Skocz do zawartości

Jaka pasta do maksymalnego wykończenia powłoki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprawa wygląda tak że z past wykańczających, nie licząc AIO, mam Menzerne 3000 (jeszcze ze starej serii) i Koch Chemie Antihologramm.

 

3000 mam już którąś z kolei butelkę i zawsze mi pasowała ale ostatnio pod wpływem dyskusji na forum pomyślałem o czymś bardziej wykańczającym. Mój znajomy dystrybutor mówił że są co prawda Menzerny 3500 i 3800 (myślę że to odpowiedniki dawnych 4000 i 4500) ale on by już nie ruszał lakieru po 3000. Uparłem się i polecił mi Antihologramma jako nie krok po 3000 tylko zamiast 3000. Jeszcze nią nie pracowałem. I tu pytanie do was.

 

1. Czy Antihologramm jest bardziej wykańczający od Menzerny 3000?

 

2. W zależności od tego co bardziej wykańcza, czy jest w ogóle sens dopracowywać powierzchnie czymś jeszcze? Np. Menzerną 3800, jeśli lepiej wykończy powierzchnię niż np. Antihologramm to czy jest sens inwestować, czy nie zauważę różnicy i tylko mi się samopoczucie polepszy. A jeśli tak to jaka? Past jest pełno, może Sonax Perfect Finish...

 

3. W sumie nigdy o tym nie myślałem, ale co myślicie o łączeniu past różnych producentów kiedy działam np. Menzerną 2500 i wykańczam Antihologrammem. Niczemu to nie przeszkadza czy może znacie jakieś przypadki w których kolejne pasty systemu jednego producenta jakoś ze sobą współpracują?

 

 

Kupować coś co jeszcze bardziej wygładzi powierzchnie czy 3000/Antihologramm jest wystarczający i nie ma sensu?

 

I jeszcze jedno, tak z ciekawości, pasty Koch Chemie z serii Polisch, cyzyli Lack-Polish blau P2.01, Lack-Polish rosa i Lack-Polish grün P1.01 to aIO, One Stepy czy zwykłe pasty, według producenta ta ostatnia wykańcza najlepiej, miał ktoś z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PleśniaK, Miałem Menzerne 3000, mam 4000 i Koch Anti holo. Nie widzę większych różnic w wykończeniu. Najlepiej pracuje mi się Kochem, bo po nim lakier jest jakby tępy/jałowy. Zarówno Menz 4000 jak i Antiholo pozwalają na długie wykończenie bo nie zasychają tak łatwo. Z tym, że Menzerna jest tłustsza i ciężej zbiera się resztki.

 

Z Menzerny mam i stosouję 400/2500/4000 , z Kocha mam Feinshliefpaste ( odpowiednik Menzerny 2000 ) i Antiholo. Stosuję zamiennie jak mi wygodnie i nie zauważyłem, żeby sobie przeszkadzały nawzajem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M3000, M4500 i Antiholograma. Tym ostatnim mi się o wiele przyjemniej pracuje, łatwiej nim wypracować hologramy i nie zostawia po sobie (chyba) wcale wypełniaczy, bo zmywacz silikonowy po wypracowaniu pasty nic nie zbiera. Co do łączenia past różnych producentów to nie ma nic przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już dwie opinie na korzyść Antihologramma :). Musze więc go szybko przetestować. Dobrze że lakier po nim jest suchy, lubię takie paty, wychodzę z założenia że jak chce coś w tym kierunku, a jak chcę wypolerować lakier to nie lubię kiedy wypełniacze mi to utrudniają i zabierają czas na wymywanie wypełniaczy. Nie wiem po co niektórzy producenci do typowo ściernych past dodają wypełniacze. Chyba tylko żeby utrudnić pracę. Jeszcze zrozumiałbym to w przypadku amatorskich kosmetyków, ale jeśli na kosmetyku pisze "Professional" to chyba jednak nie na wypełnianiu rys polega profesjonalna korekta. Ale mniejsza z tym.

 

W takim razie odpuszczę sobie kupno czegoś innego. Strzelam że Antihologram to coś w stylu 3500 (starego 4000) więc pewnie i tak pomiędzy Anti a np. Menzerną 3800 nie zauważę różnicy. Antiholo w skali Kocha ma wykończenie 9/10, Menzerna w ich skali ma 10/10. Nie wiem jak Kochowska skala ma się do skali Menzerny i które pasty z ich asortymentu są swoimi odpowiednikami ale obie te pasty są pastami mocno wykańczającymi i chyba nie ma sensu kupować pasty która da mi 2% większy połysk którego nie zauważę a tylko gorzej się będzie z nią pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.