Skocz do zawartości

Coś do mycia opon


cinek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam SG,polecam ,spokojnie wystarczy 1l,jest to koncentrat, jak umyjesz dokładnie tak żeby piana była już biała i nałożysz jakiś produkt na opony,ja mam Shiny Garage Back2Black TTD żel do opon 500ml,to i opony się tak nie brudzą.

 

http://imgur.com/TaxwZRu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie skończyłem pół litra ADBLa. Za każdym razem używałem go w fabrycznym stężeniu i, jeżeli o niczym nie zapomniałem, osiągnąłem taki wynik:

 

- opony Uniroyal Rainexpert 3 155/80 R13 - raz mycie kompleksowe z dwoma cyklami spryskiwania na bogato, raz szybkie spryskanie ubłoconych opon przed myciem na szczotach (miałem darmowy bilet, sorry :D), raz mycie kompleksowe z jednym spryskaniem na bogato, już na koniec butelki, na drugi cykl poszło APC 1:10,

- opony Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16 - raz mycie kompleksowe z dwoma cyklami spryskiwania na bogato,

- opony Continental ContiPremiumContact 195/65 R15 - raz mycie kompleksowe z dwoma cyklami spryskiwania na bogato,

- opony Pirelli Cinturato P7 205/55 R16 - raz mycie kompleksowe z dwoma cyklami spryskiwania na bogato,

- opony Michelin Primacy HP 205/55 R16 - raz mycie kompleksowe z jednym cyklem spryskiwania na bogato,

- opony Barum Brilliantis 175/70 R14 - raz mycie kompleksowe z dwoma cyklami spryskiwania na bogato,

- siakieś opony 145/70 R13 w Matizie - raz mycie kompleksowe z jednym cyklem spryskiwania na bogato, drugi cykl APC 1:10 z oszczędności,

- mega zaszczurzona opona Dayton D110 155/80 R13 ze starego kompletu (jedna młodsza i lepsza), którą założyłem jako zapas - spryskiwana na mega bogato i szorowana trzy razy z każdej strony, z bieżnikiem włącznie.

 

Pozwolę sobie włożyć między bajki bajdurzenie o niskiej wydajności tego produktu. Jeśli rozważasz zakup litra, pomnóż powyższe razy dwa.

 

Rozcieńczony 1:1 z wodą działa, co przyznają sami ludzie z ADBL, ale stężenie fabryczne jest tak dobrane, by zoptymalizować siłę jego działania i brak ryzyka uszkodzenia czegokolwiek.

 

Ja z ADBLa jestem zadowolony i na dniach planuję udać się do sklepu po kolejną, tym razem litrową butelkę. Dodam, że wyczyścił nawet napisy zostawione przez wulkanizatorów, których (napisów) nienawidzę.

 

Tak, myję opony cleanerem za każdym razem przed dressingiem. Zdecydowanie wydłuża to jego trwałość. Chociaż jak mi ostatnio spłynęła Sigma od K2 po jednej ulewie na autostradzie, to już w nic nie uwierzę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

661214 spłynęła Sigma od K2

 

a czym tu się dziwić ? przecież to K2...

 

ja używałem zarówno ADBL jak i SG... z ADBL mi się lepiej pracowało (fajnie piana od razu brązowieje) ale cena przemawia na rzecz SG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

661214 spłynęła Sigma od K2

 

a czym tu się dziwić ? przecież to K2...

kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=221&t=26961

 

Wiele osób na forum używa tego dressingu. Nie jest zły, a za te pieniądze to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

661225 a czym tu się dziwić ? przecież to K2...

Nie rozumiem tego stwierdzenia :dontknow::dontknow:

Jakby na etykiecie nie było K2 tylko Megs, VP czy Sonax byłaby zupełnie inna gadka. Poza tym żaden z tych producentów nie sprzedaje swojego dressingu w kartonowym opakowaniu i z dołączonym aplikatorem za niecałe 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

661374 Nie rozumiem tego stwierdzenia

 

bo kiedyś jak nie znałem tego forum i innych środków to póbowałem produktów od K2 (łącznie z tym dresingiem) i nie ważne czy kosztuje 20 zł czy 10 to i tak nie warto... wole dołożyć do SG...

 

i proszę Cię nie stawiam K2 na jednej półce z Endurace od megsa bo to jakieś nieporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat porównanie do Megsa jest wg mnie uzasadnione bo zostawia podobne wykończenie i jest podobnej konsystencji. Drugą sprawa która je łączy jest tez sposób dystrybucji, bo u nas K2 jest dostępne w każdym większym markecie, tak samo jak w Stanach Megs.

Wracając do sedna uważam, że to co dostajemy za te 20zł tj. sam dressing i aplikator są całkiem przyzwoitej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat porównanie do Megsa jest wg mnie uzasadnione bo zostawia podobne wykończenie i jest podobnej konsystencji. Drugą sprawa która je łączy jest tez sposób dystrybucji, bo u nas K2 jest dostępne w każdym większym markecie, tak samo jak w Stanach Megs.

Wracając do sedna uważam, że to co dostajemy za te 20zł tj. sam dressing i aplikator są całkiem przyzwoitej jakości.

 

Chyba sobie żartujesz :lol: Produkty Zymola można dostać chociażby w Walmarcie: https://www.walmart.com/search/?query=zymol%20glasur

Wychodzi na to, że idąc Twoim tokiem rozumowania K2 to to samo co Zymol, wiec po co przepłacać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie żartuje sobie bo wskazałem tylko kilka wspólnych cech, a to jest różnica, poza tym nie napisałem przecież, że to jest to samo tylko że innego producenta. Prawie każdy kto robi test i pisze o jakimś produkcie nie ważne czy to dressing do opon czy QD czy szampon porównuje go do innego produktu tego typu i wskazuje na pewne cechy wspólne.

Czytamy ze zrozumieniem ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@rafaell68 moim zdaniem warto. Rozważ jeszcze ExceDe Tire And Rubber Cleaner w 5-litrowym opakowaniu (produkt o podbnej, wysokiej jakości, w podobnych pieniądzach, a dodatkowo możesz go rozcieńczyć 1:4).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.