Skocz do zawartości

Eikosha W Berry


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyjechał do mnie zapach w puszce od Eikosha. Wydawałoby się, że zapach jak zapach, nic nowego się tutaj nie wymyśli. Myślę, że każdy na forum miał styczność z zapachami w puszce. California jest dostępna od kilku lat, ostatnimi czasy pojawiły się też takiego nowości jak TK czy 7Tin. Czy Eikosha się czymś różni? Zapraszam do przeczytania moich wrażeń.

 

Co było w paczce?

 

Na kopercie widzimy pieczątkę "Made in Japan":

 

DSC01649.jpg

 

DSC01651.jpg

 

Jak widać, oprócz zapachu są jeszcze jakieś ulotki:

 

DSC01652.jpg

DSC01653.jpg

DSC01654.jpg

 

Pytania dla "testerów":

 

DSC01655545a0.jpg

 

Katalog w rodzimym języku :mrgreen:

 

DSC0165627ac5.jpg

DSC01657f59d1.jpg

DSC016587cbdc.jpg

DSC01659fe97f.jpg

DSC016602a2b0.jpg

DSC0166120498.jpg

DSC01662b86aa.jpg

DSC01663455b9.jpg

 

Przejdźmy do opakowania ;)

 

Dobrze zabezpieczone folią bąbelkową:

 

 

DSC016647bc13.jpg

DSC01665f5dd5.jpg

 

 

Samo pudełko posiada tylko kilka zrozumiałych dla mnie napisów :mrgreen:

 

DSC0166619e91.jpg

DSC016675201d.jpg

DSC0166846a02.jpg

DSC01669fa697.jpg

DSC016700110d.jpg

 

Jest tu jakiś cwaniak który przetłumaczy? :lol:

 

DSC01671de04b.jpg

DSC01672bf158.jpg

DSC016734acb0.jpg

DSC016749929e.jpg

DSC016757cc0c.jpg

DSC01676b1640.jpg

 

Uchylam "języczek", i otwieram:

 

DSC01679ccd55.jpg

 

W pudełku jest sam zapach oraz dwie ulotki:

 

DSC0168027cd5.jpg

 

O co chodzi? Adres, telefon, jakieś zbieranie znaczków? :dontknow:

 

DSC0168167d30.jpg

DSC01683d9fa5.jpg

DSC01684b58eb.jpg

 

Pora na drugą ulotkę ...

 

DSC016852b848.jpg

 

Chyba jakaś reklama nowych zapachów w atomizerze:

 

DSC0168633576.jpg

 

Jest instrukcja. I wszystko staje się jasne :lol:

 

 

DSC0168714cac.jpg

DSC016891b0d2.jpg

DSC0169043e5a.jpg

DSC0169107e25.jpg

 

Szybki rzut oka na puszkę:

 

DSC01695d2b45.jpg

DSC0169629efd.jpg

DSC016974ea02.jpg

DSC01699f2e9b.jpg

 

Samo opakowanie wydaje się takie jak dawniej, ale to tylko pozory. Z tej strony jest wieczko ...

 

DSC01702b33d7.jpg

DSC01703cc1f6.jpg

DSC0170469c75.jpg

DSC0170592c7a.jpg

 

... i z tej strony jest drugie. Dobrze, że jest naklejka :good:

 

DSC0170633a79.jpg

DSC01707b48ad.jpg

 

Żadnych wycieków nie chcemy, przewracam na drugą stronę i otwieram:

 

DSC01709a3dc2.jpg

DSC017114aa46.jpg

DSC01712fcc9b.jpg

 

Jak widać w środku nie znajdziemy trzech drewienek, tylko pierścień otoczony kawałkiem jakiegoś materiału:

 

DSC01713c21be.jpg

DSC01714e3db9.jpg

DSC017152627d.jpg

 

Wieczko pasuje na obie strony puszki. W odróżnieniu od innych producentów, nie jest regulowane:

 

DSC017165df19.jpg

 

Wymiary. Szerokość około 7 centymetrów (z oby stron, ponieważ są ranty do mocowania wieczka):

 

DSC017179577c.jpg

 

Wysokość około 3 centymetrów:

 

DSC0171943ac6.jpg

 

Pytania:

(w paczce była też lista 10 pytań od dystrybutora z prośbą o odpowiedzi, nie na wszystkie mogę już teraz odpowiedzieć ale z czasem uzupełnię)

 

1. Jaka jest twoja opinia na temat zewnętrznego opakowania zapachu?

Puszka jak to puszka, dobrze wykonana, nie ma możliwości skaleczenia się. Wzór jest dosyć ciekawy, te kolorowe kwadraciki wyglądają trochę jak kula dyskotekowa z lat 90. Japońskie "napisy" dodają wrażenia, czegoś rzadkiego, niespotykanego.

