Skocz do zawartości

Renault Laguna II -wnętrze, temat rozwojowy


-patrick-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

od razu zaznaczam, że nie znajdziecie tutaj żadnej spektakularnej przemiany, czy też kompleksowej odnowy wnętrza, ot zwykłe czyszczenie, natomiast wątek będzie uaktualniany, ponieważ jestem w trakcie pracy. Mam niewiele czasu, więc całość pracy rozkłada się na dobrych kilka dni...ten temat bardziej traktuje jako swoją "pamiątkę" aniżeli chęć pokazania się tutaj wynikami. (

Zakres prac obejmuje:

Odkurzenie wnętrza - George

Pranie tapicerki - George

Odświeżenie plastików - APC od SG + NL

Mycie auta + QD.

Do tej pory w użyciu tylko George + pre spray pro i textil rinse od ADBL :good:

a54y5ze

Póki co za mną jest odkurzanie i pranie tapicerki, dzisiaj wieczorem jak zajdzie słońce a piwko się schłodzi zabiorę się za resztę plastików i mam nadzieję, że środek jako tako będzie ogarnięty. Niestety w 3 miejscach zostały plamki - wygląda jakby czerwona farba :( pre spray w stężeniu 1:10 kompletnie tego nie ruszał, chyba muszę zaopatrzyć się w coś mocniejszego.

 

 

Auto trafiło do mnie w takim stanie:

ozc0tiz

wrpapb1

qo5noam

9w89dad

818cd

7436e

ee1bc

eecf7

c0a9b

http://skroc.pl/bdc5f

fcadb

 

 

w trakcie prac... (tak, wiem, trochę mi ogródek zarósł... :lol: )

6b4eb

bb713

dopóki nie wziąłem do ręki szczoteczki wydawało mi się, że jest względnie czysto... o jak bardzo się myliłem!

fb4ea

to co chyba znajduje każdy między środkowym tunelem a fotelem kierowcy... ;)

680d8

były i frytki z MC Donalda... ciekawe ile miały lat? ciekawe czy więcej niż czekolada o której będzie za chwile... :o

452c3

 

po odkurzaniu zabrałem się za pranie, tutaj od razu zaznaczę, że nie prałem podsufitki - wyglądała na prawdę dobrze, zresztą, ogólnie tapicerka była w niezłym stanie, dlatego nie ma efektu WOW.

nie mniej, po wypraniu przedniego fotela...

60416

woda wyglądała średnio, a brudu wyciągnąłem całkiem sporo.

562d3

z tyłu natomiast podobno kiedyś na święta wylał się jakiś sos z ryby po grecku czy inne dziadostwo...

e606f

zapewne gąbka była tym przesiąknięta, więc tutaj spędziłem więcej czasu. ale jakoś poszło - nie zrobiłem zdjęcia, ale poprawię to wieczorem ;)

ogarnąłem też bagażnik

84ffb

nie mogę poradzić sobie z tymi czarnymi plamami...czym to usunąć - jakby stara farba albo guma ale bardzo cienka warstwa, której nie idzie zdrapać a chemia której używam tego nie rusza.

a706f

w boczkach drzwi też udało się ogarnąć, chociaż dostęp średni a ta wykładzina jest tam wklejona.

1e871

jak wspominałem wcześniej, plastiki dopiero będę ogarniał, więc proszę nie patrzeć na kurz na nich ;)

tyle ile udało mi się dojść, to ogarnąłem też pomiędzy drzwiami a fotelem, niestety fotele w lagunie chyba wykręca się jakoś od spodu? :o bo nie mogłem sobie poradzić, żeby je wyciągnąć :/

b5094

z przodu od strony pasażera, tutaj właśnie w lewym narożniku jak się dobrze przyjrzeć to widać właśni plamę, której nie mogłem usunać - jakby niebieska farba. coś podobnego jest z tyły, tylko, że czerwona... :/

830c5

boczki wyprałem ręcznie - pre spray + szczotka a później wilgotna MF.

575e4

syfu całkiem sporo, tak po praniu wyglądała woda, jak widać trochę tego george wciągnął + sporo piasku, pomimo, że bardzo długo odkurzałem na sucho.

11206

c0ced

 

w sumie przez materiał przelałem jakieś 15-18 litrów wody.

