Skocz do zawartości

Audi A4 brilliant black


mbieniek

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę się jak koledzy, relacja bardzo obszerna, ciekawie się ją oglądało,

 

Szacunek za poświęcony czas na zabawę z autem, ale i także za wklepanie tego wszystkiego na forum,

 

Pozdrawiam, i więcej tego typu relacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powtórzę się jak koledzy, relacja bardzo obszerna, ciekawie się ją oglądało,

 

Szacunek za poświęcony czas na zabawę z autem, ale i także za wklepanie tego wszystkiego na forum,

 

Pozdrawiam, i więcej tego typu relacji !

 

:good:

 

Coś tam jest w zanadrzu :-]

 

No sam nie wiem co więcej zajęło ogarnianie samochodu czy pisanie fotorelacji na forum? :dontknow:

 

636957 Gratulacje, praca magisterska zaliczona

 

Wcale nie! Nie ma szans kolego. Dla mnie dalej jestem na etapie politury Sonaxa i flanelki :D

 

Nie chodzi wcale o fałszywą skromność ani jakieś chore wkręty. Poprostu każde auto jest różne, a najróżniejsi to są właściciele, a od przecież nich wszystko zależy.

Dziękuję, że zajrzałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie bardzo mam co tu napisać bo nic nowego nie wniosę do tematu więc zostawię tylko wpis żeby mbieniek wiedział że doceniamy taką relacje i fajnie że takie się pojawiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

637673 wielki szacun za ogrom włożonej pracy,poświęconego czasu i wytrwałości

 

Dziękuję :good:

 

637684 w sumie nie bardzo mam co tu napisać bo nic nowego nie wniosę do tematu więc zostawię tylko wpis żeby mbieniek wiedział że doceniamy taką relacje i fajnie że takie się pojawiają

 

Dzięki za wizytę :) Miło to słyszeć :)

 

637703 Czyżby lakier miał kod Ly9B?

 

Taaak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To współczuję, bo chyba to najbardziej upierdliwy lakier w Vag-u z tego co zaobserwowałem po forach. Miał już kiedyś swój temat "upierdliwa czerń" ale jak widzę udało się go pięknie ogarnąć. Ja się dopiero zacząłem z :ad: przygodę i pierwsze auto na jakim nabieram doświadczenia to właśnie a4 tylko,że b5 też z LY9B - nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde w końcu dotarłem do końca :D Szacunek za zapał i wytrwałość przy zdjęciach :D Pięknie wyszło - rewelka :good::good:

 

 

:-]:D:D:D

Wiesz inaczej jest jak siedzisz w garażu 3 dni i jest stres aby skończyć a inaczej jak na projekt jest założenie że zabiera tyle czasu ile zabierze. Wtedy praca rozkłada się na wiele dni i jest jakby większa ochota.

 

Dziękówka :good:

 

638132 Dobra robota

 

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To współczuję, bo chyba to najbardziej upierdliwy lakier w Vag-u z tego co zaobserwowałem po forach. Miał już kiedyś swój temat "upierdliwa czerń" ale jak widzę udało się go pięknie ogarnąć. Ja się dopiero zacząłem z :ad: przygodę i pierwsze auto na jakim nabieram doświadczenia to właśnie a4 tylko,że b5 też z LY9B - nie jest łatwo.

 

Ogarniaj dalej :) .

Tak czy inaczej to jest ostatni raz ja mam auto w tym kolorze. Nie tylko z powodu problemów z polerowaniem, ale także z ryskami od użytkowania.

 

Kurde w końcu dotarłem do końca :D Szacunek za zapał i wytrwałość przy zdjęciach :D Pięknie wyszło - rewelka :good::good:

 

 

:-]:D:D:D

Wiesz inaczej jest jak siedzisz w garażu 3 dni i jest stres aby skończyć a inaczej jak na projekt jest założenie że zabiera tyle czasu ile zabierze. Wtedy praca rozkłada się na wiele dni i jest jakby większa ochota.

 

Dziękówka :good:

 

638132 Dobra robota

 

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbieniek czy dobrze wnioskuję ze zdjęć, że najpierw tam gdzie robisz zaprawkę wydrapujesz trochę to miejsce czym ostrym, potem nakładasz bazę nad wyrost, a ten nadmiar ścinasz żyletką? Klar też nakładasz czy go pomijasz? Na sam koniec tak jak widzę matowisz to miejsce i polerujesz?

