Skocz do zawartości

Maszyna Dual Action Krauss czy Lare


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanko . Miałem duży dylemat czy kupić krauss db 5800s czy budżetowego vandera. Ostatnie dni byłem bardziej za vanderem z tego tez zakupiłem BP flexi 125 , ale w ostatniej chwili zdecydowałem sie i zakupiłem kraussa który ma już pad 125 i tu moje pytanie . Czy oryginalny pad jest dobrej jakości i nie ma potrzeby go zmieniać ( jeśli tak to chciał bym wymienić sobie ten od flexi na mniejszy 75 )

 

Raczej Backing Plate tzw. BP.

Wymień od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

[ref=#ff3366]Ślepy[/ref], nada sie bez problemu . Osobiście mam posiadam i jestem zadowolony . Co prawda przy moim szczęściu musiał sie włącznik zepsuć ale wysłałem na gwarancje i w ciągu 5 dni naprawili i odesłali sprawna :-) moc wystarczająca nawet do cięcia ( wiadomo trzeba trochę pojeździć ale odpowiednie futro lub MF i daje radę ) jest troszkę głośna ale nie jakoś przeraźliwie i idzie sie przyzwyczaić . Mogła by być ciut lżejsza bo jedna ręka cieżko polerować ale jak chcesz zrobić tylko 2 auta i reszta cleaner to bierz w ciemno o ile budżet puszcza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam db5800s . Tez rozważałem Lare ale decyzja padła właśnie dla tego ze bardzo polecana na forum o Lare kilka słów i temat sie kończy , ale wydaje mi sie ze której byś nie wziął to będziesz zadowolony . Co do wycinania ja zainwestowałem w budżetowa rotacje K2 MASNER i futro od koch chemie . Rewelacja . 2-3 przejazdy i koniec cięcia gdzie u siebie w volvo sam dach ciolem na DA 5 godzin i jeszcze efekt szału nie robił . Dokupiłem futro pod rotacje i robota ruszyła z kopyta aż miło tylko weź pod uwagę ze na rotacji i futrze łatwo przepalic lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już wcześniej, ale powtórzę. Myśl była zakupu maszynki do cleanerów, do ciecią itd mam. Uważam, że lepszego wyboru nie było w tej kategorii cenowej, do cleanerów, past finiszowych super :good: Cięcie lakieru również nie będzie problemem pod względem, że robisz to nie zarobkowo i masz dużo czasu na samochód. Zależy jakie kto ma ręce, ale w moim przypadku nie ma problemu żeby swobodnie ją prowadzić jedną ręką. Pierw polecił mi ją forumowicz stąd, potem testowałem ją na targach w Poznaniu z Krauss'em 5800 i faktycznie duże znaczenie ma skok jak i stabilizacja obrotów, a nie aż tak moc. W przypadku Lare jest zaczerpnięta imo z rotacji + skok o 1mm większy. Leżałem prawie na tej maszynie i oscylacja nigdy nie staje, co do ruchu rotacyjnego to tak jak w przypadku kraus'a wytrzymuje spory docisk do pewnego momentu i ruch ten może nie ustaje, ale bardzo zwalnia. Miałem obawy jedynie do silnika 600W, ale jak zobaczyłem, że jakieś chinole mające na etykiecie 2000W stawały przy dużo lżejszym nacisku to przestałem na to zwracać uwagę. Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Ślepy[/ref], Jeden uj co kupisz tak Ci powiem :) nie są to randomowe marki, każda z nich specjalizuje się od dłuższego czasu w tym osprzęcie, masz problem z wyborem jedź na targi i zobacz jak to wygląda w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Ślepy[/ref], Jeden uj co kupisz tak Ci powiem :) nie są to randomowe marki, każda z nich specjalizuje się od dłuższego czasu w tym osprzęcie.

 

Dokładnie . Po za tym do twoich celow obie sie nadadzą . Bierz która ci sie bardziej podoba albo zrób jak ja ;-) pokazałem dziewczynie obie na 2 różnych zdj , wybrała za mnie i jestem zadowolony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Lare, kupiłem ją z kolegą w tamtym roku od tego czasu zrobiła z 5 aut do tego używałem jej do cleanera i czasami do nakładania wosku i jak na razie 0 problemów spisuje się bardzo dobrze a przy tym fajnie się nią pracuje spokojnie można ja utrzymać w jednej ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie to że zależy mi na mocy, tylko na działaniu.. ale jakieś forum wcześniej czytałem, że 900W minimum, dlatego zapytałem, ale też później tu wyczytałem (chyba Twój post), o 2000w :D I teraz wiem , że i te 500w sobie radzi bardzo ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat skoro pojawiły się dwie maszyny którymi jestem zainteresowany. A więc: Lare LD15-125 PRO czy Krauss Shinemaster S15 ? Ogólnie to maszyny zblizone parametrami do siebie. Krauss ma mocniejszy silnik ale cena względem Lare niższa. Stąd moje pytania. Czy są jakieś inne istotne różnice, niewidoczne na papierze, za które warto te 200 PLN dopłacić do Lare mimo mniejszego silnika. Jest ktoś kto miał obie w rękach i jest w stanie porównać ? Jak z jakością wykonania i kulturą pracy ? Z opiniami odnośnie tego modelu Lare jest problem bo posiadacze chyba "nie chcą" się wypowiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.