Skocz do zawartości

Usunięcie folii na dachu auta


Gość carl23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,kompletnie się nie znam na takim czyszczeniu i nie chciałbym niczego zepsuc a napewno nie lakieru awiec wolałbym to zlecic profesjonaliscie...chodzi o usuniecie paska folii 20szer i ok 35-40dł z dachu auta,poprzedni własciciel nakleił z mysla o tym ze antena bedzie od cb tam jezdziła a potem zaczał ja zrywac i wiekszosc została i wyglada to teraz okropnie,jest ktos z wawki lub okolic co mógłby to niedrogo usunac?Prosze podawac cene,jesli nie tu to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał michallus - spróbuj sam to ściągnąć.

Musisz po prostu delikatnie podgrzewając suszarką (aczkolwiek suszarka czasami jak jest zimno na zewnątrz to daje zbyt niską temperaturę) powolutku ściągać taśmę i pamiętać, żeby nie robić nic na siłę. Jeżeli lakier jest fabryczny to nie powinno się nic stać, ale jeżeli auto było już malowane to jest ryzyko, że odejdzie razem z taśmą.

 

Kilka razy ściągałem różne folie z lakieru i zawsze używałem opalarki na najmniejszym strumieniu ciepła. Daje dobre średnio skupione ciepło-gorące powietrze.

 

Co do aut już malowanych - nie jest to zasadą, że będzie problem, ale dla przykładu kiedyś odklejaliśmy z całego auta już malowanego naklejki, a było pokryte w 80% (Julian wie co to za aut - czarne Evo, które było wcześniej malowane). Lakier ze względu na jego kiepską jakość w niektórych miejscach mimo najszczerszych chęci i bardzo delikatnych prób schodził płatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.