Skocz do zawartości

ADBL Micro Wash - płyn do prania mikrofibr


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, paperson napisał:

@salvien adbl micro wash do przegródki prania zasadniczego, a ocet do przegródki płynu do płukania. Żadnych dodatkowych płynów nie używasz. W zależności od twardości wody ocet możesz dolewać co któreś pranie.

 

2 godziny temu, david2888 napisał:

@salvien i wszystko jasne. Do przegródki na proszek/plyn do prania wlewasz microwash a do przegródki na plyn do płukania wlewasz 100ml octu. 

Program 40st i wirowanie 800

ok, ale mozna ocet zastępować płynem do płukania, czy ocet ma jakąś przewagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika: czy popełniam wielkie faux pas, piorąc mikrofibry ręcznie białym mydłem? Czy ten płyn to must-have, czy może bardziej chodzi o ułatwienie sobie życia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika: czy popełniam wielkie faux pas, piorąc mikrofibry ręcznie białym mydłem? Czy ten płyn to must-have, czy może bardziej chodzi o ułatwienie sobie życia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Ulatwienie zycia. Stara szkola to bialy jelen w kostce i scierany na tarce :) potem weszly plyny :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oldschool jest w porządku ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Jest, ew. Możesz dodać voigt brudpur do namaczania ciężkiego brudu i potem do pralki. Ważne żeby mydło było bez zbędnych dodatków zapachowych czy nawilżających.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopie trochę temat ale zawsze to jakaś informacja dla innych.

Ostatnio popełniłem pierwsze pranie mikrofibr z ADBL Micro Wash.  Wcześniej fibry były prane w białym jeleniu + ocet do płukania.
Prałem w 40 stopniach, wirowanie 700. Rożnica jest diametralna. Fibry zyskały bardzo na miękkości. Po zwykłym jeleniu były dość twarde a teraz są jak dla niemowlaka.
Fibry stały się także jakby takie świeższe, mam wrażenie ze wkoncu się porządnie doprały. Oczywiście do płukania ocet także został użyty, bez tego ani rusz. 
Jedna fibra się tylko nie doprało ale mam wrażenie ze to przez trochę niska temperaturę. Następnym razem zrobię w 60 stopniach i zobaczymy czy puści.

Podsumowując jeśli ktoś się zastanawia czy warto kupic dedykowany środek do prania mikrofibr to naprawdę warto i polecam 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja prałem MF zawsze w płynie do prania biały jeleń. Z czasem zrobiły się tak mało puszyste i twarde że myślałem że trzeba wywalić. Po 1 czy 2 praniach w micro wash są niemal jak nowe. A przy białym jeleniu używałem octu.

Ogólnie jak komuś nie dopiera to na jego miejscu dałbym zwykły płyn do prania w większej ilości (może wcześniej namoczyć), wyprać a następnie przeprać jeszcze raz z micro wash żeby fibra odzyskała chłonność i miękkość.

A, póki co do prania z micro wash nie daję octu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.