Jump to content

Latarka inspekcyjna

Recommended Posts

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Parę słów o latarce Mactronic Sunscan 5.2 w porównaniu do chińczyka. Plusy - jest mniejsza i lepiej siedzi w dłoni - trzy barwy światła - magnes zdecydowanie mocniejszy - wska

Na FB jest rycerz który chyba handluje tym luwro i jedzie po wszystkich innych latarkach, bo ma 95CRi... gdzie Yato itp. latarki też i kosztują zdecydowanie mniej i wygodniej się trzyma. Pisał te

@marer zobacz sobie ten temat. Można samemu zrobić latarkę typu "SunGun" Żarówka używana przez 3M jest nadal dostępna.

Posted Images

• Moderator
20 minut temu, PiterG napisał:

@Domel ja mam wszystkie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

i jak ?

@Domel kupiłem Sunscana 5.2 i jest świetny, no, może poza jedną bardziej wkurzającą wadą - brakiem możliwości manualnego włączenia trybu 50% (sama to robi po 5 minutach bezczynności) no i szybkim rysowaniem się plastiku obudowy (tak, wiem, detal).

W stosunku do chińczyka (kopii Lare) Mactronic wydaje się bardziej zwarty, mniejszy, pewniej trzyma się w dłoni, masz 3 barwy światła, świetny magnes na spodzie i na tyle obudowy. Gdzieś nawet mam fotki jak one świecą, ale raczej się zbyt wiele z nich nie zobaczy. 

• Moderator
2 godziny temu, peciu napisał:

@Domel stronę wcześniej jest porównanie do chińczyka

ups sorki, przeoczyłem.

2 godziny temu, PiterG napisał:

@Domel jesli chcesz wysle do Ciebie i sprawdzisz emoji6.png ja jestem zadowolony. Zaczynajac od czolowki poprzez inspekcyjna, konczac na reflektorze.

Rozeznuje temat na wiosnę 🙂

Panowie pytanie do was co byście wybrali:

Czy zestaw scangripa:

https://autonablask.pl/produkt/scangrip-colour-match-kit-kompletny-zestaw-4-lamp/

image.png.1cdf3eed5e7f4c0a9c5387b570ce4bc1.png

Czy moze zestaw od mactronic:
https://autonablask.pl/produkt/mactronic-zestaw-latarek-sunscan-w-walizce/

image.png.d87d6ff92e9f1b713eb85cb7d9566432.png

Zestaw a mactronica ma ta przewage ze jest tanszy i można sobie pozwolić na ich statyw na kółkach ale z drugiej strony scangrip ma lepsza inspekcja bo 5 barw zamiast 3 mocniejszy naświetlacz 3000lm vs 2000lm i teraz nie wiem co wybrac...

• 1 month later...
22 minuty temu, kamil598 napisał:

@Misza wygląda jak latarka z aliexpres która jest warta 80 zł, 250 zł to nieźle pojechali z ceną 

U mnie pokazuje cenę 75 € 😎

Jakos w marcu będę miał na sprzedaż lampki Gyeona ( dość okazyjna cena). Jeśli nikomu się nie spieszy z po żadnym oświetleniem to mogę komuś przyklepać 😉

6 godzin temu, Misza napisał:

Cześć używał lub słyszał ktos może o takim wynalazku ?

https://hard-led.com/produkt/lampka-inspekcyjna-lakiernicza-led/

czy raczej to kolejny chwyt marketingowy i pojsc w cos sprawdzonego np mactronic ? 

używałem ją u znajomego w studio 🙂 spoko latarka według mnie, ale tylko 1 barwa światła w porównaniu np do Mactronic 🙂 różnica w cenie jakies 100zł 🙂 to już decyzja od Ciebie, czy chcesz dopłacić to 100zł i mieć różne barwy światła, czy nie.

A tak szczerze bo macie wieksze doswiadczenie uzywacie tych roznych barw na roznych kolorach lakieru czy raczej bylbym w stanie jedna zobaczyc na kazdym kolorze ? 

Co to za lampka geyona ?

@Misza rozne barwy światła jak najbardziej na plus. Ciepła barwa na jasnym, zimna na ciemnym.

7 minut temu, Misza napisał:

A tak szczerze bo macie wieksze doswiadczenie uzywacie tych roznych barw na roznych kolorach lakieru czy raczej bylbym w stanie jedna zobaczyc na kazdym kolorze ? 

Co to za lampka geyona ?

Ciepła barwa i zimna jak dla mnie musi być. Na białym lakierze a nawet i srebrnym ciepła barwa pokazuje o wiele dokładnie. Zimna strasznie odbija te światło gdzie na jasnym za dużo nie spojrzysz. 

Lampki Gyeona to współpraca Scangripa i Gyeon. Typowe lampki do detailingu. Miałbym Prism i Prism Plus ale o cenach nie mogę jeszcze rozmawiać 😉

5 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Ciepła barwa i zimna jak dla mnie musi być. Na białym lakierze a nawet i srebrnym ciepła barwa pokazuje o wiele dokładnie. Zimna strasznie odbija te światło gdzie na jasnym za dużo nie spojrzysz. 

Lampki Gyeona to współpraca Scangripa i Gyeon. Typowe lampki do detailingu. Miałbym Prism i Prism Plus ale o cenach nie mogę jeszcze rozmawiać 😉

A takiego prism mini podobnego do mactronica bys mial moze ? Bo jezeli tak to jestem sklonny poczekac ?

Tak się teraz zastanawiam czy było by nas więcej chętnych na latarkę Gyeona Prism Mini? 

Dogadałem się z zagranicznym sklepem ( w kraju gdzie mieszkam) że cena dla nas byłaby 400 zł +/- 10 zł 🤔

Cenę Prism Plus również mógłbym dogadać jeśli byłoby zainteresowanie. 

• 4 weeks later...
W dniu 18.01.2021 o 01:28, Misza napisał:

Cześć używał lub słyszał ktos może o takim wynalazku ?

https://hard-led.com/produkt/lampka-inspekcyjna-lakiernicza-led/

czy raczej to kolejny chwyt marketingowy i pojsc w cos sprawdzonego np mactronic ? 

Jestem w szoku jak podnieśli cenę tej latarki. Na innej stronie widziałem że ta lampka nieco się różni od tej czerwonej z Aliexpress. Nie ma tych śrubek od przodu, z tyłu ma wkaźnik naładowania (2 diody) oraz inny włącznik. Nie sądzę żeby różniła się czymś więcej 🤔

Na FB jest rycerz który chyba handluje tym luwro i jedzie po wszystkich innych latarkach, bo ma 95CRi... gdzie Yato itp. latarki też i kosztują zdecydowanie mniej i wygodniej się trzyma.

Pisał też odważnie, że lepsze od widzących marek, nie miałem w rąsi więc nie wiem, ale wiem że holo lepiej pokaże bailong za 35pln🤣

• Haha 2

A propo latarek. Taka ciekawostka. Obie latarki scangripa to ten sam model. Sunmatch 3, a kolor obudowy jednak inny.
ed5bbe97d541b17174dba2f149cbbac6.jpg18e699a0cb871bd7cdf5c5fe68fd01db.jpg