Skocz do zawartości

PROSTAFF - Woski i QD


MaGiC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jakie macie zuzycie cc wax golda?

Przy aplikacji tak jak zaleca producent (za pomoca fibry) zuzywacie podobnie jak przy aplikacji aplikatorem, czy wiecej wam idzie? Bo mam wrazenie ze jakos duzo mi poszlo jak na jedna aplikacje...

Swoja droga sama aplikacja nie nalezy do najprzyjemniejszych :/ dobrze ze pozniejszy efekt rekompensuje trudy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , nakładanie fibrą jest dla mnie mega upierdliwe , niedawno nakładałem Wax Golda i niestety wyszły mi miejscami ciemniejsze plamy , których do usunięcia trzeba się przyłożyć . Jak powiedziałem nakładanie fibrą dla mnie chore , mam wrażenie że fibra się trochę zapycha , co jakiś czas trzeba poprawić " złożenie " fibry w kostkę bo się wszystko rozwala , wkurza mnie to na maksa , bo sam wosk ( konsystencja ) jest raczej ciekawa , nie capi chemią , jest trochę taki maślany , ale kwiatki wychodzą przy nakładaniu . Nie jest to dla początkujących .

36 minut temu, kamykmm napisał:

Swoja droga sama aplikacja nie nalezy do najprzyjemniejszych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przy Wax Goldzie bierze się stąd że wosk dość mocno przyciemnia lakier. Przy nakładaniu fibrą ciężko jest dokładnie określić ile wosku poszło na dany fragment w stosunku do fragmentu obok. Kładłem też Mr Magic za pomocą fibry i nie było problemu. bo Magic nie daje tak wyraźnego przyciemnienia.

 

Być może maszyną będzie nieco lepiej bo być może jesteś w stanie równiej pokryć powierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamykmm napisał:

Jakie macie zuzycie cc wax golda?

Przy aplikacji tak jak zaleca producent (za pomoca fibry) zuzywacie podobnie jak przy aplikacji aplikatorem, czy wiecej wam idzie? Bo mam wrazenie ze jakos duzo mi poszlo jak na jedna aplikacje..

Potwierdzam. Niestety przy aplikacji tą japońską metodą (na fibrę) idzie więcej wosku. Po prostu nie mamy takiej kontroli jak przy klasycznym padzie słoneczku i zawsze nam sie nabierze więcej.
 

12 godzin temu, yacek _b napisał:

nakładanie fibrą jest dla mnie mega upierdliwe , niedawno nakładałem Wax Golda i niestety wyszły mi miejscami ciemniejsze plamy , których do usunięcia trzeba się przyłożyć . Jak powiedziałem nakładanie fibrą dla mnie chore , mam wrażenie że fibra się trochę zapycha , co jakiś czas trzeba poprawić " złożenie " fibry w kostkę bo się wszystko rozwala

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Przy pierwszej aplikacji Wax Golda miałem tak samo. Miejscami ciemniejsze plamy i fibra czasami potrafiła się zapchać woskiem.

Na obronę musze dodać, że problem z ciemniejszymi plamami wychodzi tylko na czarnych i ogólnie mocno ciemnych lakierach. Aplikowałem wax golda na srebrny lakier i tutaj wyszło już spoko.
Mimo wszystko naprawdę lubie ten wosk za jego przyciemnienie, kropelki, śliskość ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Mimo wszystko naprawdę lubie ten wosk za jego przyciemnienie

Wiesz gdyby nie to nakładanie to wydaje mi się że byłby to fajny wosk , bo krople ma zacne , przyciemnia , trwałość też niezła , ale ile się nawkurzam  to szkoda gadać .

W mojej kolekcji wosków to najciężej nakładający się wosk , w porównaniu z takim  Finish Wax-em od BH to niebo a ziemia , dzień i noc na korzyść Finish Wax-a .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam bardzo lubie CC Waxa, to jeden  nielicznych woakow po, ktorych moja srebna perla w Avensis t25 wyglada naprawde spoko. probowalem fibra to nie dla mnie.... nakladajac aplikatorem wo-wo juz lepiej, ale przyznam sie szczerze, ze od razu byla polerka Adbl puffy i juz jakos poszlo....wosk naprawde spoko wg. mnie bije raczej wszystkie letnie softy w moim odczuciu :),  tylko ta chora aplikacja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, wrzucam krótki filmik właściwości hydroforowych Ore No Kuro, może komuś pomoże w wyborze 😉 od razu uprzedzam, tak wiem cupre potraktowałem turbodyszą ale spokojnie myjka ma małe ciśnienia a lakier jest ori, tak wiec nic nie ucierpiało w trakcie tego eksperymentu 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.