 

Giełda klasyków, japońska blaszka. Koneserzy wiedzą o co chodzi :mrgreen:

 

DSC01720513ff.jpg

DSC0172123534.jpg

DSC01722b4fde.jpg

 

2. Jak według Ciebie pachnie ten zapach?

a. Twoje pierwsze wrażenia po otwarciu wieczka

Przyjemny zapach damskich perfum z nutą owoców leśnych.

 

b. Czy opis na stronie jest strzałem w 10?

 

Pozwolę sobie zacytować:

Kompozycja truskawek i malin, wzbogacona nutą słodko-kwaśnych jagód.

Nie do końca się zgodzę, że jest to strzał w 10. Czuć słodko-kwaśną woń owoców leśnych, ale nie pachnie to jak świeży owoc. Tak jak napisałem wyżej, raczej damskie perfumy przełamane owocami leśnymi. Truskawki nie wyczułem.

 

c.Z czym Ci się kojarzy ten zapach?

Tak jak wyżej, damskie perfumy, coś słodko-kwaśnego.

 

d. Zapach jest przyjemny czy drażniący?

Zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest drażniący. Gust i zmysły każdy ma inne, ale według mnie może się podobać.

 

e. Czy zapach sprawia, że dobrze się podróżuje?

Nie podróżowałem z nim jeszcze, ale stoi od kilku godzin, obok na biurku i jest wyczuwalny ale nie nachalny. Bez problemu da się oddychać.

 

f. Zapach jest ciepły, chłodny czy ciężki ?

Według mnie lekki, świeży. Nie przytłacza swoją obecnością.

 

3. Jaka jest według Ciebie intensywność zapachu w samochodzie?

a. przy otwartym jednym wieczku

W samochodzie jeszcze nie zostawiłem zapachu (co zaraz zrobię). W pokoju o dużo większej objętości niż wnętrze samochodu, przy postawieniu na jednym krańcu, jest wyczuwalny przy wejściu na drugim krańcu.

 

b. po otworzeniu drugiego wieczka

Otworzę dopiero gdy trochę osłabnie i dopiero uzupełnię.

 

4. Wypisz różnicę pomiędzy zapachami których używasz a Eikosha Air Spencer?

Na pewno, pierwszy raz widzę wieczka z dwóch stron. Pierwszy raz widzę też inne wypełnienie środka, nie ma już drewienek tylko pierścień z zapachem. Eikosha nie ma pokrywki z regulacją.

 

5. Czy design puszki pasuje do wnętrza twojego samochodu?

Kwestia gustu, puszki zwykle trzymam na tunel środkowym w miejscu nawiewu na nogi więc nie jest bardzo mocno wyeksponowana. Sama puszka może się podobać, zaryzykuje stwierdzenie, że ma coś "premium" w wyglądzie ( biały, połyskujący lakier; wspomniane kwadraciki które odbijają światło, elegancka czcionka).

 

6. Jak odbierają zapach Twoi pasażerowie?

Do uzupełnienia po dłuższym czasie używania.

 

7. Jaka jest trwałość zapachu?

Jak wyżej.

 

8. Czy zmieniłbyś coś w tym zapachu?

Lubię słodkie zapachy, więc ja bym "dorzucił" trochę więcej "słodyczy". Jednak jak to przy zapachu, kwestia gustu i nosa.

 

9.Czy w przyszłości kupiłbyś ten zapach lub polecił znajomym?

Do uzupełnienia po dłuższym czasie używania.

 

10. Jakbyś ocenił jakość produktu w skali od 1 do 10?

Z oceną tymczasowo się wstrzymuję, trwałość w przypadku zapachów to jedno z kluczowy kryteriów.

 

Słowo podsumowania. Zastosowane "technologie" oraz forma jak najbardziej ciekawa, rozwiązań takich jak podwójne wieczko czy inne wypełnienie nigdy wcześniej nie widziałem. Sam zapach to kwestia gustu, ale moim zdaniem jest ciekawy i może się podobać. Jedyne co bym zmienił to wieczko z możliwością regulacji intensywności. Wydaje mi się, że jest to ciekawa nowinka w stosunku do tego co obecnie mieliśmy na rynku zapachów. Oczywiście to nie koniec, trwałość w przypadku zapachu to jedna z kluczowych cech więc tymczasowo wstrzymuje się od jednoznacznej opinii.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to śmiało. Nie pytajcie tylko co jest napisane na opakowaniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

637329 Czekam na informacje z użycia wewnątrz auta.

 

Już zainstalowana :good:

 

637336 Wygląda jak zapach z półki PRO. Elegancka. Ale takiej relacji o puszcze z zapachem się nie spodziewałem. Jak mi się skończy zapach to podjadę do sklepu zakupię jakiś ciekawy zapach.

