Skocz do zawartości

Co tak przyciąga kurz?


komanch

Rekomendowane odpowiedzi

Potraktowałem auto pierwszy raz, najpierw pianą SHINY GARAGE Fruit Snow Foam, potem szampon SHINY GARAGE Strawberry Car Shampoo.

Wytarty do sucha i .... po kilkunastu minutach auto całe w kurzu! :evil:

 

Co prawda potraktowałem karoserię również SHINY GARAGE Quick Detailer Morning Dew, ale widzę dzisiaj, że kurz jest wszędzie nawet na szybach, na których nie było przecież QD. Poza tym kurz pojawiał się jeszcze przed nałożeniem QD. Podejrzewam, że QD jeszcze bardziej wzmocnił to przyciąganie?

 

Lakier granatowy, jest cały jak w mące! Które z powyższych tak przyciąga kurz?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłukaj auto wodą, ewentualnie umyj :)po prostu.

Nic z tym nie zrobisz, po nałożeniu wosku, po dotarciu QD machasz fibrą mocno po aucie i elektryzujesz karoserie a ona przyciąga kurz, czasami jeszcze dany wosk albo qd bardziej w tym pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, po nałożeniu wosku, po dotarciu QD machasz fibrą mocno po aucie i elektryzujesz karoserie a ona przyciąga kurz

Wszędzie tutaj mikrofibra jest tak bardzo polecana, mam rozumieć że to pomyłka, że jej używam? Jeśli ona zawsze elektryzuje karoserie to chyba tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że wszyscy macie taki problem z mikrofibrami + QD? To jaki sens wogóle się w to bawić? :)

przecież prawde mówiąc moje auto wyglądało lepiej przed umyciem ....

jak sobie z tymi mikrofibrami radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Niektóre woski i quickdetailery po prostu lubią przyciągać kurz nawet po myciu a inne nie, nawet w obrębie jednego producenta, przykładowo King Of Gloss kurzy się jak głupi, ale Fusso już niespecjalnie. Szukaj wosku i quickdetailera, na których ten problem nie występuje, bądź jest śladowy i taki stosuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakbym mikrofibry zastąpił ręcznikami bawełnianymi będzie lepiej? Mikrofibry to głównie polyester, sztuczności które faktycznie elektryzują, bawełna to bawełna. Dlaczego wszyscy tu używają MF, to taki owczy pęd? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje że to nie wina mikrofibr i polerowania tylko QD czy wosku. Testowałem przerózne spraye i kilka wosków i poleruje tymi samymi firbami i po niektórych nie ma wogóle kurzu a po pewnych środkach auto całe zakurzone. Prysnałem raz AF Finale i auto sie zakurzyło jak diabli a jak pryskam Meguiarsem Ultimate to kurz nie osiada a poleruje tymi samymi fibrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
641704 Co z tym teraz zrobić? i jak się ustrzec w przyszłości?

a gdzie mieszkasz ? na slasku ? w poblizu jakies fabryki ? komina ? w osiedlu domkow jednorodzinnych gdzie z kazdego komina bucha dym ?

Robiles rozeznanie ? Ja np staram sie byc spostrzegawczy. Nie parkuje pod drzewami, unikam miejsc i parkingów na drógach piaszczystych.

Zaobserwuj swoja okolicę - mozliwe ze nic nigdy z tym nie zrobisz.a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam ktoś kiedyś wrzucał na forum zdjęcie maski 50/50 bsd-sg md i faktycznie ten drugi bardziej garnął do siebie pyłki. Generalnie przy obecnym pyleniu wszystkiego co zielone, zrobiłem sobie mały zastój w valetingu :D wystarczy oprysk wodą ew. piana i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD zwykle oparte są na bazie polimerów a one powodują że zwiększa się elektrostatycznosc powierzchni na której QD został zaaplikowany. Tak samo z woskami sztucznymi. Po nałożeniu takiego wosku auto przyciąga widocznie więcej kurzu niż auto niezabezpieczone.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.