Skocz do zawartości

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

W formie "bezzdjęciowego" update: na Skodzie CarPro Reload coś tam jeszcze ledwo kropelkuje, Gyeon Cure umarł już dawno, a Moonlight ma się całkiem dobrze - może nie wygląda jak "świeżynka", ale wyraźnie widać, że nadal jest. Właścicielka Renault twierdzi, że na masce jej auta jedynie część Moonlight-a trochę odpycha wodę i kropelkuje - pozostała powierzchnia maski jest taflą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Eidos71[/ref], Czyli można uznać że produkt "daje radę" w swojej kategorii.

 

Oj - jak najbardziej. Prawdę mówiąc, to spodziewałem się produktu o skuteczności działania na poziomie maksymalnie CP Reload, "wkładając między bajki" wysoką zawartość SiO2 i obiecywaną trwałość. Teraz naprawdę szczerze polecam Moonlight'a nawet jako samodzielne zabezpieczenie lakieru - bo jako wspomagacz powłoki kwarcowej Moonlight jest chyba najlepszym, dostępnym w zwykłej sprzedaży produktem. :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

"Powłoka" żeby uzyskała swoje pełne właściwości to po aplikacji prze 4-6 godzin nie powinna być narażona na wilgoć a szczególnie deszcz (mogą powstać zacieki, tym bardziej że jest na oleistej bazie a nie na wodzie). Dlatego aplikacja w tych warunkach może nie będzie wskazana i tutaj trzeba podchodzić do tego jak do powłoki w spray-u a nie spray wax-u i sugerowałbym temp. jak najbliższą 10°C lub oczywiście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

w jednym i drugim przypadku na pewno podbije efekt, jednak jeżeli chcemy sprawdzić trwałość samego Tac-a to na pewno opcja na goły lakier będzie lepszym rozwiązaniem, jeżeli głównie zależy nam na kroplach bez względu na trwałość , położenie na fusso da na pewno efekt WoW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Swojego zdania na razie nie mamy wyrobionego pod kątem trwałość (a producenta to wiadomo że w warunkach bardziej laboratoryjnych ;) ). Na ile starczy? Produkt bardzo wydajny ze względu na oleista konsystencję więc 250ml to minimum 10 aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator
33 minuty temu, ghost napisał:

Potestowaliście troche produkt, producent deklaruje 9 miesiecy trwałość, da radę realnie 6?

Przeżył 3-tygodniowy wyjazd po Europie i ~4500km.  Myślę, że te 5000km to realny wynik przy zauważalnej obecności "powłoki" na samochodzie.

33 minuty temu, ghost napisał:

jaki oferuje wygląd i połysk, np przyrównując do jakiegoś popularnego wosku?

Dla mnie każdy samochód po porządnej korekcie wygląda po prostu dobrze, nawet bez jakiegokolwiek LSP. Nie czuję się obecny w grupie społeczeństwa zauważającej 1.67% różnicy w wyglądzie auta po różnych smarowidłach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost - nie testowałem Moonlight'a jako całkowicie samodzielnego zabezpieczenia (tzn. na początku, gdy otrzymałem tester produktu, aplikowałem go na "goły" lakier, jednak nie jestem teraz w stanie dokładnie określić jego trwałości - na pewno było to kilka miesięcy i mogę zapewnić, że jest produktem trwałym). Generalnie aplikowałem go kilka razy na lakiery "potraktowane" Essence i takie combo spokojnie wytrzymuje pół roku. W jednym przypadku - z własnej winy i gapiostwa - na małym fragmencie jednego z elementów nadwozia pozostawiłem na zbyt długi czas Moonlight bez wytarcia/polerowania: powstały zaschnięte mazy/ślady po tym produkcie, które usunąłem po prawie 8 miesiącach mechanicznie (polerką i Scholl'em S20) - więc subiektywnie realną trwałość Moonlight'a mogę ocenić na 6-8 miesięcy w samochodzie parkowanym "pod chmurką", jednak ta trwałość na pewno uzależniona jest też od warunków eksploatacji auta i warunków atmosferycznych (te prawie 8 miesięcy to był okres od marca do końcówki października). Na dwóch autach Moonlight na Essence przeżył 5 miesięcy w okresie zimowym (niczym nie wspomagany w trakcie).

