a.  Odświeżysz wygląd powłoki lakierniczej i zabezpieczysz tak, że w marcu będziesz to usuwał pastą polerską 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 Niestety nie posiadam maszyny 😞 A auto będzie nowo dostarczone i jest zaznaczone sprzedawcy, że idzie do "detailingu" czyli będzie tylko rozklejone z folii i spłukane wodą, nie suszone. A auto mam zamiar przygotować standardowo zgodnie ze sztuką pod wosk, czyli mycie, odsmalanie i deironizacja, glinkowanie i do tego pewnie wezmę jakiś cleaner, na koniec jakiś panel wipe, albo ipa w zależności od zabezpieczenia. Dlatego pytam o TAC, bo wszyscy chwalą za łatwość aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cleanera możesz ręcznie położyć Essence - tą samą metodą, co cleaner. Potem, po odczekaniu minimum ok. 4 godz. (lepiej byłoby 12, ale nie wiem, czy będziesz miał tyle czasu) aplikujesz Moonlight. Essence jest idealnym podkładem pod Moonlight. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem tylko jak wypada na tle Gyeon CanCoat. Pod kątem zużycia i trwałości. Wydaje mi się, że cancoat będzie ciut trwalszy, ale moonlight jest bardziej ekonomiczny pod kątem zużycia. Zobaczymy jak przyjdzie paczka 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.