Skocz do zawartości

PROSTAFF - Woski i QD


MaGiC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miał ktoś z Was styczność z woskami PROSTAFF?

http://www.prostaff-en.com/kh/

 

Interesują mnie opinie o Gloss & Durable Car Wax oraz High Gloss Car Wax.

 

Mają w ofercie też QD z serii CC Water

-CC Water

-CC Water Plus

-CC Water Lotus

-CC Water Gold

 

Jak wygląda ich aplikacja? Jak z efektami i jak z wytrzymałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podepnę się z pytaniem o wosk

GLOSS CAR WAX „CC WAX GOLD” 100G

i odpowiem na zadane:

Miałem przyjemność z CC water gold, moim zdaniem rewelacja, aplikacja trywialna a efekt... Przesztos, piękny efekt mokrego lakieru ale wytrzymałość raczej średnia. Za to wygląd wynagradza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Panowie troche odgrzeje :) ktoś może porównywał omawiany na forum wosk serii 'Gold', z produktem klasyfikowanym jedną klasę niżej, czyli 'Lotus' ? w wyszukiwarce widze tylko, że  @ostry2407 go sprawdzał

Powoli zastanawiam się już nad woskiem typowo letnim i od dłuższego czasu myślę o Prostaff, z tym ze nie moge się do końca zdecydować. W necie ciężko coś na ten temat znaleźć.

Producent pisze jedynie ogólnikowe informacje:

Seria CC WATER –  woski podzielone na cztery klasy. Każda z nich jest inna. Im wyższy poziom tym lepszy: połysk, efekt kropelkowania wody, gładkość lakieru oraz trwałość. Wszystkie zawierają krzem, składnik powłok kwarcowych o dużej wytrzymałości i pozostawionym pięknym wykończeniu.

Cenowo:
GOLD = 100 zł
LOTUS - 80 zł

goldjpg_qxexppa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem Lotusa razem zArtdeshine kotsos i jeśli szukasz czegoś na lato to polecam z czystym sumieniem Art. Przyciemnia troszkę gorzej od Lotusa ale za to przegania w aplikacji, wydajności i docierania. Nie zapycha się za bardzo i dłużej wytrzymuje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem wosk CC Gold oraz QuicDetailer , banalna aplikacja przy czym dobre przyciemnienie, szklistość oraz bardzo piękna hydrofobowość , trwałość określił bym jako ok na wosk naturalny :) przyjemnie się z tymi produktami pracuje, dodatkowo detailera używam jako reload do powłoki kwarcowej bo jest tak banalny w aplikacji że jest dla mnie numerem 1 : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Treys, jak siedzi jako reload? Rozumiem, że mowa o CC Water Gold. Dostałem jakiś czas temu temu tester, coś tam wrzucałem, miałem zamiar przeprowadzić też tego typu sprawdzian, ale po prostu jedyna powłoka, którą mam do dyspozycji, jest w za dobrym stanie, żeby wynik był miarodajny, dlatego jestem zmuszony się z tym wstrzymać do odpowiedniej okazji.

@integrale - sprawdzaliście to? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, integrale napisał:

Pewex, że tak :D

I co? ;) CC Water Gold lepiej działa mając coś pod sobą (tzn. trwalej poprawia efekt hydrofobowy i podbija look), rozumiem, że powłoka to ostatni, najtrwalszy bastion? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych, mam:

-  Wheel Coating Spray "CC Gross Gold" 
- "CC WAX GOLD
- Spray "CC Water Gold"
- Spray "CC Water Protect"

oraz mało czasu na testowanie, także dla chętnych, mogę odlewać / wyskrobywać testery - PW.

z tego co na razie wyszło z testów:

Oba spraye zachowują się podobnie na początku, jednak po Gold'zie zostaje przyciemnienie na dużo dłużej i ładniejsze kropelki, mimo zę water protect miał niby taflować - muszę to sprawdzić jeszcze raz.

