Skocz do zawartości

Max Protect UNCr - Test długodystansowy


Pajko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powłoka zrobiła ze Mną już blisko 3000 km ( 2950 km ) w 1,5 miesiąca . Trzyma się jak wściekła , w tym czasie zaliczyła kilka bez dotyków i jedno mycie ręczne ( nie wliczając wczorajszego ) . Z racji że auto zaliczyło lekka kolizję tylny zderzak i lewy błotnik był lakierowany więc musiałem "dołożyć" powłokę na te elementy .

 

Wczoraj postanowiłem uzupełnić to co zostało polakierowane na nowo więc auto zostało umyte zgodnie ze sztuką , popełniłem przy tym filmik .

 

Na filmiku auto po pianowaniu ( ręczne mycie oczywiście też było ale z racji pory dnia nie ma już filmidła ) widać że odpycha wodę jak wściekłe .

 

Obecny wczoraj (04.08) przebieg auta to 204572 km , w najbliższym czasie dokręci się jakieś 3-4k km , więc filmik jakiś na pewno się pojawi

 

www.youtube.com/watch?v=YhqrNLGe4to&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ref]robcok[/ref], nie bardzo rozumiem ? C

Chodzi Ci o łączenia np na masce ? czy większych elementach ?

Nie miałem z tym najmniejszych problemów .

 

Co do samej powłoki

 

Na dzień dzisiejszy przebieg auta to 206 950 km . W zeszły weekend dokręciłem 2k km w różnych warunkach , po powrocie do domu wystarczyło mycie z pianowaniem i auto czyste :)

Nie mam niestety zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]robcok[/ref], nie bardzo rozumiem ? C

Chodzi Ci o łączenia np na masce ? czy większych elementach ?

Nie miałem z tym najmniejszych problemów .

 

Co do samej powłoki

 

Na dzień dzisiejszy przebieg auta to 206 950 km . W zeszły weekend dokręciłem 2k km w różnych warunkach , po powrocie do domu wystarczyło mycie z pianowaniem i auto czyste :)

Nie mam niestety zdjęć

 

tak dokładnie o to mi chodzi tj elementy typu maska, dach, czy klapa tylna ktora trzeba dzielic na pol..na moim aucie pojawily sie miejsca laczen, natomiast robilem auto klientowi tez ciemne i nic takiego nie wystapilo..

samo mycie tzn? pianowanie + 2 wiadra? czy tylko piana i splukanie po trasie?

obecnie obseruje ta powloke na moich drzwiach i tylnej klapie.....i przekozak :D musze calego wysmarowac :D

klient po weekendzie bedzie pierwszy raz plukal auto wiec pewnie zda relacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoka jest mega, chyba jedna z najlepszych na rynku jeśli chodzi o look i odpychanie..., małe info folie zabezpieczające się jej nie trzymają...więc albo nie nakładać pod folie ,albo kłaść coś bardziej "tępego" typu MOSH,CQ itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[ref]Domel[/ref], jest cały temat o uncr chyba ze 40 stron wszystko opisane od temp, fibr do oswietlenia.

Sam mialem wiele obaw ale po przestudiowaniu całego tematu poszlo gladko.

Jedyny babol powstał tam gdzie celowo robilem próby z czasem docierania ale było robione to celowo bo element do lakierowania wiec mi nie zalezalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
[ref]Domel[/ref], jest cały temat o uncr chyba ze 40 stron wszystko opisane od temp, fibr do oswietlenia.

Sam mialem wiele obaw ale po przestudiowaniu całego tematu poszlo gladko.

Jedyny babol powstał tam gdzie celowo robilem próby z czasem docierania ale było robione to celowo bo element do lakierowania wiec mi nie zalezalo.

Wiem ze jest ;)

Ale chcialem poznac stricte odczucia Pajko w jego tescie.

Ale fakt nie musimy tu spamowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update , po blisko 10 000 km .

 

Na dzień 27.10.2016 przebieg powłoki to 9622 km , duża część w ciężkich deszczowych warunkach autostradowych , sporo jazdy po błocie ( remont drogi pod domem ) .

Ostatnie ręczne mycie jakiś miesiąc temu , a tak to bez dotyk 2-3 razy w tygodniu .

 

Tu film po samym pianowaniu - jak widać doły drzwi widoczna tafla , tak samo maska widać że krople nie są idealne , ale wygląda to naprawdę obiecująco

www.youtube.com/watch?v=u0ZuKuN4M3o

Tu film już po ręcznym myciu kropling zaraz jak po nałożeniu tafla na dole drzwi nie występuje . Odpychanie na najwyższym poziomie

www.youtube.com/watch?v=VkmXp8XdmTs&feature=youtu.be

 

 

Teraz moje spostrzeżenia po 10 k km , powłoka robi swoje auto się nie brudzi , wystarczy dobre mycie bez dotykowe żeby auto dla 99% ludzi było czyste !

Zbliża się trudniejszy okres zima . Mam nadzieję że UNC-r ją przeżyje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[ref]Michał126[/ref], , plan jest na umycie auta w sobotę , wszystko zależy czy będzie poniżej 0 czy nie. Auto nie myte ręcznie od ostatniego filmiku czyli od końca października , widać że doły drzwi są zapchane .

Jak tylko warunki pozwolą to coś nagram .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się w sobotę umyć auto .

