Skocz do zawartości

Tuga Chemie Alu-Teufel Gel


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chciałem wam przedstawić jak działa popularna Tuga której dłuższy czas używam ;)

 

Opis Producenta :

Środek czyszczący w formie fluidowego żelu jest preparatem nowej generacji PH-neutralny przeznaczony do łatwego czyszczenia felg aluminiowych, kołpaków jak również felg stalowych.

 

Żel ze względu na swoją strukturę przylega do obręczy i bardzo skutecznie rozpuszcza brud.

 

Środek przeznaczony jest głównie do felg aluminiowych polerowanych,chromowych,malowanych,wieloczęściowych-skręcanych. Ze względu na swoją bezkwasową strukturę produkt jest bezpieczny i nie jest w stanie zniszczyć powłoki zewnętrznej czyszczonej felgi,kołpaka. Nadaje się idealnie do regularnej pielęgnacji. Doskonały stosunek ceny do jakości i wydajności. Podczas czyszczenia detergent zawarty w żelu barwi na kolor czerwono-fioletowy. Nie zawiera fosforanów.

 

Test zrobiłem na swoich Alu troszkę zapuszczonych :)

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

 

Alu spsikane Tuga i zaczyna ładnie krwawić :D

 

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

 

Po kilku minutach zruszyłem Tuga pędzelkiem i Alu zostało spłukane wodą

 

DSC_0014.jpg

DSC_0015.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

DSC_0019.jpg

 

Druga strona nie czyszczona z 4-5 lat

 

DSC_0020.jpg

DSC_0021.jpg

 

Naniesiona Tuga , po kilku mintach zruszona pędzelkiem , alu zostało spłukane wodą

 

DSC_0022.jpg

DSC_0023.jpg

DSC_0024.jpg

 

Drugi raz spsikane Tugą

 

DSC_0025.jpg

DSC_0026.jpg

DSC_0027.jpg

 

Jak widać Tuga dała sobie radę . Nie miałem żadnego Prickborta żeby usunąć asfalt i klej po ciężarkach

 

DSC_0028.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0030.jpg

DSC_0031.jpg

DSC_0032.jpg

 

Wczoraj pomogłem wyczyścić Alu w Zafira Taty , nie mam fotek jak były alu zabrudzone ale mogę wam powiedzieć że bardzo . Tuga dała sobie świetnie radę.

 

DSC_0033.jpg

DSC_0034.jpg

DSC_0035.jpg

DSC_0036.jpg

DSC_0037.jpg

DSC_0038.jpg

DSC_0039.jpg

 

Podsumowanie :

Tuga jest świetnym produktem do czyszczenia felg , bardzo dobrze sobie radzi z zabrudzeniami . Nie podoba mi się zapach , strasznie śmierdzi . Cena jest atrakcyjna , 1l Tugi kosztuje 30 zł :good: Tuga gości już u mnie z rok czasu i zostanie na dłużej napewno . Test zrobiłem dla ludzi który zastanawiają się nad kupnem Tuga . Ogólnie polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się zapach , strasznie śmierdzi

W porównaniu do innych srodków deironizujących to Tuga pachnie :D

Z własnego doswiadczenia dodam, że Tuga jest troche mało wydajna ale cena jest bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną ale tuga pomimo ceny jest naprawdę dobrym produktem.

Liquid vampira lubię tez bo jest płynny i na lakier lepiej mi sie go używa. Lub na felgi cieniutko jako jeden z elementów dekontaminacji. Tuga do normalnego kompleksowego codziennego mycia jak potrzeba i nie styka sama piana. Generalnie na pokrytych powłoką felgach zadko kiedy potrzeba ale czasem dla zasady psiukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko po co? Skoro zwykła woda z dodatkiem szamponu tez jest git.

 

Np. po to żeby zrobić 2w1 : glinkowanie + deironizacja ;) , moim zdaniem taka dekontaminacja jest o wiele efektywniejsza niż robienie tych dwóch czynności osobno, plus spora oszczędność czasu :) . Do dekontaminacji lakieru sama tuga słabo się sprawdza , jednak w połączeniu z glinką robi robotę tak samo dobrze jak każdy inny deironizer .

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test pokazuje takze ze lepiej na poczatek (na szczury z 10letnim brudem) dac kwas. Tuga jako drugi etap :)

 

Nie mam nic innego do felg . Tuga dała sobie i tak radę , 2 razy nałożona i rozpuściła brud , pozostałości to asfalt i klej po ciężarkach , może sie dorobię Prickborta 8-) Tak jak mówię że u mnie 4-5 lat jeździły i nie były wogóle czyszczone a zapytać można kiedy wogóle były czyszczone , tego chyba nikt nie wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SzymonVWGolf, mocniejsza jest czerwona zdecydowanie :D

 

Spływająca Tuga nie rozpuści dressingu na oponach? Używam Sonaxa Extreme, nałożonego po wyczyszczeniu opon ADBL Tire and Rubber Cleaner. :)

 

Ja mam B2B i siedzi ponad miesiąc także raczej nie :song::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.