Skocz do zawartości

ADBL Interior QD


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czym by były Dni Otwarte bez kupienia "pamiątki"? Niczym :mrgreen:

No to kupiłem Interior QD i przy przecieraniu plastików zrobiłem kilka zdjęć.

 

OPIS:

ADBL INTERIOR QD to drugi z serii naszych produktów typu quickdetailer. INTERIOR QD dedykowany jest do każdego wnętrza. Dzięki niemu odświeżysz wnętrze, usuniesz drobne zabrudzenia i przywrócisz wszystkim elementom naturalny wygląd. INTERIOR QD nie zostawia smug na elementach lakierowanych. Wszystkie tworzywa wewnętrzne odzyskają świeży wygląd w kilka minut, a filtry UV zabezpieczą je przed starzeniem.

 

OPAKOWANIE:

Takie jak w wypadku innych produktów, problem z wciąganiem butelki wyeliminowany :good:

 

DSC01934.jpg

DSC01935.jpg

DSC01936.jpg

 

Zapach opisywana jako kwiatowy, naprawdę pięknie pachnie ( według mnie zapach różany). Nie ma chyba na rynku produktu o podobnym zapachu :good:

 

DSC01937.jpg

DSC01938.jpg

 

Sam produkt jest zupełnie przeźroczystą cieczą, "jak woda":

 

DSC01939.jpg

 

APLIKACJA:

Rozpocząłem od kierownicy którą wstępnie umyłem, efekt po aplikacji mnie zadziwił. Prawa strona po aplikacji jest bardziej matowa, od tej umytej. Brak połysku dla mnie na plus :good:

 

DSC01940.jpg

 

Próg na którym kładem kiedyś WOWa, prawa strona po:

 

DSC01942.jpg

 

Daszki które nie wydawały się brudne, prawa strona po:

DSC01947.jpg

DSC01948.jpg

 

Postanowiłem poszukać plastików które dawno nie widziały dressingu i były trochę brudne.

 

Pierwsza próba i zupełnie inny efekt, przyciemnienie jak na QD do wnętrza :song:

 

DSC01943.jpg

DSC01944.jpg

 

Przelotka od pasów, również bardzo mocno przyciemniona:

 

DSC01946.jpg

 

Całe wnętrze po przetarciu:

 

DSC01951.jpg

DSC01952.jpg

DSC01953.jpg

DSC01954.jpg

 

Efekty mnie mocno zdziwiły, niektóre plastiki po wyglądają jak dobrze umyte bez żadnego przyciemnienia, inne dodatkowo mocno przyciemnione. Nie wiem od czego to zależy, jedyny co mi przychodzi do głowy to różne materiały ale pierwszy raz spotkałem się z taką rozbieżnością w efektach na jednym samochodzie. Duży plus za bardzo przyjemny zapach, plastiki po aplikacji są przyjemne w dotyku. Subiektywnie na moich plastikach efekt po QD podoba mi się zdecydowanie bardziej niż po Interior WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach rzeczywiście jest bardzo intensywny , na szczęście po kilku godzinach jest już słabszy ( może pomogła kawa którą trzymam w samochodzie jako neutralizator zapachów) . To zresztą największa wada tego produktu. Pachnie tanimi perfumami . Jest jeszcze fatalny spryskiwacz :thumbdown: ( ja zastąpiłem go spryskiwaczem Tenzi) . Poza tym produkt spełnia swoje zadanie . Jednak przy najbliższej okazji pozbędę się go . Może AG Interior Shampoo będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

648201 Pachnie tanimi perfumami

Nie powiedziałbym, że to jest jakiś banalny zapach. Zapach tanich perfum kojarzy mi się z nutami spirytusowymi :o

Robiłem dwa strzały na firbę i wycierałem kokpit, przednie boczki drzwi, progi. Zapach nie dusił, a jechało autem kilka osób. Zapach bardziej umilał czas w aucie, a nie sprawiał mdłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

648194 w garażu pachnie jakby po woskowaniu zymolem.

a w życiu :?

prędzej już

648201 Zapach rzeczywiście jest bardzo intensywny , na szczęście po kilku godzinach jest już słabszy ( może pomogła kawa którą trzymam w samochodzie jako neutralizator zapachów) . To zresztą największa wada tego produktu.

Póki co nie używałem, ale z butelki mocno daje różanym zapachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huberts., Co do mililitra Ci nie odpowiem, ale koła drugi raz tu się nie wymyśli. Moim zdaniem podobnie do innych tego typu QD ( Spiritz, Dash Away). Dwa "strzały" z atomizera i można przetrzeć sporą powierzchnię ;)

 

ADBL, :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryman, Ciężkie pytanie, jedno i drugie jest fajnie. Lubię Spritza, ale jego obecny zapach szczególnie w połączeniu z lekko ciepłą deską średnio mi odpowiada, wersja przed "liftem" była lepsza. Jednak sam zapach Spritza moim zdaniem szybciej się ulatnia. ADBL pod tym względem mi się bardziej podoba. Spritz bardziej odświeża wygląd, ADBL mocniej ingeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość przetestować ten środek na aucie mamy mojej lepszej połowy, zanim użyję go u siebie :D . Renault megane '99 od nowości widziało pewnie tylko plaka, a i to w wyjątkowych okolicznościach. Jest git, interior qd domył nawet poczerniałe boczki w drzwiach. Nie musiałem nawet specjalnie szorować, żeby plastiki wróciły do oryginalnych barw, a najlepszy jest i tak te matowe wykończenie! Nawet nie mam zamiaru kłaść na to dressing.

 

db9be3a0457c.jpg

 

efc9a3241c44.jpg

 

001f788d9e5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt fajny, ale dla mnie zapach za mocny. Dam mu jeszcze jedna szanse jak bedzie chlodniej, bo wczoraj pracowalem z nim przy 30 stopniach i byl zbyt duszacy, jesli w chłodniejsze dni bedzie to samo, to laduje na gieldzie.

 

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadam pytanie może mądre może głupie. Ten produkt działa jak QD, które znamy z pielęgnacji lakieru czy bardziej należy to traktować jak zwykły dressing do plastików? Wybaczcie ale dawno nie śledziłem sceny detailingowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.