Skocz do zawartości

Rupes LHR 15 Mark II wadliwe urządzenia??


ma_ko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś jest w stanie potwierdzić , że jest problem z tymi nowymi wersjami Mark II?? Ponoć upalają się talerze nagminnie, macie jakieś wieści na ten temat?? Bo jak na sprzęt za 2 tysie to chyba kpina...??

 

Może to ktoś potwierdzić kto ma z tym styczność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę powiedzieć na temat MARK II w stosunku do starszej konstrukcji to fakt ze jest to morderca padów. Wytrzymują kilkukrotnie krócej niż na starym rupesie. Dużo trudniej jest na nim zatrzymać ruch obrotowy talerza przy mocniejszym docisku. Na inne tematy się nie wypowiem bo posiadam zbyt krótkie doświadczenie z nowym modelem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujesz na 15 czy 21? Czyli przysłowiowo 21 innych firm też będą mordercami padów bo duży skok to trudniej zatrzymać. Sam czasem pracuję na 21 Lare z BP 125 i żeby jakoś specjalnie pady krócej wytrzymywały to nie zauważyłem w porównaniu do choćby Rupes 15 mark 1 :o Jeden przypadek się zdarzył, że przy Lare rzep od futra się rozleciał i częściowo został na rzepie maszyny :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu zapytam bardziej doświadczonych - jak jest z trwałością tych padów rupesa? Gdzieś czytałem, że pady rupesa rozlatują się w mgnieniu oka. Powinienem zakupić zamienniki z np. lake country i pracować na pastach menzerna? Co wam się lepiej sprawdza:p ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady Rupesa nie są zbyt trwałe... nawet bym powiedział żę są nietrwałe, szczególnie te do mocniejszego cięcia czyli niebieski i zielony.

LC HD są o wiele mocniejsze. Właściwie moje nie są wcale zniszczone po kilku autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przepracowalem juz mark II z 20-30 aut i nic złego nie zauważyłem, fakt pady rupesa znikają w mgnieniu oka ale na starym rupesie tez znikały. pracuje w większości na padach royala i dają rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na próbę robiłem na 2 elementach test 15 Mark II, cięcie na MF Megsa, biała Royala thin, żółta Royal, one step Royal, twarda LC CCS, średnia LC CCS, czarna LC CCS. Na średniej LC CCS stopił mi się rzep i do połowy odlecił, szczęście że w porę zorientowałem się iż pad zaczął falować na talerzu i prawie by odleciał. Jak zdjąłem go z talerza, ten był bardzo nagrzany z czym się nie spotkałem u innych maszyn. Nie wiem czy to tylko u mnie ale mam wrażenie, że talerz jest jak by na styk z tym małym talerzem co wykonuje skok w maszynie. Tak ta gumowa obudowa jest na styk z talerzem. Dzisiaj patrzyłem w Mark 1 jest ze 2 mm odstępu. Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk i maszyna potrzebuje się ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaxh, Pracujesz na 15 czy 21?

 

Mnie się głównie rozchodzi o przestrzeń między talerzem a osłoną skoku, praktycznie nie ma przestrzeni. Czy to specjalny zabieg to nie wiem, skok pod gumą niby jest 1-2 mm niżej ale czy przy pracy i docisku nie zdarza się aby obcierał o talerz :o

 

Zdjęcia poglądowe niżej o którą część maszyny mi chodzi. Macie tak samo w swoich Mark II?

 

cdda96e657cc.jpg

 

7e95334490a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oglądałem chyba na kanale AMMO NYC, że podkladaja do rupesa podkładkę miedzy guma a talerzem aby prawdopodobnie zwiekszyc prześwit. Moze tutaj tkwi problem? Zastanawialem sie nad DA ale po przeczytaniu tego watku chyba mi się odechcialo wydać tyle pieniędzy a później żałować, że albo zjada pady albo upala talerz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ze swojej strony mogę polecic Flexa XFE,ciesze się ze nie wzialem Rupesa, cena Flexa jeszcze atrakcyjna, skok 15 jak w przypadku Rupesa LHR15 i nic nie grzeje, nie ma problemu z odprowadzaniem ciepła. Jestem w trakcie testów i moge powiedziec ze jest to kawał solidnej maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.