Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie. Mogę przeznaczyć na zakup odkurzacza 2 tys. i potrzebuję czegoś uniwersalnego, czyli żebym tym odkurzaczem mógł odkurzyć garaż i przeprać tapicerkę w aucie. Koniecznie z oferty Karchera. Jakieś propozycje?

A odkurzacze które zasysają na mokro, wyciągną bród z tapicerki, jak najpierw spryskam środkiem do prania a potem wciągnę brud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego uniwersalnego to Karcher nie ma. Do 2000 to proponuje:

 

- puzzi 8/1: http://www.ceneo.pl/914740?gclid=CJr3jI ... 3wodwiL1TQ

 

- do tego odkurzacz 2254: http://www.ceneo.pl/;004+skarcher~~M2254

 

Oczywiscie jesli mowimy o sprzecie tylko i wylacznie Karchera.

 

[ Dodano: 17 Marzec 2010, 15:52 ]

Taki co odsysa na mokro wyciagnie brud ale szału tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślisz Krzysiek o takim sprzęcie jak Nilfisk advance GWD 350 s2 dwusilnikowy podaję dane:

 

Dane techniczne: GWD 350 S2

Moc silnika: 2700 W

Moc ssania 425 W

Podciśnienie: 22 kPa

Poziom hałasu: 66 dB(A)

Średnica wlotu: 40 mm

Pojemność zbiornika 50 l

Pojemność worka na kurz 30 l

Pow. filtra gł. 2260 cm2

Waga: 20,5 kg

 

Wyposażenie standardowe GWD 350 S2

Wąż plastik kpl 40/1900 mm

Rury stalowe 2 x 500 mm

Filtr workowy

Rękojeść stalowa śr 40

Filtr silnika

Dysza szczelinowa śr 40

Dysza do zaniecz suchych śr 40

Dysza do zaniecz mokrych śr 40

 

Cena wyższa o 600zł i silnik troszke energii bierze ale czy odczuję dużą różnicę przy pracy? Może głupie pytania skoro mam dane techniczne ale nie wiem króre z nich jest najważniejsze. Niby moc silnika dużo większa a jednak podciśnienie podobne (to chyba od niego zależy moc ssania?) Jak z jakością takiego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybrałem Makite model chyba 440. Sprzet naprawde elegancki. Ojciec ma tylko takie na swojej myjni. Kiedyś karchery ale pozamieniał. Duża zaletą jest fakt że są zamieniki worków (orginały chyba ponad 30zł sztuka) oraz zmaienniki silnika (coś około 150zł). Sprzęt napewno lepszy od karchera a w razie awarii koszty dużo niższe. Do 1500zł. myśle ze jest to najrozsądniejszy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt napewno lepszy od karchera a w razie awarii koszty dużo niższe.

z tymi kosztami bym ,,uwazał,,-akurat nie uzywam zadnego odkurzacza makity ale np koledze zepsuł sie młot udarowy wg jego-szczotki, zawiozł do servisu a tam pan mu powiedział że nie wiadomo czy to tylko szczotki się kończą bo ta lampka może sygnalizować szereg usterek i zaproponował przyjęcie wiertarki na servis z opłatą promocyjną 1600 zł!!!! a zostaną w niej wymienione wszystkie zużyte elementy w tej cenie, kolega zapytał czy nie mogli by rozebrać wiertarki i zobaczyć czy to nie przypadkiem same szczotki wymienić je albo powiedzieć czy to jest inna usterka i może koszt usunięcia jej był by niższy niż te 1600zł albo by zrezygnował z naprawy, wtedy dowiedział sie że normalne przyjęcie na servis nie w promocji wyglada tak że koszt naprawy może wynieść do 7500 zł!!!!!!!!!! a jeśli zrezygnuje z naprawy to dostanie wiertarke z powrotem ale nie złożoną bo servis stwierdza że jest ona nie zdatna do użytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że odkurzacz to nie młot. Podałem ceny jakie ojciec płacił. Silnik 150 (chodzi już 2 lata jakiś nieorginał), szcztotki też jakieś grosze (zamieniki), worki nieorginały ale pasują. co ma się uszkodzic to można łatwo i tanio dobrac. Mam w mieście taki mały sklepik z częściami do pralek i odkurzaczy. Gościo wszystko ma. Nawet pytałem o taki filtr niebieski do makity (taki do odkurzania na mokro) i miał (oczywiście zmaienik) ale identyczny z nowymi za chyba 10zł czy jakoś tak. Z Karcherem dużo gorsza sprawa. Oczywiście jak ktoś używa odkurzacza kilka godizn w tyg to może duzego znaczenia nie ma ale u nas pracują one 6-7 godzin dziennie non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze odkurzacz to nie mlot :lol:(dałem tylko przykład serwisu makity) chodziło mi tylko ze serwis w cale nie musi byc tani i tyle,a co do odkurzaczy karchera (mam dwa piorace i powiem ze jestem z nich zadowolony-i chodza po pare godzin dziennie-jeden z nich ma juz 14 lat a serwisu jeszcze nie widział :good: )chociaz niektórzy narzekaja ale tak jest z wszystkimi firmami trafi sie na egzemplarz feralny i zaczynaja sie schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od pewnego czasu szukam budżetowego odkurzacza z możliwością odsysania cieczy, wstępnie zdecydowałem się na Karchera A2024 lub A2204. Macie doświadczenie z tymi odkurzaczami?

http://karcher-gabe.pl/-c-7_11_16.html? ... a3c8573733

 

Ostatecznie kupiłem WD 5.400

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, odkurzyłem dywaniki welurowe i wyssałem bardzo duzo piasku co poprzednim odkurzaczem nigdy mi się nie udawało.