 

Jak zapach z półki PRO to i relacja powinna chociaż aspirować do PRO :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dziękujemy bardzo za obszerną relację :good:

 

Jedna ulotka jest reklamowa z opisem wnętrza zapachu a druga to taka możliwość zamówienia zapachu jako prezentu dla drugiej osoby. Popularne w Japonii i działa jak na razie tylko w Japonii, ale można sprawdzić :D

 

Biała plastikowa pokrywka przydaje się gdy zapach jest za mocny np. w czasie upałów. Służy wyłącznie do ograniczenia parowania zapachu. Przy takich temperaturach jakie mamy na zewnątrz można ją zdejmować ;) My obecnie podróżujemy z zapachem bez plastikowej pokrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna pieczątka na kopercie. Ja dostałem z szarym kartonie :thumbdown: , No, ale ja tam zwykły klient jestem, a nie tester :P;)

 

Tak w ramach czepiania się to opisy przy zdjęciach instruktażowych powinny być chyba przetłumaczone zgodnie z jakąś tam ustawą? Nie brakuje mi tych opisów, żeby nie było, tylko szkoda jakby sprzedający z tego tytułu miał kłopoty.

 

Dorzucę od siebie (bo też mam Eikoshę, ale XU) że:

- opis zapachu też nie miał wiele wspólnego z rzeczywistością (Xu pachnie trawą cytrynową, a nie zieloną herbatą ale to akurat dobrze),

- zapach jest lekki i przyjemny, nienachalny, jest też bardzo naturalny. Nawet włożenie nosa do puszki mnie nie odrzuciło, a generalnie jestem wrażliwy na chemiczne zapachy. Po prostu jakbym powąchał garść trawy cytrynowej. Wielki plus z tego tytułu

- nie wiem czy to ze względu na konstrukcję, ale przy obecnych temperaturach jest praktycznie niewyczuwalny w samochodzie, więc jak ktoś chce zapach na chłodne/zimne dni to Eikosha raczej odpada

- nie rozlewa się i nie cieknie, nie przesącza i generalnie nie szkodzi (spędził 24 godziny na leżąc na boku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam do testu otrzymałem Clear Squash za co bardzo dziękuję.

Postaram się kolejno odpowiedzieć na pytania otrzymane wraz z zapachem.

1. Zewnętrzne opakowanie jak dla mnie jest całkiem fajne.

2.

a. cytrusy, pomarańcza

b. jak dla mnie opis na stronie rozmija się z tym co czuję

c. jw

d. zdecydowanie przyjemny

e. tak

f. ciepły

3.

a. intensywność jest idealna, zapach dobre wyczuwalny ale nie nachalny

b. nie otwierałem

4. na tym etapie ciężko napisać różnice pomiędzy zapachami dotychczas używanymi

5. u mnie zapach zagościł w środkowym tunelu w miejscu na napoje i jest nie widoczny :)

6. pozytywnie

7.

8. nie

9. na pewno kupię

10. na tą chwilę nie dam oceny ponieważ jednym z kryterium jest trwałość

Dziękuję raz jeszcze za możliwość zapoznania się z zapachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zapachy Air Spencer są właśnie tak skonstruowane aby nie były nachalne. Nie są duszące i dlatego popularnością przebijają konkurencje w Japonii a nawet w USA. W Stanach najczęściej kupowanym zapachem jest Air Spencer Squash. Mamy bardzo dużo pytań od osób które były w USA właśnie o ten produkt. Niektóre osoby tak polubiły je że kupiły w USA i przywiozły ze sobą po kilka zapachów do Polski. Wśród swoich opinii wskazują że są bardzo trwałe - nawet do 6 miesięcy.

 

Czekamy na dalszy rozwój testów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło i Xu zaczęło pachnieć. Zapach delikatny, ledwo wyczuwalny ale w samochodzie jest świeżo i przyjemnie. Nie wali na całego tak że po wejściu do samochodu czuć konkretny zapach, ale właśnie utrzymuje świeżość, wybijajac nie zapachy i nadając całości lekki cytrynowy aromat.

 

Jak dla mnie bomba, na późną wiosnę, lat i może wczesną jesień zapach idealny. Ale na drugie pół roku raczej Eikosha się nie nada.

