Skocz do zawartości

ADBL Pre-SPray PRO i Textile Rinse - Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

ADBL Pre-Spray PRO i Textile Rinse.

Opisuje je razem dlatego, że razem tworzą spójny system profesjonalnego prania tapicerek samochodowych.

Na początek kilka informacji z etykiet obu produktów.

 

n0E4r6cl.jpg?1

„ADBL Pre-Spray Pro to najnowszej generacji produkt do prania materiałowej tapicerki samochodowej, wykładzin i dywaników dla profesjonalistów.

Błyskawicznie usuwa najcięższe zabrudzenia. Może służyć również jako odplamiacz. Jego przewagą jest szybkość działania w porównaniu do form proszkowych obecnych na rynku, a wysoka koncentracja sprawia, że jest to produkt bardzo ekonomiczny w użyciu.

 

Dozowanie:

1:10 jako odplamiacz

1:15 - 1:20 jako pre-spray do bardzo mocnych zabrudzeń

1:30 – 1:60 jako pre-spray od mocnych do świeżych zabrudzeń

 

o0MCIwSl.jpg?1

ADBL Textile Rinse to produkt do użytku w odkurzaczach piorących poprawiający wypłukiwanie z tapicerek zabrudzeń rozpuszczonych wcześniej przez ADBL Pre Spray Pro. Textile Rinse ma właściwości antypienne i zwilżające. Neutralne pH roztworu powoduje, że wypłukiwanie pozostałości Pre Spray Pro z rozpuszczonymi zabrudzeniami przebiega znacznie szybciej niż w przypadku samej wody użytej do płukania. Textile Rinse pozostawia tkaniny wolne od rozpuszczonych zabrudzeń i pozostałości związków powierzchniowo czynnych zostawiając delikatny i świeży zapach.

 

Sposób użycia:

Wlej 50ml Textile Rinse na 9-10litrów wody. Sporządzony roztwór wlej do zbiornika urządzenia piorącego. Dalej postępuj według instrukcji urządzenia piorącego.”

 

 

Odnośnie pH produktów: Pre-Spray PRO w roztworze roboczym 10% ma ok pH ok.10,5, a Textile Rinse w roztworze roboczym 0,5% ma pH wody, której został rozrobiony.

Nie jest przesadą nazwanie naszego Pre-Spraya produktem najnowszej generacji dlatego, jego stworzenie nie byłoby możliwe jeszcze dwa lata temu. Posiada doskonałe właściwości penetrujące zabrudzenia co pozwala znacznie skrócić czas pracy. Przy stężeniach 1:10-1:20 nawet gruba skorupa brudu rozpada się po kilku ruchach szczotki. 1:30 zrobione z ciepłą wodą w zupełności wystarczy w przypadku normalnych zabrudzeń. Auta po budowlańcach, dzieciach, oraz kupione za granicą od „dziadka jeżdżącego tylko w niedziele do kościoła” prawdopodobnie będą wymagały większego stężenia. Textile Rinse to produkt do zastosowania po Pre-Sprayu. Neutralizuje tkaninę, poprawia wypłukiwanie rozpuszczonych zabrudzeń, przyspiesza schnięcie, pozostawia delikatny zapach. Sam w sobie jest niskopienny oraz destabilizuje pianę Pre-Spraya. W przypadku użycia dużej ilości Pre-Spraya przyda się dodatkowy odpieniacz wlany do zbiornika na brudną wodę w urządzeniu ekstrakcyjnym.

Zestaw Pre-Spray i Textile Rinse sprawdzą się w przypadku bardzo szerokiego wachlarza silnych zabrudzeń,

 

Ceny Pre-Spray PRO:

0,5L – 39,99zł

1L – 59,99zł

5L – 189,99zł

 

Ceny Textile Rinse

0,5L – 29,99zł

1L – 49,99zł

5L – 149,99zł

 

 

Na wszystkie dodatkowe pytania będę odpowiadał w miarę możliwości jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor

daniel87, textile rinse można stosować z innymi pre sprayami. nuta zapachowa owocowa wyczuwalna podczas pracy.

Kinker, zalecamy by dla pre spray stosować 40stopni. wiadomo że każdy stopień w górę to wyższa skuteczność jednak nie zalecamy by przekraczać 40 stopni. jak mówi sztuka detailingu: zawsze zrobić test na konkretnej powierzchni,tkaninie ;).

płukanka z ciepłą wodą będzie ok ale działać będzie także w chłodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał ktoś już tych produktów ? Ma jakieś porównanie do VP Classic Carpet Cleaner ? Bo nie wiem czy znów zamawiać VP czy dołożyć trochę i skusić się na ADBL...

 

aha i jeszcze pytanie do ADBL... zazwyczaj zostawiałem pre-spray na jakieś 10 do 15 minut zanim zbierałem ekstrakcją... czy w przypadku Pre Spray Pro należało by ten czas skrócić do 5 minut ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał ktoś już tych produktów ? Ma jakieś porównanie do VP Classic Carpet Cleaner ? Bo nie wiem czy znów zamawiać VP czy dołożyć trochę i skusić się na ADBL...

 

aha i jeszcze pytanie do ADBL... zazwyczaj zostawiałem pre-spray na jakieś 10 do 15 minut zanim zbierałem ekstrakcją... czy w przypadku Pre Spray Pro należało by ten czas skrócić do 5 minut ?

 

Wykonałem już kilka prań Pre-sprayem i zostawiałem go na 10min spokojnie, nic złego z materiałem się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam zamiar raz do roku odświeżyć sobie tapicerkę w samochodzie, w domu na kanapie, no i trochę odświeżyć dywany w domu. Odkurzacz mam Zelmer aquawelt, więc nie jakiś wypas i wiem że zejdzie mi dłużej z robotą, ale czas i chęci mam. A nie chcę wydawać fortuny.

Moje pytanie brzmi: czy do mojej amatorki oba podane środki wystarczą

ADBL Pre-Spray PRO 500ml

ADBL Textile Rinse 500ml

Oba do dostania na alledrogo za ok 30 i 40zł.

Czy będą na tyle uniwersalne aby poradzić sobie z każdym z w/w zadań? (Dywany w domu to w sumie będzie coś więcej niż odświeżanie)

Czy ten ADBL Textile Rinse jest na tyle nisko pieniący aby nie dodawać ekstra środka antypiennego przy Pre-sprayu powiedzmy 1/30?

Ktoś coś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ref=#ff3366]Krakoo[/ref], używam tych preparatów od czerwca głównie do czyszczenia aut, ale dywany czy tapczany też się zdarzają. Plamy fajnie schodzą nic się nie pieni, ogólnie produkty dobrej jakości. Textile w dodatku umila prace swoim zapachem, Pre-spray lubi czasami przydusić ale nie jest źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Dzieki za odp. Lecz niestety ten filmik za wiele nie wnosi a szkoda. Fajnie jak by wiecej sie dzialo w dziale testy. Kupowanie sprawdzonego jest zawsze lepsze niż w ciemno. :good:

Pracuję z tym praktycznie codziennie, mam już drugą bańkę 5L. Liczy się? :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Prałem ekstrakcyjnie dywan. Bo tak jak Wasza firma w karcie produktu opisała ze do dywanów i tapicerki meblowej można stosować. Dawkowanie na plamę 1:10. Wcieranie za pomocą szczotki. 10 minut produkt na plamie. Później RM 760 do płukania. Nie mowie ze produkt jest zły do zastosowania na tapicerce samochodowej na dywanie nie sprawdził się a szkoda bo 90% produktów ADBL w moim garażu jest z Waszej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.