 

mając w miarę ogarniętą tapicerkę zabrałem się za plastiki, o dziwno pre spray pro ładnie radzi sobie z brudem również na plastikach ;) wstępnie wyczyściłem plastik na tylnej klapie, później jeszcze raz przelecę to APC + NL.

przed czyszczeniem wyglądał tak:

26f19

88b1e

a później tak:

4eca1

4e9b2

no i boczek jeden udało się domyć

b67f3

 

reszta niebawem :)

pojawią się też zdjęcia z zewnątrz, oraz z ogarniania deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepska trochę ta strona albo ja nie ogarniam.

strasznie małe te zdjęcia są po wrzuceniu... :(

 

pewnie nie ogarniasz :) Zaznaczasz nie zmieniaj rozmiaru pliku wrzucasz bierzesz potem klikasz na zdjęcie i opcję "dzielić" , potem odnośnik bezpośredni wklejasz link między tyle :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że szału nie ma i niewielu to interesuje, ale wrzucam kolejne foty by mieć pamiątkę z pierwszej swojej "relacji".

zabawę zacząłem od zrobienia sobie APC w stężeniu 1:5, dzisiaj padło na APC od SG, później wleciał NL :)

b5c0b

zacznę od kilku fotel jak wyglądały plastiki wcześniej...

36b5f

78726

0b1f2

no i się zaczęło...

d1b2d

63fa0

nie zapominamy o zakamarkach za klamką...

73291

tutaj też czyścimy

08ebb

9835a

i na gotowo

0264b

następnie zabrałem się za deskę i niestety tutaj zaczęły się schody ponieważ ewidentnie kiedyś ktoś naprawiał to i owo co zaczęło niestety wychodzić przy pierwszym porządnym czyszczeniu - tutaj od razu dodam, że to nie "mocne" stężenie APC spowodowało ten efekt - na żadnym innym elemencie nic podobnego nie miało miejsca, a czyściłem do tego szczoteczką, tutaj samo apc i wilgotna fibra zaczęła pokazywać fuszerkę...

wprawne oko dostrzeże, że zaczęła schodzić warstwa farby z deski pomiędzy kratkami nawiewu :/

28414

mocno ostudziło to moje zapędy i resztę robiłem już z dużo większym strachem by nie ukazały się kolejne cuda...więc w większość apc dosłownie po kilku sekundach wycierałem fibrą, by jednak trochę odświeżyć wnętrze i przygotować je pod NL.

oczywiście ciągle nie zapominając o detalach...

cc3b5

195b0

ec0ee

zaglądamy oczywiście też do schowka...

e8198

ec66b

małe zbliżenie na kratkę nawiewu...

6f340

tutaj również widać, że schodzi warstwa farby z deski...

81599

nie zapominamy o daszkach przeciwsłonecznych

df06c

jakoś to zaczyna wyglądać...

fd596

ten "schowek" na drobne rownież jest czyściutki natomiast jest tak podrapany, że na foto wygląda jakby był brudny :/

47e64

 

ciąg dalszy nastąpi :)

jutro kończymy wnętrze i mam nadzieję, że uda się umyć auto z zewnątrz :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niektóre nie działają (na telefonie przez tapatalk), czekam na efekt końcowy

 

Widzę że na nowy odkurzacz się nie doczekałeś jednak.. jak się George spisuje?

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj lub jutro będzie efekt końcowy, co chwile coś mi przeszkadza w dokończeniu...a najbardziej chyba to, że koledze kompletnie się nie spieszy z odebraniem auta więc jak tylko mam coś innego do roboty (a jestem na etapie wykańczania mieszkania) to odkładam pracę przy aucie "na później".

 

George spisuje się świetnie, zdziwiła mnie jakość wykonania, na wszystkich zdjęciach i filmach wydaje się być taki "plastikowy" a na żywo robi bardzo dobre wrażenie, zarówno podczas odkurzania na sucho jak i ekstrakcji radzi sobie bardzo fajnie. banalny w obsłudze i łatwy w czyszczeniu. nie żałuję ani grosza.

a w tak zwanym między czasie poszerzyłem swój arsenał o kolejne produkty :D

2uptxyg.jpg

Tugę już miałem wcześniej ale zamówiłem sobie od razu kolejną butlę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.