Skocz do zawartości

KECAV - rozpoczęcie produkcji


kecav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Master

Witam Wszystkich fanów autodetailingu, tym razem już w roli producenta. :)

 

Historia mojej obecności na forum rozpoczęła się w roku 2010. Dzisiaj, nie pamiętam już, jak trafiłem na kosmetykaaut.pl, ale widocznie, gdzieś przypadkowo, podczas wyszukiwania jakiegoś hasła w googlach, ukazał się link do naszego forum i tak złapałem bakcyla na punkcie detailingu. Czytałem, czytałem i czytałem, a oczy otwierały mi się coraz szerzej :D . Szok, przeżyłem, patrząc na ceny niektórych mazideł i stwierdziłem, że przecież samemu też można coś ‘ugotować’. Rozpocząłem poszukiwania, zbieranie informacji i tak powoli wykonałem pierwsze marne próby. Wreszcie natrafiłem na DW, gdzie rozwijały się wątki rubbishboy i The Bouncer, dając wiele inspiracji do dalszego działania. I tak powstał wątek homemade wax http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=13441, w którym opisane są dalsze koleje mojej zabawy z mazidłami.

 

Dzisiaj, po etapie projektowania, testów itp., przeszedłem do etapu produkcji i czas pokaże, czy decyzja ta była słuszna czy nie.

Pierwszym produktem, który handlowo ujrzał już światło dzienne, jest H2O+ aqua gel. Na temat tego produktu (jak i następnych) zapraszam do poszczególnych – indywidualnych wątków.

h2oniebo.jpg

 

W tym dziale chętnie odpowiem na ogóle pytania.

 

Zapraszam również na stronę http://www.kecav.com (aktualnie jeszcze w trakcie budowy), oraz na profil http://facebook.com/kecav.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Master

Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, dlatego powoli nadchodzi czas zaoferowania czegoś nowego !!! :D

W moim przypadku, z tą nowością nie jest trudno, bo do dopiero mój drugi produkt :o , który chciałbym przedstawić szanownym Detaile'rom. Na ten moment, to tylko zapowiedź, ale pozostały mi już tylko małe detale. Produkt - jest (najważniejsze), opakowania - są, etykiety - prawie wszystkie są:

yoga_ety.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#3366cc]kecav[/ref], :song::good:

 

Czekam na możliwość zakupu :good: W ostatnim czasie pojawiło się kilku mocnych "zawodników", ale jeżeli będzie co najmniej tak jak w poprzedniej wersji to będzie bardzo dobrze.

 

Wykopałem nawet kilka zdjęć z testów poprzedniej wersji :-]

DSC00182.jpg

DSC00193.jpg

DSC00203.jpg

DSC00305.jpg

DSC00311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
693459 Czekam na możliwość zakupu W ostatnim czasie pojawiło się kilku mocnych "zawodników", ale jeżeli będzie co najmniej tak jak w poprzedniej wersji to będzie bardzo dobrze.

Piotrku, mocni zawodnicy tylko cieszą całą społeczność detailingową i chciałbym przyłączyć się do tej uciechy :) . Ale ja raczej nie będę walczył z konkurencją, bo to nie jest mój cel. Yoga, to takie moje indywidualne dziecko, które być może trafi w gusta co niektórych użytkowników. Ma swoje indywidualne właściwości i swoją charakterystykę. W stosunku do testowanej przez Ciebie wersji, 'troszkę' się zmieniło. Mam nadzieję, że na lepsze. Czas pokaże. Podchodzę do tematu z bardzo dużym zamiłowaniem i chciałem uzyskać pewien indywidualizm i satysfakcję z efektów na lakierze. Czy udało mi się wydobyć trochę ciepłego blasku i tych przysłowiowych 2 % do wyglądu? :o To pozostawiam do oceny przez pasjonatów naszego zakręconego hobby :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693459 Czekam na możliwość zakupu W ostatnim czasie pojawiło się kilku mocnych "zawodników", ale jeżeli będzie co najmniej tak jak w poprzedniej wersji to będzie bardzo dobrze.

Piotrku, mocni zawodnicy tylko cieszą całą społeczność detailingową i chciałbym przyłączyć się do tej uciechy :) . Ale ja raczej nie będę walczył z konkurencją, bo to nie jest mój cel. Yoga, to takie moje indywidualne dziecko, które być może trafi w gusta co niektórych użytkowników. Ma swoje indywidualne właściwości i swoją charakterystykę. W stosunku do testowanej przez Ciebie wersji, 'troszkę' się zmieniło. Mam nadzieję, że na lepsze. Czas pokaże. Podchodzę do tematu z bardzo dużym zamiłowaniem i chciałem uzyskać pewien indywidualizm i satysfakcję z efektów na lakierze. Czy udało mi się wydobyć trochę ciepłego blasku i tych przysłowiowych 2 % do wyglądu? :o To pozostawiam do oceny przez pasjonatów naszego zakręconego hobby :D .

 

Obecne wymagania stawiane QD są tak wygórowane, że cała idea detailingu zanika.