 

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja z mojej strony. Zapach w samochodzie leży już kilka dobry dni. Przy wejściu do samochodu, wyczuwalny ale dosyć słabo. Ma go ustawionego przy wylocie nawiewu "na nogi", po przestawieniu na tą pozycję staje się dużo lepiej wyczuwalny, ale jeżeli ktoś jest fanem mega mocnego zapachu to może być zawiedziony. Nuta zapachowa jest przyjemna, "słodko-kwaśne" perfumy, ale zapach owoców leśnych znam jako trochę inny. Potrzymam go jeszcze trochę i spróbuję jak pachnie, po odpakowaniu z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zapodalem zapach sazan squash cytryna limonka pomarańcza . Otworzyłem odrazu dwa wieczka i jak narazie pachnie ok . Teraz zobaczymy jak długo ;) szczerze chcialbym powachac wszystkie i cos wybrać dla siebie ale nie mam takiej możliwości :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Te zapachy są zupełnie inne niż cała reszta konkurencyjnych. Nie spotkałem podobnego bliźniaczo zapachu do Eikosha.

U nas w sklepie klienci którzy powąchają japońskie zapachy nie wracają już do konkurencyjnych które mamy na półkach. Zazwyczaj słyszymy że japońskie są bardziej "premium" lub "to inna półka jakościowa".

 

Wszystkie zapachy Eikosha są mieszanką różnych pomysłowych kompozycji. Np. W Berry który ma Piotrek ma również w składzie dodany zapach cynamonu i dlatego czasami klienci wyczuwają w tym samym zapachu coś innego, nie tylko dzikie owoce.

 

Rozbudowaliśmy opisy niektórych zapachów na naszej stronie aby ułatwić Wam wybór. Według nas są bardzo trafione w każdy konkretny zapach.

Zerknijcie tu: http://www.eiko-sha.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Podzielę się opinią na temat zapachu Sexy Girl. Pozwolę sobie na nie umieszczanie zdjęć bo Piotrek zrobił to aż za dobrze :-]

 

1. Jaka jest twoja opinia na temat zewnętrznego opakowania zapachu?

Wygląda bardzo ładnie, zdecydowanie ciekawiej jak konkurencja. Przy pierwszym kontakcie miałem wrażenie posiadania czegoś ekskluzywnego.

Wieczko wykonane jest w porządnego plastiku z nietypowym kształtem.

 

2. Jak według Ciebie pachnie ten zapach?

a. Twoje pierwsze wrażenia po otwarciu wieczka

Pierwsze wrażenie to zaskoczenie bo w ogóle się nie spodziewałem takiego zapachu...

 

b. Czy opis na stronie jest strzałem w 10?

Również zacytuję:

Zapach owocowy połączony z nutą seksapilu

Ja osobiście nie wyczuwam w nim żadnych owoców... niestety...

 

c.Z czym Ci się kojarzy ten zapach?

Mam być szczery? Chemia do toalety. Niektóre środki pachną bardzo podobnie.

 

d. Zapach jest przyjemny czy drażniący?

Uczciwie mówiąc środek dla mojego nosa jest raczej mało przyjemny, czy aż drażniący to nie wiem. Na pewno nie jest to zapach, który chciałbym wozić w samochodzie.

 

e. Czy zapach sprawia, że dobrze się podróżuje?

j/w

 

f. Zapach jest ciepły, chłodny czy ciężki ?

Raczej ciepły, nie jest bardzo lekki, ale też nie ciężki...

 

3. Jaka jest według Ciebie intensywność zapachu w samochodzie?

a. przy otwartym jednym wieczku

Przy włożonej puszcze w samochodzie na tunelu z tyłu, gdzie nie sięgają nawiewy woń zapachu przy wsiadaniu po nocy jest bardzo mocno wyczuwalna i dość intensywna. Na tyle, że musiałem lekko opuszczać szybę bo byłoby ciężko... :)

 

b. po otworzeniu drugiego wieczka

Nie odważyłem się spróbować, zakładam, że byłoby już nie do wytrzymania...

 

4. Wypisz różnicę pomiędzy zapachami których używasz a Eikosha Air Spencer?

Na co dzień używam zapachu CG Stripper Scent, czyli środka w spreju, tutaj jest puszka więc zupełnie dwa różne światy.

 

5. Czy design puszki pasuje do wnętrza twojego samochodu?

Schowała się w cup-holderze więc poza białym wieczkiem nic nie było widać.

 

6. Jak odbierają zapach Twoi pasażerowie?

Dwie osoby stwierdziły, że zapach jako zapach może być, ale nie w samochodzie. Trzecia osoba prosiła żebym wyjął puszkę bo nie może oddychać.

 

7. Jaka jest trwałość zapachu?

Jeszcze trochę i będzie miesiąc jak jeździ ze mną w samochodzie i pachnie jak dnia pierwszego cały czas.

 

8. Czy zmieniłbyś coś w tym zapachu?

W tym to nie wiem, nie mam aż takiej wyobraźni. Na pewno nie kupiłbym go ponownie...

 

9.Czy w przyszłości kupiłbyś ten zapach lub polecił znajomym?

j/w

 

10. Jakbyś ocenił jakość produktu w skali od 1 do 10?

3/10? Wygląd i trwałość ok, ale reszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.