Skocz do zawartości

Ford Focus RS mk3 update


kaskra1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Golf GTI Clubsport jest chyba idealnym hot hatchem FWD.

Podstawowy GTI to rywal dla Focusa ST a Clubsport to już osiągi takie same albo i lepsze jak Focus RS (nie biorąc pod uwage fwd vs. awd oraz nie licząc przyspieszenia 0-100) albo Civic TypeR.

 

Fajna zmiana ale nie wiem czy zdecydował bym się zamienić tak trakcyjnie fantastycznego HH jakim jest RS na przedni napęd - sam jeżdżę nowym HH FWD ze skrzynią manualna więc wiem o czym mówie (w Clubsport jest szpera więc z odpowiednia oponą gdy jest sucho na pewno trakcja i tak jest super).

 

Odnośnie skrzyni manualnej w Fordzie RS /ST, sposobu działania sprzęgła* + do tego jazda w mieście to masz 100% racji - gdy jest dużo korków trzeba się namachać i jest to wkurzające i męczące jak ktoś jeździ dużo nawet dla fana motoryzacji, który kupuje takie auto. Za to do szybszej jazdy, fanu, jazdy w ciasnych winklach, redukcji przełożeń etc. taka skrzynia jak w tym Fordzie jest super.

* sprzęgło w RS działa podobno i tak bardziej przyjaźnie niż w nowym ST (sprawdzając po numerze części sprzęgło w ST i RS jest to samo :shock:)

RS'em jeździłem zbyt mało po mieście by się wypowiadać na temat sprzęgła ale ST odebrałem pół roku temu z salonu i jak ktoś nie umie jeździć takim samochodem bardzo szybko spali tam sprzęgło moim zdaniem.

 

Czekam na detailingową relacje i dużo zdjęć Golfa Clubsport.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
705333 Jedyne czego nie mogę zrozumieć to kolejny świr detailingowy i kupuje białe auto... nie wilales coś bardziej detailingowego wziąć?

 

Nie ma lepszego koloru na własne auto dla kogoś kto ma oko do zarysowań.

Detailer wie na co patrzy jak widzi zadbany biały bez problemu.

A dla innych nawet, jak dla nas przykurzony to i tak bardzo czyste auto.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

@kaskra1Jest jakaś szansa żeby wrzucić te zdjęcia nawet w jakiejś spakowanej paczce?

Czego używasz do czyszczenia i zabezpieczenia tego panelu środkowego z radiem i klimatyzacją? Chciałem coś kupić do siebie tylko nie wiem co żeby nie pamazać tych plastików za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Wypowiem się za Kaspra bo łajza już tutaj nie zagląda z braku czasu. Zdjęcia dalej są na dysku tylko trzeba podrzucić nowe linki 😉. Oryginalnie ta relacja miała być 2x dłuższa ale została taka z racji zbyt dużej ilości zdjęć do sortowania. Jestem pewien, że nastąpi reaktywacja z kolejnym autem bo golf robiony był "na zewnątrz" stąd brak posta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 1.08.2018 o 20:42, shellpln napisał:

Wypowiem się za Kaspra bo łajza już tutaj nie zagląda z braku czasu

Masz jakiś kontakt do niego? Chętnie mu to skleję i wrzucę na forum jak się zgodzi 😄 tak mi tęskno za tą relacją :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.