Skocz do zawartości

MOONLIGHT TacSystem Sio2 Spray


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.10.2018 o 17:04, Strus napisał:

Teraz tylko patrzeć ile posiedzi 

No to ja już nie mam na co patrzeć 😂

Zmarł można powiedzieć.

Wytrzymał u mnie ciut ponad 2 miesiące bo podejrzewam że przez ostatnie 2 tygodnie już był w stanie agonalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arkeolowy napisał:

 

A taki był buum na Moonlighta 😎

 

Bo to jest dalej dobry produkt z bardzo łatwa aplikacja. 

A koledze @Strus splywa wszystko momentalnie. Wiec to ze jemu „umarł” szybko nie znaczy że Wam również. 

Powiedz mi w jakich warunkach Ty aplikujesz te produkty? W jakimś garażu czy pod chmurką? Na prawdę trudno mi w to uwierzyć ze kompletnie nic Ci się nie trzyma lakieru. Nałóż powłokę(mogę trochę Uncr 1.5 ogarnac jak byś chciał) przynajmniej na jeden element na test i zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 06:43, Gardor napisał:

splywa wszystko momentalnie

Aż tak daleko to bym nie szedł. Water Gold się trzyma do 6 tygodni w okresie letnim 🙂🙂

 

W dniu 24.12.2018 o 06:43, Gardor napisał:

Powiedz mi w jakich warunkach Ty aplikujesz te produkty?

Najczęściej pod chmurką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 19:48, Arkeolowy napisał:

A taki był buum na Moonlighta 😎

Na kołach w okresie wiosenno letnim wytrzymał mi 7mies i 13+ tys km. Siedzi dalej, ale koła zdjęte i zamienione na zimówki.

Na lakierze wrzuciłem na zimę ponad 3 miesiące temu, i też siedzi dalej. Częsty deszcz, śnieg mu nie straszny. Żeby się cieszyć hydro trzeba tylko umyć ręcznie byle szamponem co jakiś czas. 

 

Opinia się nie zmieniła, na moim lakierze sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po około miesiącu i 10 tys km ładnie kropelkuje tylko przy deszczu. W tym czasie auto myte było ok 15-20 razy.Napewno śliskość lakieru się pogorszyła ,ale wystarczy mi jak psikne sobie na moonlighta water goldem od prostuffa i kolejny miesiąc jakoś przeleci chyba ze ta kanapka niewytrzymałe to nieskiertelny sonax uratuje mnie do lutego marca 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wanraf89 napisał:

A jak moonlight przestanie dzialac to zeby nalozyc ponownie to trzeba zrobic korekte ? Czy poprostu przygotowac lakier i nalozyc nowa warstwe ? 

Obowiązkowo pełna korekta. Musi być lakier igła. Wycięcie rys na poziomie 99,9-100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Strus Średnio codziennie lub co drugi dzień. Auto zarabia na siebie i na mnie 😛 Między 2-15 grudnia auto zrobiło 7 tys km wiec możecie sobie wyobrazić jak po 10 godzinach ciągłej jazdy w deszczu/śniegu wyglądało. W ciągu roku zrobiłem 75 tys km jednak do znajomego który w ciągu roku zrobił 110 tys km jeszcze mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, 397 napisał:

 

@Strus Średnio codziennie lub co drugi dzień. Auto zarabia na siebie i na mnie 😛 Między 2-15 grudnia auto zrobiło 7 tys km wiec możecie sobie wyobrazić jak po 10 godzinach ciągłej jazdy w deszczu/śniegu wyglądało. W ciągu roku zrobiłem 75 tys km jednak do znajomego który w ciągu roku zrobił 110 tys km jeszcze mi brakuje.

Jestem ciekawy stanu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mycie na bezdotyku z wiaderkiem i swoim arsenałem się liczy 😛 ? Przyznaje się po 16 godzinach pracy, mycie auta wcale nie jest czymś przyjemnym,ale skoro następnego dnia auto musi być czyste i się prezentować nie ma innej opcji jak zaliczyć w nocy bezdotyk i ciskanie z swoim wiaderkiem .Lakier jest pełen odprysków i swirli i przestało mnie to już ruszać, nic nie chroni lakieru tak jak folia. Miałem na masce uncr ale po przygodzie z dzikami pożegnałem się z nim. W zeszłym tygodniu starsza pani przeleciała przez maskę wiec maska po raz 3 w ciągu roku nadaje się do wymiany wiec przestałem się jakoś bardzo przejmować.

tak prezentowało się auto po 30 grudnia. Jeden dzień jazdy/pracy auto po przejechaniu ok 400 km 

 

0CB09AFB-84A6-491D-89DE-A12DF171BFFF.jpeg

E2E69A54-A7C6-4ED1-B357-40AD077DDFCE.jpeg

BC871F92-97AC-4CD7-8761-8C098CF14057.jpeg

C415A08C-39E6-40BD-9F42-D580D3E2A525.jpeg

7EDD9BC2-9829-4505-A9B7-F57AB00224E0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaliczał bym moonlighta do strikte powłok a bardziej topcoat hydrofobowy. To jest Silica Spray Sealant z zawartością 20-25% SiO2, a przykładowo Reload posiada 5%, którego możemy stosować nawet co mycie. Więc moonlighta możecie również używać co pare myć 😉 

Ciekawe jak by sobie dawał rade jako top coat na np. cquartzie. 


@wanraf89 Jak zniknie efekt hydrofobowy, umyj dobrze samochód zgodnie ze sztuką, jak chcesz użyj czegoś lekko ściernego ale nie koniecznie następnie odtłuść i możesz zaaplikować ponownie produkt. On tak śmierdzi że nic przyjemnego jego aplikacja. Wróciłem do Sonaxa PNS i na to BSD po paru h 😉 


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@SylPio pytałeś o stan TS M.

Korzystając z lekko dodatniej temperatury szybko umyłem samochód DG901.

Nawet zimą przyjemnie się z nim pracuje ale wracając do wątku.

Powłoka odzyskała kropling. Siedzi już 4ty miesiąc w warunkach zimowych.

Widać, że zrzut jest znacznie wolniejszy niż na samym początku. Ale tafli nigdzie nie ma.

Fani turbo kropelek i turbo zrzutu muszą zaakceptować stopniowe słabnięcie.

Ogólnie wszystko zgodnie z planem, do końca zimy powinien wytrzymać, mimo, że aplikowałem o wcześniejszej porze niż zwykle.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson  Na moje oko, to zrzuca dużo słabiej niż na poprzednim filmiku. Ale warunki zimowe zdecydowanie przyspieszają degradację więc nic dziwnego

edit. Ok, przeoczyłem wcześniejszy post. wszystko jasne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd bo wtedy byłeś "odosobnionym przypadkiem"😛, a dziś to już owczy pęd 🐑🐑🐑 Dzięki Tobie w moim arsenale na stałe zagościł m.in. CP Dlux :good:Z przyjemnością wracam do Twoich i @Justyna relacji oraz testów 💪

Żeby nie było OT, to wrzucam jeszcze filmik obrazujący zrzut wody na praktycznie poziomym fragmencie dachu (temp. powietrza +2 stop. C, zero wiatru):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.