Krople, przyciemnianie, maskowanie rys, śliskość i trwałość na poziomie 2 miesięcy najlepiej na nieprzygotowanym lakierze ;)

 

Widzę, że krople w KECAV solidne a sam QD celuje w produkt typu spray&wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
693621 zdradzisz już coś więcej o Yoga QD czy jeszcze za wcześnie, żeby pytać

Krótko - za wcześnie. ;)

Yoga powinna mieć premierę na przełomie lutego i marca. Na ten moment nie mogę podać dokładnej daty, gdyż nie wszystkie drobiazgi dopięte są na przysłowiowy ostatni guzik. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A tak na poważnie to cieszę się, że bedą kolejne świetne produkty Made in Poland

Nie będę musiał nabijać kasy zagranicznym koncernom :)

Zapisany do Młodzieży Wszechpolskiej? :D A tak serio to myślisz, że skąd biorą surowce te polskie firmy? Nabijają kasę zagranicznym koncernom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj zauważyłem ze przy ostatnich zakupach u Arka tez dostałem tester twojego QD :D ale raczej ta starsza formuła :)

 

Ogólnie pytanie o stwierdzenie "Hand Made" brzmi to jak gotowanie w garze i rozlewanie do butelek ? :kox:

No i może powiedziałbys coś nie o procesie produkcji ale o samych jej warunkach o ile to nie jest tajemnicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
693533 ... a sam QD celuje w produkt typu spray&wipe?

Takie było założenie i tak powinien działać :)

 

właśnie dzisiaj zauważyłem ze przy ostatnich zakupach u Arka tez dostałem tester twojego QD :D ale raczej ta starsza formuła :)

No i nie wypróbowałeś?

 

Ogólnie pytanie o stwierdzenie "Hand Made" brzmi to jak gotowanie w garze i rozlewanie do butelek ? :kox:

:D Bardzo dobrze to ująłeś, chociaż pracy jest zdecydowanie więcej niż wyniakałoby z takiej definicji

 

No i może powiedziałbys coś nie o procesie produkcji ale o samych jej warunkach o ile to nie jest tajemnicą :)

Nie bardzo wiem co napisać, poza faktem, że nie jest to wielki zakład produkcyjny, a jedynie małe zaciszne i czyste pomieszczenie w którym obowiązkowo jest piec, duża lada i zlewozmywak. Podstawą jest oczywiście czystość, bo inaczej trudno było by zrobić produkty, które nie zepsują się w ciągu miesiąca czy dwóch. A samo "Hand Made" jest autentyczne i podstawowym narzędziem oprócz własnych rąk jest zwykła bagietka do mieszania, trochę szklanych naczyń, waga itp. Takie haupnictwo ma swoje ograniczenia i bez dodatkowych urządzeń wymaga poświęcenia zdecydowanie więcej czasu i uwagi. Ale ja nie narzekam :D . Jak się lubi to co się robi, to żadne trudności nie są przeszkodą. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#3366cc]kecav[/ref], Tester doszedł tego dnia co pisałem posta :) doszedł na adres polski a ze mieszkam za granicą to zbieram zabawki tam i ktoś mi je po prostu w kupie przysyła :) czekam teraz tylko na ocieplenie i wysyłam kolejna turę do mnie i zaczynam zabawy :)

Czyli kupując produkty kecav kupujemy produkty stworzone z pasji :song: brzmi dobrze i jak tylko odbije się z kaska od dna to obowiązkowo zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Master

Żeby nie było, że się obijam :D

Na tapecie jest aktualnie nowy dressing do plastików zewnętrznych. Jak przystało na moje produkty, będzie to rzecz mniej typowa w stosunku do oferowanych na rynku dressingów, a mianowicie jego postać to gęsty, mleczno-przeźroczysty krem. Tak prezentuje się jego konsystencja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boisz się że zwiększona gęstość produktu może negatywnie wpłynąć na jego rozprowadzanie po powierzchni, oraz to że mogą wystąpić problemy z pozbyciem się jego nadmiarów? pamiętam jak miałem nielsena sasa, dressing fajny tylko był właśnie za gęsty i ciężko mi się go rozprowadzało, no i te problemy z dotarciem nadmiarów :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
702298 nie boisz się

raczej nie :)

pierwsze testy, nie 'wykazują' takich problemów, chociaż dla każdego coś innego może być problemem, więc wszystko jeszcze jest możliwe.

Faktem jest również, że nie planuję, aby ten dressing był dostępny 'marketowo' ( z całym szacunkiem dla takich produktów). lecz dla osób, które w detailingu odnajdują swoje hobby. Czasem trzeba się napracować ciut więcej, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zobaczymy jak będzie dalej. Wszystko przed nami :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702302 Faktem jest również, że nie planuję, aby ten dressing był dostępny 'marketowo'

to akurat wiem ;) po prostu jak zobaczyłem konsystencję o tak dużej gęstości od razu przypomniały mi się problemy z sasem (bez urazy) :D takie jeszcze małe pytanko - czy produkt jest "tłusty" i klejący czy jeszcze jest za wcześnie na określenie finalnych właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Samo pokazanie konsystencji, to trochę mało, bo nie wiele z tego wynika :D

Poniżej fotki z testowego nałożenia dressingu na fragmenty listw. Co prawda nie są to fotki zaraz po nałożeniu, lecz na 4 dzień, po aplikacji.

Te cztery dni, to niestety jazda przy bardzo złej pogodzie, co zresztą da się zauważyć na zdjęciach :), ale również ładnie widać działanie kremu . Aplikacja 17 marca, fotki z 21 marca:

plasttest1a.jpg

plasttest2a.jpg

plasttest3a.jpg

plasttest4a.jpg

plasttest5a.jpg

plasttest6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
702304 zy produkt jest "tłusty" i klejący czy jeszcze jest za wcześnie na określenie finalnych właściwości?

Troszkę za wcześnie o finalnych właściwościach, ale będzie lekko tłusty i powinien dawać wykończenie matowo-satynowe. Jak zwykle, dużo będzie zależało od rodzaju plastiku.

 

Dodane po 48 minutach 1 sekundzie:

Wypada również pokazać zachowanie się dresingu po równych 2 tygodniach od nałożenia. W sumie były 3 mycia na bezdotyku.

To jest z ostatniego - dzisiejszego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.