Skocz do zawartości

ADBL Interior WOW i Interior QD - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś iqd na wcześniej położonym funky witch maidemoselle?;p czy zaburzy jakoś matowy efekt ? 
Jak masz na myśli IQD LE, to nie zaburzy. Elegancko wszytko odświeży. Efekt matujący po FW pozostanie z nową nutką zapachową

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem zapytać o jedną rzecz: po zastosowaniu interior wow na plastiki wewnętrzne, po lekkim kontakcie z wodą tworzą się jasne plamy i nie bardzo jest czym je usunąć. Zastosowane na passacie b6 np roleta bagażnika, po kapnięciu wody z tylnej klapy na materiał rolety, na którym został zaaplikowany interior wow, pozostaje szara plama. To samo w miejscach, gdzie opiera się łokieć o tapicerkę drzwi. Gdyby to była tylko tapicerka drzwi (w miejscu, gdzie opiera się łokieć w porze letniej) sądziłbym, że może produkt zachodzi w reakcję z solą lub coś, choć tak też nie powinno być. Oczywiście wcześniej plastiki były umyte APC też od ADBL w stosunku 1:20. Proszę o poradę, czym usunąć te plamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grabson7 napisał:

Proszę o poradę, czym usunąć te plamy?

Problem podobny, jak przy PB NL. Najskuteczniej jest zmyć całość APC, lub jakimś Interior Cleanerem, a później ponownie zaaplikować dressing. Lub "na leniucha" aplikować dressing po uprzednim starciu kurzu, bez procesu mycia tworzyw. Widać nie tylko PB NL ma słabość do kontaktu z wodą... W przypadku gładkich tworzyw fordowskich (uchwyty wewnętrzne drzwi), do grona dressingów nie lubiących się z wodą doszedł też  Detailer's Magic Interior Magic - po kontakcie z wodą deszczową tworzyw, pojawiają się na nich jasne plamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Interior wow jest hydrofobowy więc takie rzeczy nie powinny się dziać jeżeli powierzchnia jest bardzo dobrze oczyszczona apc a później wytarta wilgotną i czysta mikrofibra. Natomiast jest jeszcze jedna zależność czyli to co jest w wodzie. Jeżeli np mieszkasz w mieście  o bardzo dużym stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu to deszcze u Ciebie zawierają dużo więcej cząstek brudu. Być może tutaj jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ADBL napisał:

Interior wow jest hydrofobowy więc takie rzeczy nie powinny się dziać jeżeli powierzchnia jest bardzo dobrze oczyszczona apc a później wytarta wilgotną i czysta mikrofibra. Natomiast jest jeszcze jedna zależność czyli to co jest w wodzie. Jeżeli np mieszkasz w mieście  o bardzo dużym stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu to deszcze u Ciebie zawierają dużo więcej cząstek brudu. Być może tutaj jest problem. 

Mieszkam na wsi. Może jeszcze jakieś pomysły. Poza tym plama pojawia się wtedy jeśli ta woda pozostanie niewytarta od razu do sucha. Uważam, że jest z tym problem. P.S. po APC, tapicerka była przetarta wilgotną fibrą (wilgotną z czystej wody) i przetarta jeszcze raz do sucha.

Lubię wasze produkty, najbardziej cenie QD1 ale tym interiorem WOW jestem po prostu zawiedziony i widzę, że nie bardzo mi wierzycie. Sprawdźcie to proszę dla dobra Waszej marki i klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, grabson7 napisał:

Sprawdźcie to proszę dla dobra Waszej marki i klientów.

Raczej nie są w stanie sprawdzić na wszystkich samochodach świata czy gdzieś takie coś się dzieje. To samo jest z klasycznym PB NL. U mnie akurat po adblu zacieki się nie robią a na deszcz sa narażone bardzo często. Każdy dressing siada na każdym plastiku inaczej.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 minutę temu, Qlimaxss napisał:

@jagmar  WoW Le pachnie jak Ich interior Qd limited edition 

to mi rzeczywiście wiele wyjaśniło 😄 zwłaszcza, że nie mam IQD LE 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.06.2019 o 13:54, Arturrro napisał:

Nie mam waszego preparatu, więc użyłem konkurencyjnego. Niestety, bez rezultatu. Podejrzewam, że trzeba by użyć czegoś rozpuszczalnikowego. Jakieś sugestie?

Dowiedziałeś się czegoś bo mam podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie telefonicznej. Zalecono mi rutynowe pranie ekstrakcyjne, a więc: gorący pre-spray, szczotkowanie i wypłukanie, bez uciekania się do produktów rozpuszczalnikowych. Zmierzę się z problemem w weekend i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ekstrakcja nie pomogła. Sięgnąłem po rozpuszczalniki różnego rodzaju. Najpierw IPA z emulgatorem SLS - raczej nic; następnie zmywacz do naklejek - raczej nic, o ile nie utrwalił; potem panel wipe - podobnie jak poprzednik, ale tu nie czekałem na wyschnięcie, tylko od razu wypłukałem; Prickbort - też nie czekałem na odparowanie, po wypłukaniu i wyschnięciu plama znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.