Skocz do zawartości

Jaka powłoka na nowe auto ?


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Jakiś czas byłem wyłączony z forum i nie za bardzo teraz jestem zorientowany w temacie powłok.

 

W przyszłym tygodniu odbieram nowe czarne X1 z salonu. Interesuje mnie jakaś dobra powłoka na auto.

 

Nie wierzę że ktorakolwiek wytrzyma na lakierze 5 lat. Niech wytrzyma rok - będę zadowolony.

Auto będzie dużo jeździło- więc zbytnio czasu na zabawę przy nim prócz bezdotykow i sporadycznie ręcznego mycia nie będzie.

 

Co kupić aby dlugo chronilo lakier i pieknie wygladalo?

Koszt raczej nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam będziesz kładł powłokę czy komuś zamierzasz to zlecić? Jeżeli sam to całkiem w porządku nakłada się Si3D a jak chcesz zlecić to komuś to można się pokusić o np Unc-r który jest bardziej wymagający przy aplikacji.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążą słuchy że dwa lata spokojnie, ale wiadomo - wszystko zależy od sposobu traktowania autka :) z mohsem nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem. Dosłownie wczoraj kładłem Si3D i jestem bardzo zadowolony z efektów. Daje rade nawet na plastikach a to duży plus. Można się na dłuuuugo uwolnić od wszelkiego rodzaju dressingów na plastiki zewnętrzne :) warstw kładziesz tyle ile uważasz - im więcej tym grubsza warstwa i większa wytrzymałość :)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być nowe auto to weź albo coś sprawdzonego i trwałego jak

UNC-R, Geyon MOHS lub co prawda nowe cudo ale za pewno będzie git Gtecniqa Crystal Serum light

Co do ostatniej pozycji to możecie zobaczyć efekty na mazdzie 6, umieszczonej na stronie Fb szfagry performance center :) świeży temat bo w majówkę kładziona była ta powłoka :)

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduje się chyba na MOHS'A.

I teraz:

Czym odtluscic uprzednio przygotowana powierzchnię przed nałożeniem powłoki? iPa będzie ok ?

Dwie warstwy czy więcej?

MOHS'A się dociera od razu po aplikacji czy trzeba odczekiwac ?

Jakiego qd używać po jakimś czasie w celu odświeżenia powłoki i jak często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Decyduje się chyba na MOHS'A.

I teraz:

Czym odtluscic uprzednio przygotowana powierzchnię przed nałożeniem powłoki? iPa będzie ok ?

Dwie warstwy czy więcej?

MOHS'A się dociera od razu po aplikacji czy trzeba odczekiwac ?

Jakiego qd używać po jakimś czasie w celu odświeżenia powłoki i jak często?

 

IPA to nie wszystko, warto również przejechać auto jakimś zmywaczem jak np. Gtechniq PW lub CarPro Eraser.

Dwie warstwy w zupełności wystarczą, ale jak położysz trzy to nie zaszkodzi ;)

Docierasz od razu po aplikacji nadmiar jedną fibrą a drugą polerujesz.

Osobiście polecam Fireball Ultimate Coating Wax, który zawiera SiO2 i będzie dodatkowo potęgował działanie powłoki :good:

Co do częstotliwości aplikowania "podbijacza" - jak sam napisałeś głównie będzie auto myte na bezdotyku i tylko sporadycznie ręcznie, więc moim zdaniem możesz sobie zaaplikować za każdym razem jak umyjesz auto rękawicą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecę mohsa bardzo fajna powłoka :good:

Wycierasz od razu po aplikacji, qd masz w zestawie od gyeona albo kup jakimkolwiek qd z domieszką Sio2 np: carpro reload.

Gyeon ma tez jakiś swój pre cleaner do powłok, osobiście zrobiłem korektę, zmywacz silikonowy wiadomo, ipa i położyłem powlokę według instrukcji trzyma się już 4 miesiąc wiec chyba ok. A qd używam raz w miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.