Wosk Gold vs (najtańszy chyba?) Zymol, czyli Detail - Zymol nieco trwalszy, ładniej przyciemnia, lepsze krople po czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał126 napisał:

I co? ;) CC Water Gold lepiej działa mając coś pod sobą (tzn. trwalej poprawia efekt hydrofobowy i podbija look), rozumiem, że powłoka to ostatni, najtrwalszy bastion? :D

CC Water Gold kładziony jako samodzielne zabezpieczenie dawał piękne krople i szklistość, jednak trwałość była ciut poniżej moich oczekiwań jak na produkt z kwarcem.

Jednak położony na wosk CC Wax Gold zaskakiwał mnie z każdym deszczem i myciem, krople napięte naprawdę dobrze, poniżej zdjęcia miesięcznego CC Water Golda na wosku CC Wax Gold kładzionego na lakier wymyty IPĄ, kilka razy myte na bezdotyku, ten zestaw leżał ponad 3 miesiące i miał się bardzo dobrze, dopóki go nie zdjąłem, celem innych testów.

integrale-detailing-bia%C5%82a-podlaska-

Wyzoomowane z bliska, trochę słaba jakość zdjęcia

integrale-detailing-bia%C5%82a-podlaska-

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@integrale czyli w zasadzie mam jednakowe wnioski (choć położyłem go na wosk hybrydowy Collinite 845 Insulator). Poprawię jeszcze zdjęcia w dziale "testy" i jak tylko nadarzy się okazja dorzucę sprawdzian na powłoce. Planuję go w przyszłym roku ożenić z CC Wax Goldem, bo recenzje na forum są również zachęcające. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega robił porównanie 50/50 z hybrydą kwarcową od Dodo (SUPERNATURAL HYBRID NANO).
Prostaff miał osłabł od apc, Eraser do zabił całkowicie.
Natomiast Dodo przetrwało bombardowanie wszystkim co miał pod ręką i dalej kropelkował i przyciemnienie miał praktycznie jak po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 12.12.2017 o 11:23, nisensai napisał:

 Wheel Coating Spray "CC Gross Gold" 

 

Powiesz coś o nim ? Albo może @integrale coś ? Bo nie wiem jak to trwałe jest i nie wiem czy brać to bo lubię Prostaffa'a czy brać FX Protect Wheel Armour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze temat ogólny o marce Prostaff to i ja dorzucę tutaj ostatnie prezenty ;) 

Prostaff.jpg&key=03a96a4e68b3564bbc37b10

Na szybko wczoraj bawiłem się Water Goldem i jest meega. Sama aplikacja, śliskość, krople, przyciemnienie no i to lustro - I liga.
Za tydzień większe testy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na lato zestaw taki ze nic więcej nie potrzeba. Choć ja jeszcze Mr. Magic ulokowałem na półce i nawet leży już 3 tygodnie na aucie. Też fajny. Mniejsze lustro niż Wax Gold ale aplikacja szybsza. No a sam Water gold to dla mnie mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@Strus Mógłby kolega napisać coś więcej  o Mr.Magic... tzn.jak z aplikacją ,czy normalnie smarujemy i wycieramy czy inne woodoo trzeba uprawiać, jak z trwałością ? Najarałem się na cc wax golda ale problemy z aplikacją mnie zniechęciły :( Z tego  co widzę w necie to Mr.Magic daje podobny look jak CG butter wet wax , taki jak mi się podoba czyli fajna głębia i mokre lustrzane odbicie (tak bym to opisał) :) tylko że trwałość wet waxa to co najwyżej 2tygodnie...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak (chyba) większość japońskich wosków w przypadku Mr. Magic również zalecana jest aplikacja fibrą - nakładasz/docierasz. Magic nie przyciemnia tak mocno jak Wax Gold dlatego aplikacja jest bardziej przyjazna. W przypadku Golda nierówno nałożony wosk zostawi ciemne plamy które bardzo ciężko "wyrównać". Lustro nieco mniejsze, kropelki bardzo ładne. Nie wiem ile leży bo ja swojego po miesiącu zdjąłem do korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.