 

Nie myte ręcznie od ostatniej aktualizacji , czli 28.10 , tak wyglądało :D

82mwtpW.jpg?1

mcV0esB.jpg?1

mc44duc.jpg?1

QUleTLL.jpg?1

 

Szybkie przygotowanie do mycia , piana z PA i po około 10 minutach tak to wygląda

 

fL1XX29.jpg?1

tn8eLRR.jpg?1

 

Można brać się za spłukanie pre-wash'a

 

www.youtube.com/watch?v=O5GhMfK-Wf4

 

Jak widać gruby brud zszedł cały . Doły drzwi - tafla wody widoczna .

 

Kolejnym krokiem było mycie na dwa kubełki z delikatnym szamponem

 

www.youtube.com/watch?v=EmjLj4xkkgQ

 

Doły drzwi kropelkowanie trochę słabsze ale jest naprawdę dobrze , myślę że jak bym użył de ironizera lub t&g wszystko wróciło by do stanu z przed 6 miesięcy . Mogłem to zrobić ale chcę naprawdę przetestować zdolności UNC-r'a z którego jestem bardzo zadowolony .

 

Finalnie po osuszeniu auto wygląda ( a raczej wyglądało bo dziś już leje ) tak

 

tXKldow.jpg?1

XuL8aQe.jpg?1

 

www.youtube.com/watch?v=-lpJk12hNu0

 

Nadmienię że powłoka lekko nie ma , dużo autostrad , dużo błota częste ( nawet 3 razy w tygodniu ) mycie na bezdotykowych myjkach .

 

Ja jestem miło zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

[ref]Gardor[/ref], auta nie myłem ręcznie od ostatniej aktualizacji czyli 12.12 , bo warunki na to nie pozwalają .

Za to średnio 2x w tygodniu myte na bezdotyku , nawet jak pada i jest mróz ( auto garażowane w grzanym garażu ).

 

Od grudnia dokręcone około 3000 km w typowo zimowych warunkach - sól , błoto i śnieg . To co zaobserwowałem podczas myć na bezdotykach to bardzo mocno taflujące doły drzwi , maska i dach dalej kropelkują jak wściekłe . Podejrzewam że porządne mycie odetka doły i kropling będzie bajka . Podoba mi się to że pomimo zapchania dołów auto dalej mogę umyć za przysłowiowe 5 goli i jest czyste .

 

Jak tylko warunki się poprawią to zrobię porządny UP z filmikami i myciem ręcznym .

Jednak już teraz mogę śmiało stwierdzić że UNC-r zaskoczył mnie oczywiście pozytywnie i przekroczył już moje oczekiwania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć ,

 

Udało się umyć auto ręcznie pierwszy raz od ostatniego filmiku czyli od 12 Grudnia ( do 23.02 ) . W tym czasie auto zrobiło 2550 km w naprawdę zimowych warunkach , sól-błoto-błoto po śniegowe-śnieg-mróz .

 

Auto było myte na bez dotykach średnio raz-dwa w tygodniu .

 

Moje obserwacje :

- Powłoka poniżej linii klamek mocno zapchana po pre wash'u minimalna zmiana ale tafla wciąż spora

- Tylna klapa zapchana totalnie , zero zrzutu wody

- Maska - dach i reszta nadwozia powyżej linii klamek tragedii nie ma ale do ideału sporo brakuje

 

Zdjęcia mam ale nie zabrałem ze sobą karty do firmy - dorzucę wieczorem :)

Tak wygląda sytuacja przy spłukiwaniu pre-wash który poleżał na lakierze dobre 10 min

 

www.youtube.com/watch?v=3t-euiMqitw&feature

 

Widać ogromne taflowanie na drzwiach i zapchaną na maksa tylną klapę , maska tragedii nie ma ale tak jak pisałem wyżej daleko do ideału

 

Po P-W wjechały dwa kubły i ręczne mycie . Powłoka jak widać na filmiku niżej odzyskała swoje właściwości . Myślę jednak że jeżeli zrobił bym porządną dekontaminację ( bez glinki ) było by jeszcze lepiej jednak postanowiłem że przez rok lub 20 000 km nie dotykam powłoki niczym co mogło by ją wspomagać .

 

www.youtube.com/watch?v=YXW7Md287Pg&feature=youtu.be

 

Trochę podsumowania

 

Przebieg powłoki - 14 550 km - 8 miesięcy .

Wygląd - szklistość i "look" bez zmian ( oczywiście gdy auto jest umyte )

Kropelkowanie - minimalnie osłabione

Łatwość mycia ( bez dotyk ) - bez zmian po umyciu za przysłowiowe 5 zł przeciętny "Kowalski" powie że czyste

 

Jak dla Mnie powłoka sprawdza się świetnie , jestem z niej zadowolony i jeżeli wytrzyma rok i przebieg 20 000 km będę bardzo zadowolony ( podejrzewam że wytrzyma długo dużej :) ) Sól i ogólnie warunki zimowe przetrwała wzorowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Pajko[/ref], Dobra robota :good: Ta powłoka na prawdę robi robotę, w tej cenie raczej nie ma nic lepszego;)

 

695196 Umyj następnym razem APC zamiast szamponu i kropelki wrócą

 

Czyli zamiast szamponu typu ADBL Pro/Carpro reset lepiej skorzystać ze zwykłego APC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.