Mam 4 śliczne odpryski :zly: 1 na masce, 2 na klapie bagażnika, 3 w prawym przednim rogu, a 4 w lewym tylnym rogu i chciałbym to wkońcu jakoś ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakład pracy przeraża :D aż dziw, że takie nowe audi, tak zajechane. Powiedz, dlaczego zostawiłeś powłokę na szybach na noc? nie było problemów z dotarciem?

 

Każdym autem pojedziesz na maszynę kilka razy i będzie w podobnej kondycji. Na niektrych kolorach poprostu mniej to widać :)

 

638444 mbieniek czy dobrze wnioskuję ze zdjęć, że najpierw tam gdzie robisz zaprawkę wydrapujesz trochę to miejsce czym ostrym, potem nakładasz bazę nad wyrost, a ten nadmiar ścinasz żyletką? Klar też nakładasz czy go pomijasz? Na sam koniec tak jak widzę matowisz to miejsce i polerujesz?

 

Nie.

Jeśli jest tam jakieś wypełnienie z wcześniej, wtedy trzeba to wydrapać. Jeśli jest odprysk do podkładu, wtedy nie chcesz w ogóle drapać tylko zmatowić podkładdelikatnie rogiem arkusza papieru.

Potem, koloru daję cieko parę warstw ale bardzo cienko. tak, żeby na wierzchu na zaprawce na równi z lakierem bezbarwnym był tylko lakier bezbarwny.

 

Bazy nigdy nie uda Ci się wypolerować do takiego stopnia jak klaru. Dlatego nie mieszam lakierów, tylko nakładam warstwami.

 

Dopiero lakier bezbarwny ścinam żyletką i później szlifuję papierkami. No i na koniec polerka i :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@mbieniek genialna robota. Mam też Avanta 2013, którym chciałbym się tak zająć, jednak dopiero rozpoczynam przygodę z detailingiem.

Mam lakier LZ9Y - czarny perła metalik - też jest tak uciążliwy? Niestety ja na razie muszę się ograniczyć do porządnego wymycia, dekontaminacji, wyglinkowania, cleaner i wosk. Nie mam polerki a tym bardziej umiejętności na cięcie jakiekolwiek. Tacy zawodnicy jak ty są jednak inspiracją do działania! Pozdrawiam!

 

PS: widzę, że też masz 3G+ - masz swieże mapki i soft? odezwij się jakbyś potrzebował helpa przy udpate!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego :)

Z czarną perłą nie powinieneś mieć aż takich problemów, ale nigdy nic nie wiadomo, dopóki rzeczywiście nie spróbujesz maszyną. W każdym razie nie licz napewno na to, że cokolwiek ruszysz miękkim padem i końcową pastą ;)

 

Ale jak każdy czarny, jest pewien stopień uciążliwości w podtrzymywaniu efektu. Na moim jest kaszana. Powłoka nie pomaga, mimo tylko 4 myć rcznych z 4 wiadrami, dwoma rękawicami, ledwo muskaniem lakieru, i tak porobiłem rysy. Ten lakier rysuje się od wirów pyłu galaktycznego... :oops::D Na metaliku nie powinieneś mieć podobnie, ale coś tam zawsze wyjdzie :)

 

Jeśli mogę dać Ci dobrą radę, zainwestuj w CarPro Essence jako cleaner i glaze. Na to wosk. Możesz pociskać maszynowo lub ręcznie, chociaż lepiej maszynowo... :D

 

Mam update z września 2015. Ale ja nie jestem zbytnio technologiczny, to ciężko mi powiedzieć tak naprawdę. Zrobili już możę rozpoznawanie mowy po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzę racjonalnie i na razie odpuszczam sobie cięcie, wrócę do tego za jakiś czas jak trochę nabiorę wiedzy i pokupię sprzętu.

 

Rozpoznawania mowy nie ma i pewnie nie będzie ;(

 

Wersję FW oraz map można sprawdzić w zakładce systemowej (informacje na temat wersji). Update nie jest jakiś mega skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cie człowieku naprawdę... ogrom prac przeraża ale i zachęca do działania we własnym zakresie. :D Twoje relacje ogląda się lepiej niż ulubiony serial w telewizji, cały czas akcja i zawsze happy end :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mbieniekKawał dobrej roboty. :good:

Audi teraz prezentuje się tak jak powinno czyli zajebiście,jestem fanem marki i za to co zrobiłeś wielki szacun.

Ja dopiero zaczynam zbierać arsenał do polerki ,a pacjentami będą audiczki LY9B i LZ9W i tak czytam i czytam i myślę że łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.