Skocz do zawartości

Menzerna One Step Polish vs Menzerna Power Protect Ultra - porównanie


czarekcw

Rekomendowane odpowiedzi

Obie pasty mnie zaciekawiły więc niedawno kupiłem je aby zobaczyć która lepiej sobie poradzi przy szybkim i dobrym odświeżeniu lakieru. Za test posłużył mi błotnik do VW Golfa IV kod lakieru LC7V którego kupiłem na portalu aukcyjnym i który wyląduje na moim aucie (stary błotnik ma rudą aż na wylot :D ). Zdjęcia są średnie, nie potrafiłem dobrze uwidocznić różnic choć co nieco widać (tak więc nie krzyczeć, aparat w telefonie jest taki sobie a i sam jakiś miałem kiepski dzień ;) ).

 

Zobaczmy co piszą o tych produktach na sklepach (zaczerpnięto z Auto na Blask):

 

MENZERNA One-Step Polish 3in1

 

One-Step Polish, jeśli chodzi o prace polerskie, spełnia trzy życzenia naraz.Usuwa ślady po papierze 3000, pozostawiając powierzchnię wykończoną nawysoki połysk, jednocześnie ją zabezpieczając. To wszystko w jednym produkcie! Idealna, bardzo łatwa w użyciu, zarówno dla początkujących adeptów detailingu jak i profesjonalistów. Do zastosowania na maszynie rotacyjnej, Dual-Action lub ręcznie przy użyciu odpowiedniego aplikatora.

 

Menzerna Power Protect Ultra 250ml

 

Bezsilikonowa formuła wosku i pasty polerskiej w jednym. Wysokiej jakości cząsteczki ścierne zapewniają idealne bezhologramowe wykończenie o bardzo wysokim połysku. PP Ultra zostawia na polerowanej powierzchni powłokę, która cechuje się wysoką śliskością oraz zapewnia ochronę przed przywieraniem brudu.

 

Zalety produktu

 

usuwa mikrozarysowania i zabezpiecza lakier w jednym kroku

nie zawiera silikonu (bezpieczna do użytku w lakierniach)

nie plami plastików ani gumy

łatwa w użyciu

do użytku maszynowego lub ręcznego

zostawia efekt hydrofobowy

 

Sposób użycia:

 

Zastosowanie maszynowe:

 

Opcja w dwóch krokach: poleruj za pomocą polerki orbitalnej lub rotacyjnej oraz odpowiednich padów polerskich, używając obrotów z zakresu 1500-2200 obr./min. W pierwszej kolejności użyj pada o średniej twardości – pozwoli on usunąć zarysowania i hologramy. Podczas drugiego etapu wykorzystaj miękki, najlepiej profilowany pad polerski. Dzięki temu uzyskasz doskonałe wykończenie. Resztki wosku usuń za pomocą miękkiej mikrofibry.

Opcja w jednym kroku: poleruj za pomocą polerki orbitalnej lub rotacyjnej oraz miękkiego, najlepiej profilowanego pada polerskiego, używając obrotów z zakresu 1500-2200 obr./min. Resztki wosku usuń za pomocą miękkiej mikrofibry.

 

Zastosowanie ręczne:

 

Nanieś produkt aplikatorem i poleruj za pomocą miękkiej mikrofibry, aż do usunięcia defektów i uzyskania połysku.

 

A teraz zdjęcia.

 

Po lewej stronie Menzerna One Step Polish a po prawej Menzerna Power Protect Ultra. Polerka rotacyjna Lare, pady żółte miękkie z Flexipads

9d890a726c66fd2emed.jpg

 

W jakim stanie jest błotnik to nie trzeba komentarza, sporo rys płytkich i głębszych ale zależało mi najbardziej aby blacha była zdrowa :) .

ca99984c8abeba24med.jpg

93ce9994d0e7bddcmed.jpg

 

Po polerowaniu wyszło tak (nie wymywałem alkoholem):

296c020f7728ed99med.jpg

 

Strona lewa:

65cc3c81306d0237med.jpg

 

Strona prawa:

291dd26046bf9084med.jpg

 

Kropelkowanie (bo przecież środki te mają za zadanie zabezpieczyć lakier)

07eb7158c8599bbcmed.jpg

 

Strona lewa:

555f90818313cbdbmed.jpg

 

Strona prawa:

1078053d37b7db6bmed.jpg

 

A teraz światło sztuczne (błotnik wymyty alkoholem)

Strona lewa

4945b02d3f7242f8med.jpg

 

Strona prawa

40ce4c42941a1bdemed.jpg

 

Miejsce gdzie była taśma:

247e6fc78b524e12med.jpg

 

I jeszcze z lampą błyskową.

 

Strona lewa:

4f3e3db48b3d67d4med.jpg

 

Strona prawa:

f444ec2f7fcfdee8med.jpg

dc155601e0d7b0a2med.jpg

 

Podsumowując

Z uwagi na fakt, że pracowałem na małym obszarze to nie mogę powiedzieć z jakim preparatem mi się lepiej pracowało (aczkolwiek żaden z nich nie robi żadnych problemów). Odnośnie wykończenia wygrywa zdecydowanie One-Step Polish. Daje zdecydowanie lepsze wykończenie "na żywo" (próbowałem jak najlepiej uchwycić różnice między tymi preparatami). Porównując go do Autoglyma SRP to Autogylm się po prostu chowa.

 

Tyle ode mnie, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.