Tak, jak @krd, nie jestem w stanie porównać wyglądu na lakierze Moonlight'a do wosku - Moonlight nadaje lakierowi mocnego, szklistego połysku, typowego dla produktów z SiO2 w składzie. Posiadam jeden taki wosk i szklistość (bez głębi) połysku jest zbliżona. Jednak, jak napisałem, Moonlight nie nadaje lakierowi żadnej głębi - połysk pozbawiony jest "ciepła", jakie dają woski naturalne. To produkt dający efekt wizualny podobny do efektu, jaki dają powłoki. Nie aplikowałem tego produktu na lakier poddany 2-3 etapowej korekcie, a jedynie na lakiery w dobrym stanie po 1-etapowej korekcie (raz na lakier bez korekty, w stanie średnim) i na pewno Moonlight nie maskuje wad lakieru, a wręcz przeciwnie - uwypukla je. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Panowie @krd @Eidos71

Jestem pro woskowy raczej. Z powłok mało korzystam. 

Ale ten Moonlight troche kusi bo z tego co widzę jest 

bardzo łatwy i szybki w aplikacji,

mocno hydrofobowy,

trwały,

ze względu na 25% zawartości może doda cokolwiek do twardości zmniejszając pojawianie sie mikro rys,

szansa że ma lepsze samooczyszczanie niż woski,

no i cena 150zł za 250ml to jakieś 15zł na samochód i na 10 powinno starczyć.

 

Zastanawia mnie czy wygląd da rade podbić robiąc kanapkę i wrzucając na moonlight wosk naturala. Z tego co pamiętam, o ile nic nie pokręciłem @Bruuuum kładł concorso na powłoki. Może podpowie czy wygląd zyskuje czy tylko uzależnienie od smarowania zaspokojone ;)

 

Wysłałem zapytanie do supportu jaką grubość w "um" ma moonlight jako samodzielne zabezpieczenie. Bo podali tylko dla pełnych powłok. Tac system usa odpowiedzieli, że nie wiedzą, zapytają producenta i dadzą znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost - 250 ml Moonlight'a wystarczy Ci na pewno na więcej, niż 10 aut. Jest bardzo wydajnym środkiem - aplikować go trzeba oszczędnie, w czym zresztą pomaga jego "oleistość"... Ja chyba 30 ml testerem wysmarowałem 4 auta... I to przy pierwszym aucie poleciałem "na bogato", zużywając sporo więcej środka, niż powinienem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2017 o 17:28, Eidos71 napisał:

@ghost - 250 ml Moonlight'a wystarczy Ci na pewno na więcej, niż 10 aut. Jest bardzo wydajnym środkiem - aplikować go trzeba oszczędnie, w czym zresztą pomaga jego "oleistość"... Ja chyba 30 ml testerem wysmarowałem 4 auta... I to przy pierwszym aucie poleciałem "na bogato", zużywając sporo więcej środka, niż powinienem.

Rewelacyjna wydajność.

Myśle, że ten produkt będzie zyskiwał na popularności.

 

Jako ciekawostka zajął pierwsze miejsce Product Awards 2017 w swojej kategorii u Forensic,

dziś przyznane:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
1 godzinę temu, ghost napisał:

Moonlight wleciał na przednią szybę

:shock: Nie miałeś problemu z dotarciem ? Nie potworzyły się "mazy" ? Jezdziłeś już z Moonlightem na szybie w nocy ? Może być ciekawie... :smile: Na felgi i lakier / emblematy już go aplikowałem, ale o szybach nawet nie myślałem... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Eidos71 napisał:

:shock: Nie miałeś problemu z dotarciem ? Nie potworzyły się "mazy" ? Jezdziłeś już z Moonlightem na szybie w nocy ? Może być ciekawie... :smile: Na felgi i lakier / emblematy już go aplikowałem, ale o szybach nawet nie myślałem... :biggrin:

Przyznam, że dociera się bardzo łatwo. Brak mazów, wszystko bardzo klarownie. Dziś jechałem w nocy i widoczność standardowa. Jechałem również w mocnym słońcu i też ok.  Nie wiem tylko jak wycieraczki będą pracować na tym, bo deszczu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.04.2018 o 17:35, Eidos71 napisał:

Jezdziłeś już z Moonlightem na szybie w nocy ?

Zrobiłem tydzień temu dłuższą weekendową trasę.

Trochę padało. Do tego dużo owadów. Więc sporo poszło płynu do spryskiwaczy, wycieraczki długo pracowały.

Na alufelgach produkt dalej siedzi dobrze ale...

Na polu gdzie pracowaly wycieraczki po moonlight nie ma śladu. Za ciężkie warunki.

Zimą Duragloss NanoGlass Ceramic Coating wytrzymywał na szybie 3-4mies więc na tym polu wydaje się być bardziej wytrzymały.

 

-edit-

7 miesiecy później moonlight na szybie i flegach żyje, ma się dobrze, wyjaśniłem to w kolejnych postach, na szybie był zatkany, po odetkaniu beading wrócił, zero wspomagaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.