Minusy: brak regulacji siły ssania, mało elastyczny wąż, do pełni szczęścia trzeba dokupić dodatkowe końcówki.

W najbliższych dniach planuje wyprać boczki w seicento i zobacze jak się spisze do odsysania płynów.

1174091806.jpeg.98febf0444cd05d8d1820dbd42d3032d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moj stary odkurzacz domowy wyzional ducha - i w sumie dobrze :). Szukam wiec nowego, glownie do uzytku domowego ale pomyslalem, ze przy okazji moglby to byc odkurzacz z funkcja prania. Wymagania to:

 

- odkurzacz do uzytku prywatnego chociaz uzywany bardzo czesto, praktycznie codziennie wiec powinien byc cichy

- 80% czasu odkurzane beda panele, wazne by ich nie rysowal wiec kolka powinny byc z guma

- poza panelami do odkurzania sa kafelki, pomyslalem, ze przydadna by byla funkcja czyszczenia na mokro - zamiast latania z szmatka czy mopem

- nie mam i nie bede mial ani jednego dywanu

- no i w sumie glowny powod (z mojego punktu widznia :D) dla ktorego chcialbym odkurzacz z funkcja prania to od wielkiego dzwona czyli od czasu do czasu moglbym wyprac sobie tapicerke w aucie :D. Ewentualnie moge zrezygnowac z funkcji prania jesli zwykly odkurzacz bylby znaczaco lepszy od tego z mozliwoscia prania - pioracy zawsze moge pozyczyc, chociaz wiadomo, ze najlepiej miec swoj.

- odkurzacz powinien nie pylic, czyli rozumiem ze jakies filtry - w domu jest osoba ktora jest lekkim alergikiem, wazne by byl tez bezpieczny z punktu widzenia malego dziecka

- dobrze by nie bylo koniecznosci dokupywania materialow eksploatacyjnych - worki, filtry - koszta kosztami ale wazniejsza jest wygoda

 

Przegladalem rozne ofery ale troche sie w tym gubie, niby odkurzacze sa bezworkowe ale sa do nich worki. Do tego maja rozne pojemniki, filtry zmywalne badz nie, filtr wodny, zwariowac mozna...

 

Myslalem o czyms takim:

 

Zelmer Aquawelt 919.0 ST - z funkcja prania

odkurzacz_919_aquawelt.jpg

 

Ewentualnie Solaris Twix - niby bezworkowy ale ma worki, z funkcja odsysania wody

solaris_twix_5500_duze_.jpg

 

Nie chcial bym tez jakos specjalnie duzo wydawac, powiedzmy cos okolo 600 zl, max 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego aquawelt. Do dywanów jest w miarę ok ale ssawka do tapicerki jest bardzo nieporęczna i trzeba się sporo namęczyć przy praniu auta. Poza tym ma stosunkowo mały pojemnik na wodę. Plusem jest na pewno łątwość i intuicyjność obsługi, nieduży rozmiar i zaskakująco silne "ssanie". Mój egzemplarz w tej chwili jest zepsuty (nie był jeszcze w serwisie) i kiepsko natryskuje roztwór roboczy. Generalnie szału nie ma w porównaniu z innymi ale za tę cenę to bardzo fajny odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mutra, dzieki za odpowiedz!. Ciekawe, ze Twoj akurat sie popsul, zawsze uwazalem, ze Zelmer robi pancerny sprzed. Moj stary zelmer przepracowal bezawaryjnie wiele lat u rodzicow a u mnie przeszedl przez czynnosci do ktorych na pewno nie zostal projektowany, lacznie z solidnym remontem gdzie odkurzal gladz czy resztki po gruzie i nadal powiedzmy zyje. Ale to juz chyba norma, ze najnowszy sprzed nie wytrzymuje tyle co kiedys produkowany.

 

Poczytalem troche o Thomas Twin T2 i jestem w szoku:

- pochlania prawie 100% kurzu - filtr wodny i hepa

- cala litania funkcjonanosci a do tego:

- mozliwosc mycia paneli

- mozliwosc mycia okien

- specjalna koncowka do przepychania syfonow :shock:

 

tylko cena powala :( 1500 - 2000 w zaleznosci od sklepu.

Musze sie zastanowic ale jakos psychicznie nie bylem przygotowany na to ze odkurzacz moze tyle kosztowac. Jak na razie Zelmer Aquawelt wydaje sie byc rozsadnym wyborem.

 

mutra, czy moglbys napisac jak sprawia sie odkurzacz w domu, w moim przypadku uzytek domowy jest glownym przeznaczeniem - mozliwosc wyprania tapicerki to taki bardzo mily dodatek. Jesli tylko da sie nim doprac tapicerke to super, nawet jesli koncowki nie sa wygodne to przy praniu powiedzmy raz do roku jednego auta nie odgrywa to decydujacego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko to nazwać jakąś poważną awarią - strumień cieczy leci krzywo. Winna jest prawdopodobnie niedomagająca pompka. W domu nie mam do niego zastrzeżeń.... bo używam go tylko do prania. Odkurzałem nim dosłownie kilka razy (z użyciem wody) w porównaniu do odkurzacza którego normalnie używam (też zelmer ale z elektroszczotką) jest trudniejszy w manewrowaniu, ze względu na gabaryty. Ma też chyba krótszy wąż. No i na maksymalnej sile ssania jest dosyć głośny. Worki do niego są stosunkowo drogie a jeżeli używasz wody jako worka, to musisz go potem umyć (dodatkowy czas). Na pewno jednak nie znajdziesz odkurzacza z funkcją prania, który byłby mniejszy albo tańszy. Myślę ,że za 650-750 zł opłaca się go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.